03.02.2024

Juniorka ovládla derby a bojuje o první místo ve skupině

Martina Nová

Svěřencům Milana Vrzala zbývá poslední uktání v základní skupině a na vedoucí Hvězdu ztrácí jediný bod. K tomu jim pomohla víkendová tříbodová výhra právě proti pražskému sokovi. Domácí Kobra vedla ve druhé třetině o dva góly díky trefám Smrže a Palščáka, nicméně minutu před přestávkou Hvězda srovnala ve vlastním oslabení. Domácí své zaváhání hned napravili a 21 vteřin před sirénou poslal Branické opět do vedení Filip Seidler. Třetí třetina ukázala, že se skutečně jedná o vyhrocené derby, neboť byli k vidění strkanice i vysoké tresty na obou stranách. Nakonec strvdil domácí výhru 4:2 Sarsen Ismukhambetov a o vítězi skupiny rozhodne oslední kolo.

25. kolo, 03.02.2024

HC Hvězda Praha

4:2

(1:0, 2:2, 1:0)

Branky a nahrávky: 15. Smrž (Halfar), 24. Palaščák (Leinweber, Kulinič), 40. Seidler (Halfar, Shaklein), 56. Ismukhambetov (Cibulka, Leinweber) - 33. Beňo (Pírs), 40. Kubata (Ivanovic). Rozhodčí: Píša - Jebavý, Stejskal. Vyloučení: 5:9, navíc Wolf 5 min + do konce utkání, Pírs 5 min + do konce utkání, Bláha 10 min OT + do konce utkání. Využití: 3:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 31. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 4:2.

HC Kobra Praha: Kokhanin - Ismukhambetov, Stanko, Wolf, Cibulka, Shaklein, Jáchim - Leinweber, Holec, Kovář, Palaščák, Halfar, Smrž, Fáber, Seidler, Zeithaml, Kulinič.

HC Hvězda Praha: Hodic (31. Hrabák) - Beňo, Hulej, Burhr, Foltýn, Kubata - Frank, Neuhausel, Pírs, M. Václavek, Srb, Bláha, Topol, Ivanovic, J. Václavek, Krejčí.