04.10.2019

Junioři nezvládli duel s Pískem, prohráli popáté v řadě

Páteční večer se na Braníku nesl ve znamení juniorské extraligy, svěřenci Miloše Pecky na svém ledě přivítali tabulkového souseda z Písku. Kobra doufala, že se jí konečně podaří prolomit sérii nezdarů, v utkání ale nepodala úplně optimální výkon a po výsledku 2:5 tři body putovaly k Otavě. Pod obě domácí trefy se podepsal Mikuláš Černý.

7. kolo, 04.10.2019 v 18:45

IHC Králové Písek

2:5

(0:1, 1:2, 1:2)

Branky a nahrávky: 37. Černý (Výrut, Vandirek), 46. Černý – 14. Karbulka (Přibyl), 31. Brož (Kurfürst), 36. Novotný (Kurfürst), 42. Petřík (Novotný), 60. Novotný. Rozhodčí: Müller – Dědek, Stanko. Vyloučení: 5:4. Bez využití. Diváci: 43. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:4, 2:4, 2:5.

HC Kobra Praha: Ondrík – Cichoň, Skorčík, Suda, Skalík, Ženíšek, Vandirek, Stejskal – Šálek (C), Káninský, Ksandr, Stupka, Mucha (A), Výrut, Sup, Míšek, Škutina, De Sousa, Černý.

IHC Králové Písek: Buchta – Vajner, Pelant, Kulvejt, Cibuzar, Tampier, Šafář, Kurfürst, Brož – Fríd (A), Andrle, Novotný (A), Karbulka, Přibyl (C), Egert, Anderle, Petřík, Lamač.

Kobra sice do duelu s Pískem vstoupila slušně a v úvodních sekundách potrápila jeho gólmana, hosté ale velmi rychle převzali otěže a začali sami dirigovat hru. Svou převahu se jim v branku podařilo přetavit až na konci čtrnácté minuty, kdy zničeho nic otevřel skóre Jan Karbulka, a Králové tak šli po siréně do kabin s jednogólovým náskokem.

V polovině utkání zvýšil vedení celku od Otavy Václav Brož, na jehož zásah jen pět minut nato navázal Matěj Novotný. Braničtí se na třetí inkasovaný gól rychle našli odpověď, když v čase 36:52 Buchtu o čisté konto připravil Mikuláš Černý, další kotouč už ale za píseckého gólmana nepropašovali. Ve třetí části tak museli vstřelit minimálně tři branky, pokud chtěli slavit vítězství v základní hrací době.

Situace se pro ně ještě více zkomplikovala na začátku třetí části, když se krátce po vyhraném buly před Ondríkem prosadil Milan Petřík. Peckovi svěřenci nehodlali házet flintu do žita a snahu snížit sice v šestačtyřicáté minutě přetavili ve svůj druhý gól, vyrovnat se jim ale nepodařilo. Druhá trefa Mikuláše Černého tak vyšla vniveč – třicet sekund před koncem vítězství Králů stvrdil trefou opuštěné branické klece Matěj Novotný. Sečteno, podtrženo: Kobra – Písek 2:5.