18.09.2024

Famózní vstup do ligy! Kobra nasázela Chebu šestku

Jiří Polášek

Lepší vstup do ligy si asi ani nešlo přát. Kobra otevřela sezónu výhrou proti Stadionu Cheb. Tomu nasázela rovnou šest gólů, a získala tak první letošní tři body.

1. kolo, 18.09.2024 v 18:00

HC Stadion Cheb

6:2

(0:1, 5:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 24. Bříška (Šteiner, Šteiner), 26. Šťastný (Bříška, Vlček), 29. Vlček (Bříška, Šťastný), 39. Bříška, 39. Tichý (Houška, Dudáček), 51. Bříška (Šťastný, Vlček) – 16. Čejka (Prošek, Kvasnička), 57. Tóth (Čejka, Kořán)

HC Kobra Praha: Hosnedl (Ondrík) – Kučera, Dudáček, Šteiner, Straka, Sýkora, Grauer, Hron – Šťastný, Vlček, Davídek – Tichý, Bříška, Theimer – Urban, Petrák, Houška – Míšek, Krupička, Nagy – Šteiner.

HC Stadion Cheb: Kašpar (Uhrin) – Stejskal, Šilhán, Vogel, Vápeník, Kořán, Jonák, Bulka – Rozhon, F. Kolář, Skuhravý – Švec, Ja. Vašíček, D. Novotný – Kvasnička, Prošek, Tóth – Čejka, Křemen.

Úvodní zápas 2. ligy neotevřela Kobra úplně nejlépe. Soupeř si vytvořil několik šancí hned z úvodu. Na první větší šanci se tak čekalo dlouho. Ve 14. minutě byl vyloučen Kučera za sekání, o minutu později se vylučovalo na obou stranách. Kobra ve třech proti čtyřem neinkasovala, po návratu do čtyř už ale ano. Michael Čejka dokázal po hezké kombinaci Chebu skórovat z levého kruhu, kde už byl úplně sám, do odkryté branky. Chebští tak do kabin odcházeli spokojenější.

Jenže druhá třetina nabídla už úplně jiný hokej. Ve 24. minutě se dokázal prosadit Kamil Bříška, který proměnil přesilovou hru střelou z pravé strany ze střední vzdálenosti. O necelé dvě minuty už Kobra přetočila vedení na svou stranu. Filip Vlček totiž parádní přihrávkou zpoza branky přesunul kotouč na Tomáše Šťastného, který z předbrankového prostoru soupeřova gólmana jednoduše prostřelil.

A to stále nebylo ani z daleka vše. 29. minuta nabídla třetí branku, kterou zaznamenal Filip Vlček. Ten byl na konci velice pohledné kombinace. Puk dostal křižnou přihrávkou přímo k levé tyči a jen nastavil hokejku. O 10 minut později byl opět při chuti Kamil Bříška. Ten zužitkoval tlak Pražanů parádní ránou ze středu pásma přímo pod víko. A ještě v téže minutě inkasoval Cheb znovu, tentokrát z hole Stanislava Tichého. Tomu kotouč v úniku dva na jednoho poslal k pravé tyči před volnou svatyni Vladislav Houška. Kobra se tak ve druhé třetině prosadila pětkrát a vytvořila si fantastický náskok.

I ve třetí třetině to vypadalo, jako by se domácí nechtěli zastavit. Kamil Bříška si sjel v 51. minutě k brance z levého kruhu, míchal s kotoučem, několikrát si ho před gólmanem přehodil a nakonec zkompletoval hattrick. Sedmý gól mohl přidat Tomáš Šťastný jen o dvě minuty později. Nařízené trestné střílení zkusil zakončit blafákem, ale neuspěl. Stadion pak už jen kosmeticky upravil v 57. minutě trefou Ferdinanda Tótha. Kobra si na začátek sezóny zastřílela a vstoupila do ní pravou nohou, výsledkem 6:2.