09.10.2021

Kobra parádním výkonem pětkrát uštknula Havlíčkův Brod

Martina Nová

Před šňůrou venkovních duelů se Kobra představila na domácím ledě proti Havlíčkovu Brodu. Silného soupeře zaskočila nejen početná fanouškovská kulisa domácích, ale také koncentrovaný výkon Branických s přesnou koncovkou. Pražané si od samého začátku šli pro tříbodové vítězství, které nakonec získali v poměru 5:2.

7. kolo, 09.10.2021 v 18:00

BK Havlíčkův Brod

5:2

(2:0, 1:0, 2:2)

Branky a nahrávky: 4. David Šteiner (Havrda, Novák), 5. Tondr (Bříška, Dominik Šteiner), 35. Bříška (TS), 44. David Šteiner (Zídek), 57. Havrda (Novák, David Šteiner) - 41. Čejka (Kliment, Voříšek), 60. Bulín (Kliment, Ludvík). Rozhodčí: Němec – Zimmermann, Charvát. Vyloučení: 4:1. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 51. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 5:1.

HC Kobra Praha: Sochůrek – Dominik Šteiner, Ženíšek, Knesl, Pelant, Holý, Ryzák, Svach – Janča, Heldák, Havrda, Bříška, Tondr, Petrák, Zídek, Hrubý, Šťastný, Novák, David Šteiner.

BK Havlíčkův Brod: Chaloupek – Nepokoj, J. Ludvík, Najman, Kliment, Kutlvašr – Čejka, Voříšek, Vacík, Holenda, Kuchta, Mlynář, T. Ludvík, Bulín, Cachnín, Tecl, Fiala, Košťál.

Kobra měla vynikající vstup do zápasu, když po pouhých pěti minutách hry se ujala dvoubrankového vedení. Skóre otevřel se štěstím David Šteiner, jehož střela do břevna se od Chaloupka odrazila do sítě. Za necelou minutu na něj navázal v dorážce Lukáš Tondr. I nadále měli Braničtí jasnou převahu na ledě, ostrostřelec Bříška měl nejednu šanci skórovat.

Do prostřední dvacetiminutovky se hosté oklepali a Sochůrek měl mnohem více práce. Vrásky mu dělal zejména hráč Fiala, nicméně domácí gólman byl nezdolný. Až do 35. minuty se zápas obešel bez jakéhokoliv faulu, pak přišlo trestné střílení po ataku jednoho z hostů a přesný Kamil Bříška zvyšoval na 3:0. V samotném závěru se strhla potyčka mezi Najmanem a Novákem, oba dva si vysloužili dvě minuty za hrubost, Novák navíc ještě za sekání, takže Kobra šla do čtyř.

Právě oslabení se stalo Pražanům osudné v úvodu třetí třetiny, kdy se prosadil Jakub Čejka s nížil manko svého celku. Vzápětí ještě oslabil svůj tým další z hráčů Kobry, nicméně Braničtí si s tím poradili bravurně a David Šteiner obnovil tříbrankové vedení. Tempo hry se trochu uklidnilo, oproti předešlému průběhu bylo méně nebezpečných akcí. Avšak nakonec se v Braníku "Pátá" rozezněla zásluhou Maxima Havrdy po přečíslení dva na jednoho. Šestnáct vteřin před sirénou nakonec Sochůrek ještě kapituloval jednou z hole Jana Bulína, i tak Kobra zaslouženě bere tři body za vítězství 5:2.

Miloslav Šeba (HC Kobra Praha): "Po utkání v Klatovech získal tým sebevědomí a je znát, že si věří. Odehráli jsme dobrou první třetinu, dařilo se nám hrát naší hru a dali jsme dva góly, což bylo důležité. Ve druhé třetině se soupeř zvedl a bylo to vyrovnané, ale přišlo trestné střílení, které Bříška perfektně proměnil. Ve třetí třetině jsme měli hru perfektně pod kontrolou. Je to důležité vítězství a jsme v čele, ale musíme dál hrát pokorně a připravit se na Tábor."