11.09.2021

Dorostenci v Hradci Králové domácího gólmana nepřekonali

Vojtěch Martinek


Po čtvrteční těsné porážce se Slavií se svěřenci Jiřího Doležala v sobotu vydali na půdu Hradce Králové, kde se jim na vesměs povedený výkon z pražského derby bohužel nepodařilo navázat. Dorostenci v souboji s Mountfieldem nepřetavili ani jednu ze svých střel v gól, zatímco do jejich svatyně zaletělo celkem třináct kotoučů. Po prvních dvou duelech nové sezóny jsou tedy bez bodu, přičemž příští týden je čekají další těžká utkání – tentokrát proti Pardubicím a Motoru.


2. kolo, 11.09.2021 v 12:15

Mountfield HK

HC Kobra Praha

13:0

(5:0, 4:0, 4:0)

Branky a nahrávky: 4. Šimek (Bezpalec), 6. Mach (Pavlík, Žaba), 11. Samek (Král, Hora), 15. Král (Vencl), 18. Šimek, 22. Šimek (Trejbal), 25. Hora (Vencl, Král), 34. Král (Vencl, Hora), 39. Klíma (Burda, Bezpalec), 43. Vencl (Hora, Král), 46. Král (Vencl), 46. Burda (Šimek, Bezpalec), 57. Jón (Vencl). Rozhodčí: Veinfurter – Obr, Šesták. Vyloučení: 7:3. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 45. Střely na branku: 69:21. Průběh utkání: 13:0.

Mountfield HK: Kasal (34. Mrázek) – Fiala, Žaba (A), Burda, Mráz, Bezpalec, Samek – Pavlík, Jón, Vencl (C), Síla, Hora, Mach, Klíma, Trejbal, Šimek, Král.

HC Kobra Praha: Bašta (31. Simon) – Mráz, Cibulka, Nácovský, Seidler (C), Sůsa, Stanko – Jáchym, Leinweber, Kovář (A), Palaščák, Fáber, Routa, Smrž, Příhoda, Uhlík, Judiak, Štěpánek.

Ohlasy trenérů

Václav Pánek (Mountfield HK): "S výsledkem a předvedenou hrou jsme spokojeni. Samozřejmě víme, že tam bylo pár chyb, na kterých budeme pracovat."

Jiří Doležal (HC Kobra Praha): "Přijeli jsme s tím, že jsme chtěli uhrát co nejlepší výsledek, aby se kluci cítili trošku komfortně. A to se nám nepovedlo. V určitých fázích utkání jsme měli obrovský nepořádek v obranném pásmu, byli jsme tam pořád pod tlakem. Kluci se s tím těžko vyrovnávají, protože takovou soutěž už rok nehráli, a podobně i ti, co přišli z devítky. Deficit nejenom v dovednostech je tak veliký, že týmy jako Sparta, Slavia, Hradec, Pardubice nebo Liberec nás prostě budou takhle přehrávat."partneři klubu