05.10.2024

Doma stále neporaženi! Kobra porazila Řisuty 7:3

David Zlomek

Stoprocentní domácí bilance, nejproduktivnější hráč ligy a jedna z nejlepších ofenziv ligy. Tohle všechno předurčovalo v sobotním duelu Kobru k roli favorita. A tento předpoklad se naplnil, Kobra doma smetla Řisuty 7:3.

5. kolo, 05.10.2024 v 18:00

HC Řisuty

7:3

(2:0, 1:3, 4:0)

Branky a nahrávky: 8. Davídek (Dudáček, Theimer), 16. S. Tichý (A. Straka, David Šteiner), 21. Bříška (Vlček), 47. Bříška (Vlček, Theimer), 50. Šťastný (Vlček, Bříška), 55. Urban, 59. Davídek (Theimer, Dudáček) – 29. Rudolf (Štrombach), 32. Bílek (Strnad, Petráš), 40. Bílek (Petráš). Rozhodčí: Červenka – Stacho, Figer. Vyloučení: 5:5. Využití: 2:1. V oslabení: 1:1. Diváci: 210. Průběh zápasu: 3:0, 3:3, 7:3.

HC Kobra Praha: Ondrík (Hosnedl) – J. Sýkora, Dudáček, D. Kučera, Dominik Šteiner (A), Grauer, A. Straka – David Šteiner, Šťastný (C), Vlček – Krupička, Davídek, S. Tichý – Petrák, Theimer, Nagy – Urban, Bříška (A), Míšek. Trenér: Miloslav Šeba

HC Řisuty: P. Pánek (V. Vlach) – Volráb, Růžička (A), Malovický, Zich, Vinš, Ibl, Strnad, Kolářík (A) – Rambousek, Petráš, Řepka – O. Sýkora, Štrombach, Rudolf – Chamrád, Kalla, Bílek (C) – Pulda. Trenér: Roman Varga

Na začátku duelu mohla Kobra inkasovat, ale potvrdilo se tradiční pořekadlo nedáš-dostaneš. V osmé minutě otevřel skóre Milan Davídek, který proměnil ze slotu. Totožná situace se opakovala o několik minut později, tentokrát potrestal Řisuty Stanislav Tichý, jenž se dobře prosadil v brankovišti.

Ve druhé třetině se na gól čekalo jen minutu, kdy Kamil Bříška nadvakrát dostal míč do sítě. Po dvou obřích šancích Kobry se poprvé radovali hosté, a to zásluhou Martina Rudolfa. To hostům vlilo krev do žil a za pár minut to bylo jen o jednu branku, gól dal Vítězslav Bílek. Pověstné momentum se drželo na straně hostí i nadále, protiútok proměnil opět Bílek. Začínalo se tak od znova.

Ve třetí třetině dostala Kobra šanci přesilovky pět na tři, kterou nepohrdla. Úlevu na domácí hokejky dodal Bříška. A odstartoval tím dominantní třetí třetinu. Hned ve 49. minutě se prosadil Tomáš Šťastný, v oslabení na 6:3 zvýšil Tomáš Urban a gólový účet uzavřel ten, jenž skóre načal, tedy Davídek.

Kobra tak zvládla těžké momenty, kdy se ze stavu 3:0 stala remíza, díky parádní třetí třetině ale udržela stoprocentní bilanci na domácím ledě.