06.11.2021

Důležité body z Havlíčkova Brodu! Braničtí zvládli přestřelku

Výhra, která přišla v pravý čas. Braničtí si vyšlápli na havlíčkobrodské bruslaře, čímž přerušili sérii třech porážek v řadě a berou velmi důležité tři body. Blýskla se především dvojice Šťastný - Bříška, každý z nich totiž nasbíral čtyři kanadské body.

14. kolo, 06.11.2021 v 17:00

BK Havlíčkův Brod

3:6

(1:0, 1:3, 1:3)

Branky a nahrávky: 11. Čejka (Bulín), 35. Čejka (Čermák, Voříšek), 49. Klodner (Holenda, Košťál) - 24. Šťastný (Bříška, Tondr), 36. Šťastný (Tondr, Bříška), 40. Tondr (Šťastný, Bříška), 41. Bříška (Tondr, Šťastný), 51. Petrov, 53. Novák (Petrov). Rozhodčí: Pokorný - Berger, Roupec. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 337. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:4, 3:4, 3:6.

BK Havlíčkův Brod: Nedvěd – Čermák, Benák, Kliment (A), Zvěřina, Nepokoj, Klodner – Tecl, Kalač, Holenda – Čejka, Voříšek, Bulín – Košťál, T. Ludvík (A), Kuchta (C) – Krejčí, J. Ludvík.

HC Kobra Praha: Sochůrek – Šteiner (A), Knesl, Ženíšek, Holý, Ryzák, Janda, Procházka – Petrov, Havrda, Janča, Bříška (C), Zídek, Hrubý, Šťastný, Novák, Hlinka, Petrák, Tondr.

Autor reportáže: Luboš Vácha (bkhb.cz)

Velmi svižný úvod zápasu začali aktivněji hosté. Ke dvěma nebezpečným zakončením se dostal Tomáš Šťastný. Ten ale nejprve minul z vyjeté kličky a zanedlouho také po nepřesné teči. Aktivně bruslící domácí se zanedlouho dostali lépe do zápasu. Dobrým napadáním a rozehrávkami ve středním pásmu začali zaměstnávat hostující obranu a také gólmana Kobry Lukáše Sochůrka. Brankáři drželi oba celky bez branek do 11. minuty, kdy otevřeli skóre Bruslaři.

Jakub Čejka si v ose útočného pásma stahovačkou pohrál s couvajícím bekem a ocitl se sám před Sochůrkem. V rychlosti přečetl jeho pokus o vypíchnutí puku a svou mrštnou hokejkou se trefil mezi betony. Havlíčkův Brod pak pokračoval v přesnější a klidnější hře do konce úvodní dvacetiminutovky.

Druhou třetinu lépe rozehráli lepší bojovností hráči Kobry Praha, naopak Bruslaři se potýkali s mnoha nepřesnými přihrávkami, ze kterých soupeř dokázal přecházet do útočného pásma a potrápit Martina Nedvěda.

Kobra Praha navíc získala ve 23. minutě početní výhodu. Souhru pražských hokejistů ukázkově dokonali Bříška se Šťastným. Bříška bystře našel před brankou zcela volného Tomáše Šťastného, který ránou za přesouvajícího se Nedvěda vyrovnal na 1:1.
Hosté od té chvíle začali hrát s ještě větším hladem. Martin Nedvěd musel čelit několika nebezpečným střelám a podržet svůj celek. Ve 35. minutě šli Pražané po faulu Holého do čtyř.

Bruslaři se při této přesilovce znovu dostali do vedení. Autorem gólu byl opět Jakub Čejka. Trefil se podruhé v zápase, když při tlaku před brankou dokázal zamotat Sochůrkovi hlavu a dostal puk za brankovou čáru.

Kobře Praha se vzápětí povedlo obrátit skóre prostředního dějství ve svůj prospěch. Nejprve se v 38. minutě po přesné střílené přihrávce gólově prosadil Tomáš Šťastný. Za více jak minutu se Šťastný stal naopak šťastným nahrávačem. Na levém kruhu vybídl volného Lukáše Tondra, který trefil poloodkrytou klec.

Kobře vyšla skvěle i třetí třetina. Deset sekund po úvodním vhazování gólově zužitkoval Tondrovu přesnou přihrávku Kamil Bříška. Pražané se tak dostali do dvoubrankového vedení 4:2. Jiskra naděje pro Bruslaře přišla v 49. minutě, kdy se perfektní petardou od modré čáry podařilo skórovat Janu Klodnerovi.

Hostující tým se ale nenechal zlomit. Naopak. Své vedení dokázal ještě o dvě branky navýšit a také stanovit konečné skóre utkání.

V 51. minutě vystřelil po objetí branky Daniil Petrov, jehož rána se odrazila od brusle domácího Klodnera a kotouč putoval do branky. Krátce po Petrovovi propálil teploměrem Nedvěda Dominik Novák.

Bruslaři se ještě v závěru snažili aktivní hrou vybojovat alespoň kontaktní gól. Hráči Kobry Praha si ale své vedení bezpečně pohlídali a mohli oslavit tříbodovou venkovní výhru.

Michal Konečný (BK Havlíčkův Brod): Myslím si, že dnes se zápas lámal na konci druhé třetiny, kdy jsme vedli 2:1 a měli jsme přesilovku, tam jsme neproměnili šanci na 3:1. Bohužel, soupeř pak v přesilovce vyrovnal. Pak jsme udělali neuvěřitelnou chybu a dostali jsme gól do šatny na 2:3 a hned ze šatny jsme dostali gól na 2:4. S mančaftem to zatřepalo, jen bojovnost nestačí. Pak jsme dali na 3:4, nějaký tlak tam byl, ale soupeř si to zkušeně pohlídal. Dnes jim gratuluji. Musíme mít trpělivost, nemáme mančaft, který vyhrál deset zápasů. Nyní máme týden na přípravu. Dnes byla citelná ztráta centrů. Jak Mlyny, tak Míra Třetina jsou zkušení centři a chyběli. Na to se nemůžeme vymlouvat, protože stát se může cokoliv. Jen bojovnost ale nestačí.

Miloslav Šeba (HC Kobra Praha): Bylo to přímé utkání o třetí místo. Nám se předtím nepodařilo utkání doma s Klatovy, které jsme vedli a ze kterého jsme se poučili, byli jsme totiž hodně vylučovaní. Dnes jsme byli vylučovaní méně a oslabení jsme zvládli. Důležité bylo, že jsme proměnili přesilovky, díky nim jsme se dostali nahoru. Mančaft je dobře poskládaný a dokáže soupeře přehrávat. Největší problém máme s disciplínou. Jinak to bylo oboustranně výborné utkání.