21.11.2018

Fantazie! Kobra pokračuje ve vítězném tažení, z Mostu veze všechny body

Tak tohle utkání se hráčům Kobry velmi vydařilo! Od počátku se nenechali zaskočit favoritem utkání a šli tvrdě za vítězstvím. Byť v závěru museli čelit obrovskému tlaku z mostecké strany, vedení si udrželi, naopak jej ještě pojistili pátým gólem. Kobra tak pokračuje na vítězné vlně, která se, mimo jedno zaváhání v samostatných nájezdech v Bílině, drží již čtvrté utkání.

19. kolo, 21.11.2018 v 18:00

MOSTEČTÍ LVI

2:5

(1:2, 0:0, 1:3)

Branky a nahrávky: 13. Böhm (Vašíček, Urbánek), 52. Mical (Böhm) – 10. Kysela (Hlinka), 20. Šťastný (Nestrašil, Hlinka), 42. Kysela (Nestrašil, Hlinka), 50. Šťastný (Šergl, Verbík), 59. Šťastný (Kasík). Rozhodčí: Vyštejn - Kurtin, Beneš. Vyloučení: 10:2. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 235. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:4, 2:4, 2:5.

MOSTEČTÍ LVI: Hanuljak (Chabr) – Urbánek, Polák, Havlůj, Fučík, Kuncl, Čmolík – T. Přeučil, Hrdlička, Vašíček, Bakrlík, Kýhos, Böhm, Smolka, Nedrda, Mical, Mála.

HC Kobra Praha: Mouček (Novák) – Semrád, Kasík, Verbík J., Verbík R. (A), Ryzák – Netolický, Šeba, Kysela, Nestrašil, Šergl, Šteiner (C), Slabý, Šťastný, Hlinka.

Počátek utkání přinesl oboustranně vyrovnanou hru. Jak Most, tak Kobra se přetahovali ve střeleckých příležitostech. Tudíž jak Miroslav Hanuljak, tak Václav Mouček měli velké množství práce. Do vedení se jako první dostala Kobra. Po povedené akci Jiřího Kysely si srazil mostecký gólman kotouč do své branky.

Po malé chvíli ale Most dokázal zareagovat. Střelu od modré čáry tečoval za záda Václava Moučka Milan Böhm. Posléze měla Kobra šanci v podobě několika přesilových her za sebou. Tu poslední v první třetině dokázala využít a opět se dostat do vedení. Pouhou vteřinu před závěrečnou sirénou skóroval Tomáš Šťastný.

Druhá třetina znamenala pro Václava Moučka obrovské množství práce. Po celou její dobu čelil mnoha střelám ze strany Lvů. Během nich ale prokázal velmi vysokou úspěšnost, neboť všechny dokázal udržet před brankovou čarou. Ovšem Kobra také dala o sobě vědět. Ani hostům se ale navýšit vedení nepodařilo.

Úvod třetí třetiny vyšel Kobře na výbornou! Nejprve Mouček pokryl několik střeleckých pokusů, následně navýšil vedení svou druhou trefou Jiří Kysela. Navzdory tomu ale střelecký apetit hokejistů Mostu neustával. Nesrazil jej ani další gól Tomáše Šťastného. Mostečtí Lvi se naopak ještě vyburcovali ke snížení. Po velmi dlouhé sérii neúspěšných střeleckých pokusů se dokázal prosadit Martin Mical.

Mostečtí hokejisté posléze pokračovali v náporu směrem k brance Václava Moučka. Dokonce se do útoku vydali v šesti hráčích. To se jim ale vymstilo. Do volné svatyně Mostu dopravil kotouč Tomáš Šťastný, který tím pádem kompletuje svůj hattrick a pojišťuje pro svůj tým velmi důležité tři body, navíc v utkání proti lídru tabulky.

Miloslav Šeba (HC Kobra Praha): Už od počátku to byl z naší strany vynikající zápas. Utkání jsme zvládli dobře takticky. Důležité bylo, že jsme se dostali do vedení 2:1. Druhou třetinu jsme zase chtěli ubránit, čekat na chybu a vybrejkovat soupeře, což se podařilo. Byl to úspěch celého týmu, zvlášť když jsme měli už od první třetiny zraněného pátého obránce Ryzáka. Museli jsme tedy pokračovat na čtyři beky a modlili se, aby nikdo nebyl vyloučen. Povedlo se nám to ale odehrát až do konce, navíc proti Hanuljakovi, který je určitě nejlepší gólman v druhé lize. Pro náš tým je to obrovský úspěch. Nám také výborně zachytal Václav Mouček, který celou dobu držel tým. Přestože Most si vytvořil v závěru tlak, nám se povedlo skórovat do prázdné branky, čímž jsme pojistili perfektní výkon z utkání.