13.09.2018

Domácí extraligová premiéra se dorostu zadařila! Karlovarskou Energii obral o všechny body

Vít Trubička


Dnešní utkání se svěřencům Milana Vrzala velmi zadařilo! Na domácí půdě přivítali Energii Karlovy Vary a uvedli se v extralize velmi slibným výkonem. Byť po první třetině prohrával dorost 0:2, díky obrovské píli nakonec urval všechny tři body ze základní hrací doby, navíc i bonusový bod z prodloužení.


2. kolo, 13.09.2018 v 15:30

HC Kobra Praha

HC Energie Karlovy Vary

4:3

(0:2, 2:0, 2:1 - N 1:0)

Branky a nahrávky: 26. Tichý (Frydrich), 30. Kvasnička (Valenta, Bucek), 48. Bucek (Strnad), 59. Tichý (Raijlič, Bucek), 61. Kvasnička (Výkruta) – 10. Zolnaj, 13. März (Sapoušek, Zolnaj), 60. Botoš . Rozhodčí: Micka - Coubal, Horažďovský. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 25 Střely na branku: 20:25. Průběh utkání: 0:2, 4:2, 4:3, 5:3.

HC Kobra Praha: Liemann (Tuček) – Šnajberk, Bucek, Bartoň, Frydrich, Chytil, Capoušek – Král, Tichý, Výkruta, Rajlič, Sekula, Valenta, Halfar, Strnad, Kvasnička.

HC Energie Karlovy Vary: Kubát (Hykel) – Zolnaj, Houdek, Rusín, Hohl, Prošek – Šlechta, Hrůša, Šmajda, Blecha, Bubanec, Botoš, Sapoušek, März.

Komentář k utkání

První domácí zápas v dorostenecké extralize se pro Kobru nevyvíjel příliš dobře. Byť se neuvedla příliš špatnou hrou, na karlovarské to v těchto momentech nestačilo. Naproti tomu Energetikům vyšel vstup do zápasu na výbornou a po trefách Petra Zolnaje a Lukáše Märze se ujala dvoubrankového náskoku. Ten mohla do konce třetiny ještě zvýšit, ovšem na gólmana Kobry Liemanna již vyzrát nedokázala.

Druhá třetina zpočátku vypadala velmi podobně jako první. Karlovy Vary se častěji tlačily do pásma, už jim ale příliš nevycházela koncovka. Toho využívala Kobra k přebírání kotouče a protiútokům. V útočném snažení navíc byla v této periodě daleko úspěšnější než západočeský soupeř. Díky tomu se pražskému celku zásluhou Stanislava Tichého a posléze i Matěje Kvasničky podařilo vyrovnat. Oba týmy se nadále přetahovaly o kotouč, střelecké skóre se ale ani přes několik větších akcí neměnilo.

Závěrečná perioda započala vytrvalým tlakem domácího týmu. Tomu Energetici dlouho odolávali, na střelu Tomáše Bucka z osmé minuty však již byli krátcí. Karlovy Vary se posléze snažily o vyrovnání, opak byl ale pravda. Výhru Kobry v dnešním zápase v poslední dvouminutovce pojistil Stanislav Tichý. Nic na tom nezměnila ani hra Energetiků bez gólmana a poslední gól Jana Botoše.

I v následném prodloužení byli úspěšnější hráči Kobry. Již 31 vteřin po úvodním buly získal čtvrtý bod pro Kobru Matěj Kvasnička. Domácí extraligová premiéra se tak hráčům Kobry velmi zadařila, karlovarskou Energii obrali o všechny body, co mohli.Ohlasy trenérů

Milan Vrzal (HC Kobra Praha): Po výhře v základní hrací době a získaném bodu v prodloužení se mi celé utkání hodnotí samozřejmě dobře. Nenastoupili jsme úplně špatně, ale po dvou situacích, které podle mě šly pohlídat, jsme dostali dva góly. Po první třetině, kterou jsme prohráli, se povedlo kluky zmobilizovat do další části utkání, z čehož mám obrovskou radost. Kluci nesložili zbraně a hráli dál. Nějaké góly jsme tam dali ze situací, třeba ne úplně super hokejových, i když to ve finále byly hezké góly. Spíš takovou bojovností jsme soupeře přehráli a získali čtyři body. Máme z toho samozřejmě všichni radost, kluci jsou v šatně nadšení. Doufám, že na to navážeme dál.

Tomáš Andrys (HC Energie Karlovy Vary):První třetina se nám povedla. Vyhráli jsme 2:0. Zbytek zápasu byl pro nás propadák. Nedařilo se nám v koncovce, navíc jsme byli často vylučovaní. Nevidím v tom nic pozitivního.partneři klubu