21.09.2019

Kobra ani na potřetí nezaváhala. Tábor porazila těsně o jednu branku.

Gerard Filip

Utkání bylo již od začátku napínavé. Kobra se pokaždé dostala do vedení, Tábor je však ihned vyrovnal. V závěru třetí třetiny obrana hostí zaspala a na čtvrtou kobří branku již nestačila zareagovat. Braničtí i po třech kolech zůstávají stoprocentní.

3. kolo, 21.09.2019 v 18:00

HC Tábor

4:3

(1:1, 2:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 2. D. Novák, 25. Bříška (Tondr), 40. Plíhal (Bříška, Tondr), 58. Bříška (Tondr, Plíhal) – 10. Šulek (Heřman), 36. Jan Bárta (Seidl, Hajič), 56. Heřman (Dančišin). Rozhodčí: Lukáš Místecký – Lukáš Sýkora, Adam Kurtin. Vyloučení: 8:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 32:37. Diváci: 166. Průběh utkání: 4:3.

HC Kobra Praha: Sochůrek (Langer) – Šteiner (A), Šefl, Knesl, Valík, Šmíd, Mrkvička, Drahorád – Plíhal, Antončík (C), Tondr, Bříška (C), Šeba, D. Novák, Heldák, Petrov, Šťastný, Netolický, Hlinka, Hrubý, Smejka

HC Tábor: Šorf (M. Novák) – Dvořák, Hajič, Havelka, Skočovský, Černý (A), Radoš, Havran – Zayml, Matějka, Prášek, Pejchal, Jan Bárta, Březina, Heřman (C), Dančišin, Kadilák, Jiří Bárta, Šulek, Seidl (A)

Kobra do utkání vtrhla velmi aktivně a za malý okamžik to přineslo ovoce. V čase 1:36 padla první branka v utkání, kterou si připsal Dominik Novák, a to díky skvělému proklouznutí obranou a následnému úspěšnému zakončení k pravé tyči. Tábor však rychlá branka nerozhodila, ba naopak. Braničtí začali faulovat, což je dostalo do oslabení čtyři na tři a právě díky tomuto zkratu Tábor srovnal. Kapitán táborského celku Radim Heřman, našel na levé straně Ondřeje Šulku, který razantní střelou pod víko rozvlnil síť Sochůrkovy branky. Oba týmy se následně tlačili a vytvořili si poměrně hodně šancí. Ze strany domácích to byla nastřelená tyč z hokejky Šťastného. Ze strany Tábora přečíslení dva na jednoho, ale brankář Sochůrek výtečně zasáhl. Do konce třetiny již diváci branku neviděli.

Ve druhé části to byla opět Kobra, která vstoupila do třetiny lépe. Nejdříve přišlo pár pokusů na brankáře Šorfa, ten ale Tábor podržel. Vzápětí na to, se táborští nechali vyloučit a Kobra tak měla k dispozici přesilovou hru. Z přesilové hry uběhlo pouze dvacet jedna sekund a Kobra již údeřila. Lukáš Tondr našel svým pasem ve velmi dobré pozici stojícího Kamila Bříšku, který bez váhání vystřelil a svoji dělovku umístil k pravé tyči. Tábor to však znovu nerozhodilo a hráči v bílém chtěli ihned vyrovnat. V čase 28:42, se po špatném výhozu Sochůrka mohl Tábor na domácí znovu dotáhnout, ovšem již zmiňovaný brankář proti střele Heřmana vyzrál. Hosté to stále nevzdávali, až se vyrovnání nakonec dočkali. V prostoru mezikruží se štěstím shodil Radek Seidl puk pod sebe na volného Jana Bártu, který střelou z první našel škvíru mezi betony branického gólmana Lukáše Sochůrka. V závěru druhé třetiny však přišel ještě jeden úder. Tomáš Plíhal obdržel přesný pas po levém mantinelu a následně skvělou střelou prostřelil Šofra pod víko.

Třetí třetina začala velmi v poklidném tempu. Hráči obou celků sice zkoušeli štěstí pomocí střel, ovšem brankáři byli v pozoru. V čase 45:04 zůstal jeden z táborských hráčů ležet na zemi a zřejmě si přivodil nějaké to zranění. Patrik Zayml nakonec odešel z hrací plochy za doprovodu zdravotníka a do utkání již nezasáhl. O minutu později nadešlo vyloučení Tomáše Mrkvičky a pro Tábor tak šance na vyrovnání. Hráčí byť se snažili, branku nemohli vstřelit. Hostující tlak nakonec Kobra neustála a vyrovnávací branka opravdu přišla. Radim Heřman zakončil na blížší tyč po skvělé akci a táborská střídačka vypukla radostí. V závěru třetiny se však Kobra vzchopila a utkání přenesla zpět na svoji stranu. Lukáš Tondr našel Kamila Bříšku, který přesouvajícího se Dominika Šorfa prostřelil střelou k tyči a dnes vstřelil již svou druhou branku. Do konce utkání již žádný gól nepadl a Kobra tak mohla slavit již třetí výhru ze tří.

Miloslav Šeba (HC Kobra Praha): "Po dnešním utkání jsem velmi spokojený, neboť se nám podařilo vyhrát nad jedním z nejsilnějších týmů ze skupiny střed, tudíž zápas hodnotím velmi pozitivně. Škoda, že jsme dostali dva hloupé góly, protože kluci dneska dobře bruslili a ukázali, že patříme mezi ty lepší. Také jsme čelili proti Šorfovi, který již v minulé sezóně ve Slávii ukázal, že je opravdu dobrým brankářem."

Miloslav Čech (Asistent trenéra HC Tábor): "Do dnešního utkání jsme přijeli se značným respektem, jelikož Kobra letos postavila opravdu kvalitní tým. Zatím nám to v sezóně klape, neboť nemáme žádná zranění, ovšem na úzkém kluzišti dnes Braničtí převedli opravdu skvělý výkon. Dle mě to dnes byla z obou stran báječná podívaná, štěstí holt stálo na straně Kobry."