17.11.2021

Kobra předvedla dramatický obrat a veze z Řisut tři body

Marek Baloun

Téměř padesát minut drželi domácí nad hosty moc a vypadalo to, že předvedou překvapení kola a poprvé Kobru porazí. Pak ale přišlo první snížení, rychlý obrat a nakonec jsou to Pražané, kdo si můžou užívat cenných tří bodů, které je opět přiblížily čelu tabulky.

16. kolo, 17.11.2021 v 19:00

HC Řisuty

2:4

(2:0, 0:0, 0:4)

Branky a nahrávky: 2. Janeček (Bláha, Havlůj), 7. Patyk (Matula, Janeček) – 50. Šťastný (Bříška), 54. Havrda (Novák, Zídek), 55. Novák (Knesl), 60. Bříška (Janda). Rozhodčí: Šmika – Štěpánek, Jurak. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:1. Diváci: 48. Průběh utkání: 2:0, 2:4.

HC Řisuty: Pánek – J. Kučera, Potěchin, Malovický, Zich, Flachs, Matula, Škutina – M. Kučera, Fortelka, Bláha – Řepka, Patyk, Rendla – Janeček, Havlůj, Čermák – Výrut.

HC Kobra Praha: Sochůrek – Šteiner, Knesl, Ženíšek, Holý, Ryzák, Janda, Pelant – Janča, Šťastný, Mucha, Zídek, Tondr, Hrubý, Bříška, Novák, Havrda, Petrák, Heldák.

Ačkoliv první útok zápasu měla Kobra, domácí se už po minutě a čtvrt radovali z úvodní branky. Martin Bláha žabičkou našel Petra Janečka, kterému Lukáš Sochůrek odkryl dost velký kus branky na to, aby měl jednoduchou práci. Pražany záhy opět začala trápit nedisciplinovanost a v polovině sedmé minuty jim Řisuty potrestali hned dvojité oslabení. Střelec první branky Petr Janeček našel v levém kruhu Matulu. Ten mohl střílet, ještě ale předal puk Petru Patykovi, které mu se opět dostatečně otevřela branka Kobry. Středočeši mohli minutu a pětatřicet vteřin před první pauzou dokonce do trojnásobného vedení, střela Petra Janečka ale skončila na tyčce. Kotouč se potom snažil doklepnout za brankovou čáru Bláha, brankář Sochůrek ho ale zalehl.

Do druhé třetiny Kobra vletěla ještě silněji, ale opět z toho nic nebylo. Nejlepší příležitost měl Kamil Bříška, který dostal přihrávku do pravého kruhu, kde byl úplně sám. Pohotově vystřelil, trefil ale jen přesouvajícího se gólmana. Ani Novák, Ryzák ani další hráči ale Pánka nepřekonali. Odolal i Lukáš Sochůrek a do třetí třetiny se tak šlo za stejného stavu.

Hned zkraje třetí třetiny mohli domácí opět odskočit, Petr Janeček ze samostatného úniku ale přestřelil Sochůrkovu branku. Ten samý útočník se v samostatném úniku ocitl ještě o šest minut později, místo šibenice ale trefil jen horní tyč. Kdo se ale mohl radovat, byli Pražané. V početní výhodě po faulu Čermáka dostal až příliš prostoru před brankou Tomáš Šťastný a Petra Pánka prostřelil ranou z otočky. Netrvalo to ani čtyři minuty a do klece buldoků přilétla vyrovnávací branka. Po vyhraném vhazování dostal opět obrovský prostor Maxim Havrda, který tak zamířil přesně mimo dosah gólmana. Za 82 vteřin přišel obrat a najednou vedla Kobra. Po obrovské chybě domácích v rozehrávce se z brejku prosadil i za pomocí teče jednoho z Řisutských Dominik Novák. Řisuty v poslední minutě ještě zkusili hru s prázdnou brankou, tu ale 32 vteřin před koncem trefil Kamil Bříška a zpečetil tak dramatický obrat.

Miloslav Šeba (HC Kobra Praha): „Měli jsme špatný začátek, to bylo hrozně odfláknuté. Rychle jsme dostali dva góly a táhnulo se to s námi celý zápas. Postupně jsme ale začali tlačit, soupeře jsme přestříleli 50:17 a byť Pánek chytal skvěle, byla otázka času, kdy ho prostřelíme. Rychle jsme otočili, čtvrtý gól už pak šel do prázdné branky, takže zaplaťpánbůh za to. Ty vstupy do zápasu si budeme muset zanalyzovat a připravit se na Písek. Proti němu nám takováto hra stačit nebude.“