05.02.2022

Kobra na lídra soutěže nevyzrála. Z Tábora si odvezla sedmičku

Aleš Skok

Kobra třetí vítězství v řadě nepřidala. V rámci 36. kola zajížděla na led suverénního Tábora. Ačkoliv Pražané měli dobrý vstup do utkání a rychle vedli, další průběh už patřil Jihočechům. Ti otočili skóre sedmi góly a v závěru pouze tým z Braníku korigoval výsledek. Nakonec si odvezl porážku 2:7 a je tak stále na třetím místě s šestibodovou ztrátou na druhou Příbram.

36. kolo, 05.02.2022 v 18:00

HC Tábor

7:2

(2:1, 3:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 13. Černý (Endál), 13. Prášek (Zayml), 23. Rousek, 28. Šulek (Hubata, Hajič), 38. Zíb (Prášek, Rousek), 50. Hasman (Černý, Dančišin), 59. Hajič (Dančišin, Hasman) – 1. Bříška (Šteiner), 60. Šteiner (Bříška, Šťastný). Rozhodčí: Kopeček - Berger, Kubíček. Vyloučení: 5:3. Využití: 1:0. Diváci: 1000. Průběh utkání: 0:1, 7:1, 7:2.

HC Tábor: Kolář – Černý, Radoš, Pařízek, Havelka, Kříž, Hajič, Hubata – Zíb, Zayml, Prášek, Hasman, Šulek, Matiášek, T. Rousek, Seidl, Endál, Chocholoušek, Dančišin.

HC Kobra Praha: Sochůrek (27. Ondrík) – Ženíšek, Holý, Svach, Šteiner, Knesl, Duda, Janda – Zídek, Šťastný, Hlinka. Čech, Bříška, Petrák, Havrda, Heldák, Tondr, Hrubý.

Úvod utkání vyšel Kobře na jedničku. Hned po půl minutě a vyhraném vhazování sehráli Braničtí ukázkovou akci, na jejímž konci byl Kamil Bříška. Jenže domácí ještě v průběhu první třetiny skóre dokázali otočit. Endál vyslal střelu na Sochůrka, který puk vyrazil jen ke Kamilu Černému a ten ho uklidil za hostujícího gólmana.

O deset sekund později dali Táborští druhou branku. Z mezikruží se prosadil Lukáš Prášek. Po změně stran se opět trefili Kohouti. Trestné střílení proměnil pěknou forhendovou kličkou Tomáš Rousek. A bylo Pražany bylo ještě hůř. Sochůrek vyrazil kotouč pouze do hromady těl před sebou, odkud ho doklepl do sítě Ondřej Šulek.

Do konce třetiny se trefil ještě Petr Zíb, jenž se trefil ve svém stém zápase za Tábor. Z pozice mezi kruhy nedal šanci Ondríkovi. Další góly padaly v závěrečné dvacetiminutovce. Už na 6:1 zvýšil pro Jihočechy Josef Hasman, který se prosadil skrytou střelou přesně k tyči.

V 59. minutě využili domácí přesilovou hru. Poslední úspěšný zásah týmu od Jordánu měl na svědomí Tomáš Hajič. Kobra v poslední minutě alespoň zkorigovala skóre. Břiška našel ve druhé vlně Dominika Šteinera a na jeho zakončení byl Kolář Krátký.

Miloslav Šeba (HC Kobra Praha): Do utkání jsme vstoupili dobře, v prvním střídání jsme dali gól. Soupeři srovnali na 1:1 a pak přišel krutý druhý gól. Vše odšpuntoval třetí gól, který byl z nájezdu a zároveň zlomový. Pak už to byla jen samá šarvátka a žádný hokej. Závěr byl hodně nepovedený a musíme se připravit na Řisuty, se kterými hrajeme ve středu. Utkání s Táborem se nám absolutně nepovedlo.