01.09.2021

Kobra udolala Letňany v pražském derby!

Martina Nová

Dnešní duel jasně ukázal, jak veliká škoda je, že Letci nebudou v nadcházející sezóně hrát ve stejné skupině spolu s Kobrou. Utkání mělo obrovský náboj a k vidění byla nervydrásající přestřelka. Domácí ale nakonec dotáhli pražské derby do vítězného konce a připisují si výhru 7:6 po prodloužení.

přát., 01.09.2021 v 18:15

HC Letci Letňany

7:6pr.

(1:1, 4:2, 1:3 - 1:0)

Branky a nahrávky: 16. Ryzák (Tondr, Bříška), 21. Janda (Novák), 26. Šťastný (Tondr, Ryzák), 27. Heldák (Hlinka, Holý), 36. Šteiner (Stehlík, Ryzák), 55. Šťastný (Bříška, Ryzák), 62. Bříška – 10. Hrala (Kolářík, Kastner), 27. Vacín (Kastner), 34. Hozák (Hrala), 42. Turek (Arnošt), 47. Kastner (TS), 60. Kastner (Hozák, Kolářík). Rozhodčí: Ovsík - Hlinka, Maňák. Vyloučení: 8:5, navíc 10 min OT Tondr. Využití: 4:3. V oslabení: 1:0. Průběh utkání: 0:1, 4:1, 4:3, 5:3, 5:5, 6:5, 6:6, 7:6.

HC Kobra Praha: Sochůrek – Šteiner, Ryzák, Janda, Knesl, Procházka, Holý, Pelant – Tondr, Bříška, Šťastný, Havrda, Stehlík, Novák, Hlinka, Heldák, Kafka, Mucha.

HC Letci Letňany: Kopřiva – Pohl, Pika, Zedek, Fiala, Houška, Kučera, Lokajíček, Kolařík – Kellerstein, Hasil, Guryevskiy, Wojnar, Arnošt, Turek, Hozák, Řepík, Hrala, Kastner, Vacín, Poul.

Kobra zahájila domácí duel proti Letňanům na výbornou, v úvodu duelu měla více ze hry a Kopřiva se musel v brance otáčet. Změna však přišla při vyloučení Procházky, kdy hosté početní výhodu využili. Střelu od modré úspěšně za Sochůrka ztečoval Kryštof Hrala. Domácí se však nehodlali vzdát a nadále byli aktivnější. Svou převahu přetavili v branku při své přesilovce, jen 25 sekund stačilo Marku Ryzákovi, aby srovnal stav na 1:1. Před koncem prvního dějství měl na hokejce ještě gól Mucha, Kopřiva ale zasáhl.

Prostřední dvacetiminutovka nabídla divokou podívanou v Braníku. Krátce po začátku poslal Kobru do vedení Sebastian Janda ještě v dobíhajícím oslabení. Jihopražský celek navíc využil následnou přesilovou hru, kdy se po krásné souhře zblízka prosadil Tomáš Šťastný. Jenže to ještě nebylo všechno. Za minutu a jednu vteřinu propustil Kopřiva za svá záda čtvrtý gól, mezi střelce se tentokrát prosadil Denis Heldák.

Letci však nesložili zbraně. Uběhlo pouhých devatenáct sekund a skóre se opět měnilo, když Lukáš Vacín z předbrankového prostoru překonal Sochůrka. Nepříjemnost přišla pro Branické ve 33. minutě, kdy dostal 2+10 Tondr a zapříčinil oslabení svého týmu. Toho využil Jiří Hozák, jehož střela se od tyčky odrazila do sítě. Nicméně ani hokejisté ze severu Prahy se nevyvarovali trestu a Kobra udeřila popáté. Dominik Šteiner úspěšně dorazil střelu Stehlíka.

Třetí třetina ale domácímu celku vůbec nevyšla. Na rozdíl jednoho gólu snížil ve 42. minutě skóroval po chybě obrany Štěpán Turek. Další přesilovka se Branickým využít nepovedla, Letňany však zaváhání soka využili. Během jedné vteřiny rozhodčí vyloučil na dvě minuty Knesla a zároveň nařídil trestné střílení po faulu Nováka. Svou šancí Lukáš Kastner nepohrdl a vyrovnal na 5:5.

Přestřelce v Braníku ještě nebyl konec. Kobra se nehodlala vzdát v pražském derby bez boje a podruhé povolala svého ostrostřelce Tomáše Šťastného, který využil souhru s Bříškou v 55. minutě. Derby mělo šťávu až do posledních vteřin základní hrací doby. V čase 59:17 usedl na trestnou právě hrdina Šťastný a hosté odvolali brankáře, čekala je tak hra šest na čtyři. A povedlo se. Druhou trefu večera přidal Lukáš Kastner.

Napínavé střetnutí putovalo až do prodloužení, ve kterém hráči nastoupili v poměru tři na tři. Velmi brzy chybovali Letci, konkrétně hákující Hrala. I když Kopřiva stihl první gólovou šanci zneškodnit, Kamil Bříška o pár vteřin poté dotlačil touš do sítě. Kobra ovládla pražské derby 7:6 po prodloužení.

Miloslav Šeba (HC Kobra Praha): "Dnešní utkání mělo u některých hráčů rozhodnout, zda zůstanou na Kobře, nebo si najdou něco jiného. Letňanům dnes chyběl Halváč a Pulpán, kteří jsou jejich hlavní opory, na druhé straně měli zkušeného Kopřivu v bráně. Na našem kluzišti kanadských rozměrů chceme hrát aktivní hokej, což nám až do stavu 4:1 fungovalo. Pak jsme ale udělali fatální chyby a Letňany se dotáhly. Nicméně jsme si vyzkoušeli formace v tom složení, v jakém by mohly nastupovat i v sezóně. Ještě bychom chtěli posílit o jednoho centra a jeden bek je předjednaný, a pak už bychom měli být kompletní a mít sílu i otáčet duely, ve kterých budeme prohrávat."

Jaroslav Nedvěd (HC Letci Letňany): "Sehráli jsme výborné a rychlé utkání, protože se hrálo na malém hřišti. V zápase bylo hodně soubojů. Bylo vidět, že domácí mají o něco zkušenější a starší mužstvo. S ohledem na věk mají i více kil než naši mladí kluci, takže jsme ztráceli v osobních soubojích. Hlavně ve druhé třetině toho využili a vstřelili několik gólů, ale nevzdali jsme se. Snažili jsme se to dohnat, což se nám nakonec povedlo. Chtěl bych tedy hráčům poděkovat za bojovnost. V prodloužení přišlo nešťastné vyloučení a Bříška toho jako zkušený hráč využil."