08.02.2023

Čtvrtá porážka v řadě, Kobra nestačila na Příbram

Tadeáš Podolka

Svěřenci Miloslava Šeby stále neprolomili sérii proher v nadstavbě. Tentokrát nestačili na soka z Příbrami výsledkem 2:4. Další šanci na nápravu mají Pražané v sobotu proti MOSTECKÝM LVŮM.

Nadstavba - 8. kolo, 08.02.2023 v 18:00

HC Baník Příbram

2:4

(0:2, 1:0, 1:2)

Branky a nahrávky: 37. Šťastný (Houška, Duda), 45. Martínek (Petrák, Zídek) – 13. Kafka (Eret), 13. Kafka (Eret, Bednařík), 44. Kafka (Eret, Bednařík), 59. Zdeněk (Eret). Rozhodčí: Bernat – Žídek, Maňák. Vyloučení: 2:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 212. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 2:3, 2:4.

HC Kobra Praha: Sochůrek (21. Ondrík) – Knesl, Duda, Pavlák, Straka, Ducháč, Svach – Míšek, Zídek, Šťastný, Janča, Martínek, Ksandr, Kolda, Novák (C), Houška, Petrák, Matuška.

HC Baník Příbram: Jiroušek (Šorf) – Grubner, Zdeněk, Jelínek, Saňa (A), Zedek, Havlín, Patzelt – Kafka (A), Furch, Hasman, Josefus (C), Eret, Bednařík, Pinkas, Brzák.

Do první třetiny vstoupili lépe domácí, kteří získali na příbramských hokejistech hned tři přesilovky. Dokonce minutu a půl Braničtí hráli početní výhodu 5 na 3, ale ani takovou příležitost Kobra nevyužila. Naopak, ve 13. minutě sami inkasovali, když se prosadil z mezikruží legendární útočník Petr Kafka. Samý hráč se trefil do sítě i o necelou půl minutu později, kdy přesným zakončením propálil Lukáše Sochůrka podruhé. Hostům vydrželo dvougólové vedení i do konce třetiny, a tak se šlo do kabin za stavu 0:2.

Hned na začátku druhé periody sáhli Pražané po výměně v brankovišti - Sochůrka nahradil Matyáš Ondrík. Toto střídání zřejmě přineslo branickým potřebný impuls, protože už ve 22. minutě nastřelil důrazný obránce Aleš Knesl horní tyčku příbramské klece. V 37. minutě dokonce snížil na 1:2 domácí kapitán Tomáš Šťastný, jenž se prosadil z bezprostřední blízkosti. Před druhou sirénou měla Kobra zaděláno ještě na jednu velkou šanci. Dominik Novák s Vladislavem Houškou se ale při přečíslení dvou na jednoho dostali do ofsajdu. Příbram tak i po druhém dějství stále v Braníku vedla.

Ve třetí třetině zpočátku dotírali domácí na středočeskou klec, jenže opět jim scházelo přesnější zakončení a také trocha štěstí. Ve 34. minutě dokonce dokonal hattrick Petr Kafka, který využil srážky obránce Kobry s brankářem Ondríkem. O minutu později ale bylo opět sníženo na rozdíl jediného gólu, přesně tentokrát zamířil Viktor Martínek. Kobra se do posledních chvil snažila o vyrovnání, jenže Baník si vedení pohlídal a v 59. minutě trefil odkrytou branku domácích po hrubé chybě Matyáše Ondríka David Zdeněk. Tým s hadem na prsou tak prohrál po čtvrté za sebou a čekání na výhru se tak stále natahuje minimálně do sobotního utkání s MOSTECKÝMI LVI.

Miloslav Šeba (HC Kobra Praha): "Bohužel nás dostaly dolů přesilovky, které jsme nedali. Přesto, že to bylo 0:0, tak stačily potom dvě rychlé branky Petra Kafky. Ve druhé třetině jsme se zlepšili, ale nebylo to pořád ono. Nebyli jsme schopní prosadit se střelecky, to byl celý důvod, proč se zápas nepovedl. Nedá se říct, že by nás přehrávali. Kdo dá gól a má trochu víc štěstí, tak vyhrává. My se teďka musíme připravit na Most v sobotu."