19.11.2022

Kobra si spravila chuť, po výhře nad Vrchlabím míří na šesté místo!

Braničtí ve svém pátém domácím utkání v řadě v sobotu hostili silné Vrchlabí. Duel s tabulkovým sousedem, ve kterém se hrálo o šesté místo v tabulce skupiny Západ, byl dlouho vyrovnaný, ale domácí nakonec ve třetí části urvali vítězství a s ním i cenné tři body. Brankami výhru zařídili Martin Petrák, Dominik Novák a Václav Zídek.

18. kolo, 19.11.2022 v 18:00

HC Stadion Vrchlabí

3:1

(1:1, 0:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 15. Petrák (Kolda, Zídek), 53. Novák (Duda, Šťastný), 59. Zídek (Kolda, Petrov) – 15. Urban (Hlaváč, Tatar). Rozhodčí: Valda – Toman, Goltsch. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 235. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.

HC Kobra Praha: Sochůrek – Ženíšek, Knesl (A), Duda, Holý, Straka, Svach – Janča, Míšek, Zídek, Šťastný (C), Petrov, Martínek, Jedlička, Novák, Kolda, Petrák, Daniel.

HC Stadion Vrchlabí: Vacek – Kynčl, Horáček, Fiala, Bendík (A), Oliva, Duran, Perička – Urban (C), Kozák, Chrtek, Cerman, Hlaváč, Duchan, Chalupa, Jirků, Moník, Tatar, Šlaicher.

První větší šanci v souboji mezi Kobrou a Klatovy branické publikum vidělo v jedenácté minutě, když se ke kvalitní dorážce dostal Novák. Vacek byl tentokrát připraven, chvíli nato už ale včas zakročit nedokázal. Po přihrávce Koldy se před brankou uvolnil Martin Petrák a jednoduchým zakončením poslal domácí do vedení.

Odpověď na sebe však nenechala dlouho čekat, přišla za pouhých čtrnáct sekund. Vrchlabský protiútok po chaotické situaci před Sochůrkem ve vyrovnávací branku přetavil Patrik Urban, a v Praze se tak začínalo zase od začátku. Další gól do konce úvodní periody nepadl, a to navzdory další Novákově šanci ze samotného závěru.

Prostřední část se pak obešla bez jediného zásahu. Blíže k němu měli svěřenci kouče Jirků, kteří se blýskli hned dvěma velkými šancemi. V polovině čtyřiadvacáté minuty nejprve Urbanovu jedovatou střelu vyrážečkou na tyč vytěsnil Sochůrek a chvíli nato si pak domácí gólman musel poradit s projektilem mezi betony z dílny Jana Hlaváče. Ani jedna z těchto akcí ovšem neskončila brankou, a vyrovnaný stav se tak udržel i po konci druhé třetiny.

Zlom přinesla až druhá polovina třetího dějství. V čase 52:18 bylo současně vyloučeni Ženíšek s Urbanem a následnou hru ve čtyřech na obou stranách v gól přetavil Dominik Novák, jenž tak vrátil Kobře vedení. Tým z Krkonoš následně vrhl vše do útoku a ve snaze vyrovnat i v závěru odvolal brankáře, ale nebylo mu to nic platné. Krátce před závěrečnou sirénou jen výhru domácích potvrdil Václav Zídek.

Miloslav Šeba (HC Kobra Praha): Oba dva jsme byli prakticky na šestém místě, o které se také hrálo. Zápasy s Vrchlabím jsou vždy vyrovnané. V první třetině nám to šlo, v té druhé jsme tak dobří nebyli. Tam bylo v prvních deseti minutách Vrchlabí určitě lepší. Za třetí třetinu jsme si to ale zasloužili, protože jsme chtěli víc. Navíc jsme soupeře i přestříleli.

Tomáš Jirků (HC Stadion Vrchlabí): Je to pro nás čtvrtá hořká porážka v řadě. Počtvrté jsme ztratili zápas v poslední třetině. Prostě nedáváme branky, nejsme produktivní, celkově málo střílíme a málo chodíme před branku. Takto se ta utkání nedají vyhrát. Nehrajeme špatně, hrajeme organizovaně, ale pak někdo z hráčů udělá hrubou individuální chybu a soupeř nás potrestá. My nejsme schopní naše šance proměnit. Nejdeme tomu naproti a nedáme ani ošklivé góly z dorážek, které teď potřebujeme. Musíme to změnit, abychom opět začali bodovat.