27.09.2020

Druhý víkendový zápas juniorům nevyšel, těsně podlehli Kralupům

Těžký a vyrovnaný souboj hostil v rámci juniorské extraligy kralupský zimní stadion. Aby také ne, jednalo se o střet prvního a druhého týmu tabulky. Zápas rozhodla především druhá třetina a zejména přesilovky v ní. Díky tomu zůstaly body na domácím ledě po těsné výhře 4:3. Kobra tak nedokázala navázat na páteční demolici Ústí nad Labem a má na svém kontě stále šest bodů.

4. kolo, 27.09.2020 v 15:30

HK Kralupy nad Vltavou

4:3

(0:0, 3:2, 1:1)

Branky a nahrávky: 30. Němec (Marek, Januška), 37. Kapoun (Němec), 40. Hájek (Januška), 52. Hájek (Němec) - 32. Šesták (Ksandr), 33. Míšek (Jiráček, Výrut), 60. Ksandr (Stejskal J., Šesták). Rozhodčí: Valda - Gabriel, Zmeškal. Vyloučení: 4:8, navíc Šimůnek (Kralupy) a Ksandr (Kobra) - 10 min OT, Bauer (Kobra) - 5 + OK. Využití: 3:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 102. Střely na branku: 33:36. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 4:2, 4:3.

HK Kralupy nad Vltavou: Krinwald (Náhončík D.) – Kapoun, Binko, Drozda, Šimůnek, Hájek, Kučera – Marek, Štibran (A), Stupka, Šiška, Náhončík S., Šmíd, Němec (A), Kočí, Bradáček, Hanousek, Januška (C).

HC Kobra Praha: Dusil (Peyerl) – Šesták, Ženíšek (A), Jiráček, Stejskal O., Stejskal J., Suda – Bauer, Ksandr (C), Míšek, Ribarovski, Nápravník, Procházka, Černý, Výrut, Rejna, Novák, Sekula, Borodenko.

Do první třetiny vstoupily oba týmy ve vysokém tempu a po celou dobu jejího trvání v něm pokračovaly. Hra se často přerývala od jedné branky k druhé a jak Roman Krinwald, tak Adam Dusil měli celkem velké množství práce. Řada příležitostí ale gól nepřinesla a proto do druhé třetiny vstupovaly Kralupy i Kobra za nerozhodného stavu.

Druhá perioda se zpočátku prakticky nelišila od té předešlé. Stále se oba týmy předháněly v množství střeleckých pokusů a stále ani jeden z nich nedokázal doklepnout kotouč do branky. To se změnilo přesně v polovině utkání, kdy otevřel skóre Marek Němec. Vzápětí ještě mohl navýšit vedení Kralup Miloš Hanousek, jeho vážnější akci ale Dusil chytil a naopak Kralupští museli lovit kotouč ze své branky po vyrovnávací trefě Ondřeje Šestáka.

To však ani zdaleka nebylo vše. Stačila pouhá půlminuta a Kobra se dostala do vedení. Po bleskové akci po vhazování se dokázal prosadit Robin Míšek. Braničtí byli i nadále aktivnější, to se ale změnilo v následné kralupské přesilovce. 39 vteřin po jejím zahájení vrátil Kralupy do hry Kryštof Kapoun a ještě dvacet vteřin před závěrečnou sirénou vrátil vedení domácím Michal Hájek.

I ve třetí třetině jsme čekali na gól poměrně dlouhou dobu. Znovu ale rozhodly přesilovky, konkrétně tedy ta kralupská pětiminutová. Během ní se opět prosadil Michal Hájek a domácí tak už měli dvoubrankový náskok. Kobra se nadále snažila o skórování, dokonce posledních 91 vteřin hrála v dvojnásobné přesilovce, kdy kromě kralupského vyloučeného hráče ještě opustil led Adam Dusil. Stačilo to ale jen na kontaktní gól pouhou vteřinu před koncem utkání z hole Jana Ksandra. Kobra tak v souboji prvního s druhým soupeři podlehla těsně 3:4.

Miloš Pecka (HC Kobra Praha): Myslím, že se jednalo o vyrovnaný zápas prvních dvou celků v tabulce. Bohužel rozhodly přesilovky, my jsme dali na 2:1, v tu chvíli jsme byli jasně lepší a měli jsme ještě šance na to, odskočit o dva góly. Dva fauly do konce druhé třetiny ale rozhodly. Domácí stav otočili a pak už si výsledek hlídali. Z další přesilovky jsme dostali na 4:2 a to už se pak těžko hraje. Kralupy mají starší mužstvo, hodně nás tlačily u brány, kde v tu chvíli byly silnější.