19.09.2018

Klatovy rozhodly ve třetí třetině a berou všechny body

Barbora Wolfová

P R A H A - Třetí kolo druhé ligy bylo mimojiné i o zápase mezi Kobrou a Klatovy. Ač Kobra po druhé třetině vedla 2:1, tři rychlé góly ve třetím dějství rozhodly o vítězi tohoto klání a doma nezůstává ani jeden bod.

3. kolo, 19.09.2018 v 18:00

SHC Klatovy

2:4

(1:1, 1:0, 0:3)

Branky a nahrávky: 19. Kellner (Šteiner), 35. Nestrašil (Hanták) - 8. Uhlík (Houfek, Matiášek), 48. Kristl (Houfek), 54. Kristl (Vracovský), 54. Vavřička (Reitspies, Houdek). Rozhodčí: Čáp - Štěpánek, Krátký. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 97. Střely na branku: 25:33. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:4.

HC Kobra Praha: Novák – Drahorád, Skočovský, Schejbal, Verbík J., Verbík R., Ryzák – Kysela, Nestrašil, Hanták, Tuma, Šteiner (A), Slabý, Šťastný, Kellner (C), Hlinka.

SHC Klatovy: Beran – Houdek, Slavík (C), Sysel, Váchal, Šiller, Houfek, Staněk – Vlček, Matiášek, Roubal (A), Tulačka (A), Červenka, Reitspies, Hanzlík, Markov, Uhlík, Vracovský, Kristl, Vavřička.

Na branický stadion v Praze zavítali v rámci třetího kola druhé ligy Klatovští. Zápas začal poklidně „oťukáváním“ po mantinelech. První přesilovou hru pro domácí zavinilo příliš mnoho klatovských hráčů na ledě, ovšem na gól si diváci museli ještě počkat. Ten přišel v osmé minutě a to po faulu domácího Ryzáka. Od modré vypálil Jiří Uhlík, který prostřelil vše, co mu stálo v cestě, a otevřel skóre.

Necelé dvě minuty před koncem úvodní třetiny dokázali domácí vyrovnat taktéž využitím přesilové hry. Kapitán, který v prvním domácím zápase nastřílel hattrick David Kellner, dopravil puk okolo tyče až za záda gólmana hostí.

I přes to, že se domácí Hlinka dopustil sekání a na dvě minuty šel na trestnou lavici, se Kobře podařilo vstřelit gól a poprvé se dostat do vedení. Viktor Nestrašil dostal puk do prostoru, projel až ke gólmanovi a tam ho kličkou překonal a skóroval.

Třetí třetina přinesla další obrat a to v několika minutách. Klatovy zpět vyrovnaly v 48. minutě. Richard Kristl vypálil ze středu útočného pásma, ovšem tento pokus Novák zneškodnil. Puk se však ke Klatovskému útočníkovi dostal hned o pár chvil později a převezl ho zpoza brány k tyči. Domácí gólman se v tu chvíli nadzvedl a Kristlovi udělal prostor akorát pro zasunutí puku pod betony.

Přišla osudová minuta pro domácí – 54. . Nejdříve střelec vyrovnávacího gólu Richard Kristl doťukl puk nad betonem Nováka do brány, čímž zvýšil na 2:3 a ani ne půl minuty na to se prosadil Jakub Vavřička, který opět z dorážky určil i konečný stav utkání 2:4.

I přesto, že se snažili domácí i v šesti bez gólmana už se stav utkání nezměnil a tři body si tak odvážejí hosté do Klatov.

Miloslav Šeba (HC Kobra Praha) a Michal Straka (HC Klatovy)