18.01.2020

Kobra nezvládla závěr duelu s Táborem a po porážce v nájezdech bere jeden bod

Obrovská škoda. Kobra měla sobotní bitvu s Táborem o druhé místo ve skupině Střed velmi slušně rozehraný, před třetí třetinou vedla na svém ledě 5:2. Kohouti ovšem nehodili flintu do žita a v průběhu závěrečné dvacetiminutovky srovnali stav duelu, přičemž v následném prodloužení pak rozhodli o svém dvoubodovém zisku. Braničtí se tak po těsné porážce a vysoké výhře Příbrami posouvají ze třetího místa na čtvrté.

31. kolo, 18.01.2020 v 18:00

HC Tábor

5:6sn

(2:2, 3:0, 0:3 - 0:0)

Branky a nahrávky: 7. Knesl (Valík, Hlinka), 15. Šefl (Bříška, Antončík), 26. Novák (Šťastný, Davídek), 37. Tondr (Valík, Bříška), 40. Knesl (Furch, Valík) – 2. Heřman (Černý, Seidl), 19. Trummer, 46. Havelka (Řepík, Zayml), 49. Bárta J. (Havelka, Černý), 57. Matušík (TS), rozh. náj. Matušík. Rozhodčí: Škrobák – Svoboda, Teršíp. Vyloučení: 6:4. Využití: 0:1. Diváci: 367. Střely na branku: 33:49. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 5:2, 5:6.

HC Kobra Praha: Sochůrek – Šteiner (A), Knesl, Valík, Popela, Mrkvička, Šefl – Tondr, Davídek, Hlinka, Šťastný, Petrov, Furch, Heldák, Hrubý, Bříška, Novák, Bárta M., Smejkal, Antončík (C).

HC Tábor: Šorf – Černý (A), Radoš, Skočovský, Havelka, Beran, Hajič, Havran – Bárta J., Zayml, Prášek, Březina, Heřman (C), Matušík, Šulek, Trummer, Pejchal, Seidl (A), Řepík, Dančišin.

Kobra do sobotní bitvy o druhé místo nevstoupila nejlépe. Už po třiačtyřiceti sekundách totiž putoval na trestnou lavici Kamil Bříška, přičemž následnou přesilovku v první gól duelu přetavil Radim Heřman. Kotel hostujících fanoušků byl štěstím bez sebe, radost jim ovšem nevydržela příliš dlouho – v šesté minutě totiž z modré čáry srovnal Aleš Knesl, na jehož projektil pod horní tyč překvapený Šorf nedosáhl.

V čase 14:38 se pak domácí radovali podruhé, když je střelou z první k tyči poslal do vedení Karel Šefl. Jeho zásah se ale bez odpovědi neobešel, ještě před sirénou totiž Sochůrka prostřelil prudkou ranou Jan Trummer. Po úvodním dějství tak v Braníku platil stav 2:2.

Ve druhé periodě se pak na střelecké listině objevovali jen jména Pražanů. Jihočeši sice měli v průběhu prostřední části několik šancí skórovat, nicméně kotouče padaly jen za záda Dominika Šorfa. V šestadvacáté minutě nejprve udeřil Dominik Novák, na jehož zásah v závěru třetiny navázal Lukáš Tondr. Ten šestačtyřicet sekund před sirénou pak na 5:2 upravil svou druhou trefou v zápase Aleš Knesl, a domácí tak odcházeli do druhé přestávky s tříbrankovým vedením.

Třetí třetina pak s výsledkem pořádně zamíchala. Šestačtyřicátá minuta přinesla snížení v podobě branky Dominika Havelky, kontaktní gól pak padl jen chvilku nato z hole Jana Bárty. Po proměněném trestném střílení Jakuba Matušíka v čase 56:24 pak v táborském kotli zavládla euforie a začínalo být jasné, že se v základní hrací době o vítězi sobotního duelu o druhou příčku nerozhodne.

Prodloužení se neslo ve znamení vzkříšených kohoutů. Sochůrek se v průběhu náročné pětiminutovky pořádně zapotil a nakonec zvládl všechny šance Tábora vykrýt. Na řadu tak musely přijít nájezdy, na které v domácím brankovišti nahradil branickou jedničku Lukáš Langer, jehož výkony ovšem Kobře k zisku bodu navíc nepomohly – tečku za jihočeským obratem udělal ve čtvrté sérii rozstřelu Jakub Matušík.

Miloslav Šeba (HC Kobra Praha): "Zápas se těžko hodnotí, zbytečně jsme ztratili třígólové vedení. Lukáš Sochůrek dneměl svůj den, navíc se nám nedařilo organizovat obranu. Utkání patrně rozhodlo trestné střílení, které ale podle nás bylo nařízeno neoprávněně a my proti němu budeme podávat protest. Každopádně jsme si to dneska prohráli sami, což si musíme vyřešit v tréninku."

Arpád Györi (HC Tábor): "Průběh zápasu neodpovídal tomu, že jsme prohrávali 2:5. Ve druhé třetině jsme byli aktivnější, měli jsme tlak a nepouštěli Kobru ze třetiny. Bohužel jsme naše šance nedokázali proměnit, čehož využili hráči Kobry a z tří rychlých úniků nám dali tři góly. Závěr zápasu jsme zvládli, ukázali jsme sílu mužstva. Jsme rádi za ty dva body."