16.08.2019

Kobra ani na potřetí nezaváhala. Příbram porazila s čistým kontem

Gerard Filip

Pražská Kobra na svém ledě v pátek přivítala hokejisty Příbrami. Divoké utkání plné trestů, které okořenil i pěstní souboj mezi Šeflem a Káníkem, Braničtí vyhráli jasně 5:0. Další střetnutí je čeká ve středu, kdy je v Litvínově čeká druhé měření sil s Mosteckými lvi.

přát., 16.08.2019 v 18:00

HC Baník Příbram

5:0

(1:0, 1:0, 3:0)

Branky a nahrávky: 9. Antončík (Tondr), 24. Plíhal (Tondr, Mrkvička), 43. Heldák, 53. Tondr (Šteiner), 60. Knesl (Novák, Slanina). Rozhodčí: Výborný – Nekvapil, Sekera. Vyloučení: 9:7, navíc Knesl (KOB) 10 min. OT, Šefl (KOB) a Káník (PRI) 5+OK. Využití: 3:0. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 5:0.

HC Kobra Praha: Sochůrek (Šindelář) – Mrkvička, Šteiner, Knesl, Novák, Šefl, Štajnochr, Valík, Drahorád – Tondr, Plíhal, Antončík, Smejkal, Hlinka, Heldák, Netolický, Slanina, Petrov, Mucha, Hrubý, Janáč.

HC Baník Příbram: Mičán (Čech) – Rittig J., Rittig T., Saňa, Mašek, Adam, Holý, Kažimír, Vošta – Chlouba, Pejsar, Brzák, Gengel, Bečka, Müller, Frolík, Jindra, Káník, Svoboda, Kuluris, Beneš, Kubeš.

První třetina byla poměrně vyrovnaná, ovšem stejně jako v minulém zápase, tak i v tomto šli Pražané během první minuty na trestnou lavici. Příbrámští se tlačili do zakončení ze všech stran, ale obrana zvládla vše na jedničku a první přesilovku ubránila. Postupem času bylo k vidění mnoho střel, jak ze strany Kobry, tak ze strany Příbrami. Na obou stranách však úřadovali brankáři. V čase 08:09 se domácí dostali do vedení, a to po využité přesilové hře. Po Tondrově akci se k puku dostal Šimon Antončík, který umístil střelu k levé tyči, kam příbramský brankář betonem nedosáhl. Třetina nadále pokračovala stejným scénářem, jenže ani jeden tým již žádnou přesilovou hru nevyužil.

Druhá část již nabídla kvalitní hokej při které by se žádný hokejový fanoušek nenudil. Hned v úvodu, se Kobra dostala do velké příležitosti, jenže Příbramský brankář Mičán, vše pokryl. Braničtí si díky aktivitě vynutili přesilovou hru, ve které dokázali vstřelit druhou branku. Kobra sehrála opravdu výbornou kombinaci, na jejímž konci byla střela Tomáše Plíhala, která pronikla na bližští tyč příbramské branky, kam se brankář opět nestihl přemístit. Od třicáte minuty začalo hokejové peklo. Nejdříve se domácí Šimon Antončík dostal do úniku, na brankáře Mičána však nevyzrál. Po slibné akci, se domácí dostali do oslabení 5 na 3. Toho ale Příbram nevyužila, neboť v brance úřadoval senzační Lukáš Sochůrek. Netrvalo dlouho a braničtí šli opět do tří. Ani na podruhé toho Příbram nevyužila a gólu jsme se již do konce nedočkali. V samotném závěru byla k vidění bitka mezi domácím Karlem Šeflem a příbramským Jakubem Káníkem, kterou vyhrál obránce Kobry.

Třetí a zároveň poslední část přinesla další tři branky. V úvodu třetiny přišlo opětovné vyloučení, a to ze strany Příbrami, které Kobra využila a zvýšila na rozdíl tří branek. Denis Hedlák převzal kotouč na svou hůl a skvělou střelou pod výko nedal brankáři šanci. O pár minut později, zde byla další dobrá Kobří šance, na jejímž konci bylo zakončení z hokejky Plíhala, Mičán však včas zareagoval svým betonem. Krátce po domácí přesilové hře přesně zakončoval exjablonecký Lukáš Tondr, který si připsal již třetí kanadský bod v dnešním utkání. Kobře to však ještě nestačilo a šest sekund před závěrečnou sirénou přidal pátou branku Aleš Knesl.

Miloslav Šeba (HC Kobra Praha): "Bylo to další utkání, ve kterém jsme hledali naší sestavu do sezóny. Protočila se nám na soupisce zase řada nových hráčů, v pondělí navíc má dorazit ještě jeden obránce a jeden útočník. První dvě formace už se rýsují, nyní budujeme třetí a čtvrtou budeme, jak jsme říkali, sestavovat z našich juniorů. Co se týče utkání jako takového, v první a druhé třetině to moc o hokeji nebylo, tam to bylo plné žalování a zbytečných vyloučení. Ve třetí třetině jsme Příbram přehráli, což se odrazilo i na výsledku."

Miroslav Hájek (HC Příbram): "Neodehráli jsme špatné utkání. Byli jsme vyškolení přesilovkami soupeře, které odehráli velmi dobře, bylo vidět, že má na ledě zkušené hráče. Naopak zase my jsme nebyli schopni v přesilovkách dát gól a ten zápas zkorigovat. Ale aspoň nám to zase ukázalo nějaké mezírky v naší hře."