19.12.2018

Braničtí zápas se Sokolovem nezvládli

Ve středu večer čekala hokejisty Kobry pořádná výzva – na jejich led totiž přijel suverén ze Sokolova, kterého v posledním vzájemném utkání málem obrali o body. Tentokrát ale lídr tabulky drama nedopustil a o svém úspěchu rozhodl vysokým výsledkem 7:1, přičemž jedinou branku domácích vstřelil Filip Hlinka.

27. kolo, 19.12.2018 v 18:00

HC Baník Sokolov

1:7

(0:1, 1:2, 0:4)

Branky a nahrávky: 30. Hlinka (Chalupa, Kasík) – 20. Čurda (Šik, Kuběna), 22. Vrána (Čurda), 26. Vracovský (Švec, Šik), 53. Zadražil (Vracovský, Přindiš), 58. Vracovský (Rohan), 58. Kuběna (Zadražil, Hruška), 60. Švec (Hotěk). Rozhodčí: Škrobák – Schopf, Horký. Vyloučení: 6:9, navíc Ryzák (KOB) 10 min. OT a OK. Využití: 0:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 137. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:7.

HC Kobra Praha: Mouček – Semrád, Chalupa, Kasík, Schejbal, Verbík J., Verbík R. (A), Ryzák – Kysela, Patočka, Všetečka, Nestrašil, Šergl, Šteiner (C), Slabý, Šťastný, Hlinka.

HC Baník Sokolov: Fečo – Vodička, Pajk, Kvapil, Tomeček, Rulík, Michálek, Přindiš (A), Šik (A) – Kuběna, Vracovský, Čejka, Čurda, Trapl, Hotěk, Hruška, Bečvář, Švec, Vrána, Zadražil, Rohan (C).

První větší šanci v ospalém úvodu první třetiny měla Kobra, která si po současném vyloučení dvou sokolovských hráčů, Kvapila a Šika, vyzkoušela přesilovku pět na tři. Během ní se jí ovšem nepodařilo Feča vážněji ohrozit. Další průběh periody nabídl poměrně vyrovnanou podívanou, přičemž mírnou převahu si na ledě udržoval Baník. Ten také pár desítek sekund před koncem otevřel skóre – v přesilovce obral Moučka o čisté konto Martin Čurda. Závěr pak ještě okořenil domácí obránce Marek Ryzák, který za dva fauly a následné protesty nasbíral celkem čtyřiatřicet trestných minut.

Po přestávce se s góly roztrhl pytel. Náskok lídra tabulky nejprve zvýšil v čase 22:49 Jakub Vrána, na jehož přesnou trefu navázal o pár chvil později Tomáš Vracovský. Braničtí však nehodlali skládat zbraně a nepříznivému stavu navzdory se snažili srovnat krok se svým soupeřem. Vyrovnání je ve třicáté minutě přiblížil Filip Hlinka, který z úniku pohřbil kotouč za záda maskovaného muže v sokolovském brankovišti – 1:3. Druhá polovina periody pak nabídla atraktivní podívanou, ve které další branka už nepadla.

Třetí dějství se pak neslo ve znamení Baníku, který na jihu Prahy kontroloval hru a hasil naděje domácích. Tříbrankové vedení svému celku zařídil ve třiapadesáté minutě Matěj Zadražil, po němž posléze Moučka překonali ještě Tomáš Vracovský a Pavel Kuběna. Poslední hřebík do kobří rakve zatloukl několik sekund před koncem Marek Švec, a upravil tak stav na konečných 7:1 pro Sokolov.