16.10.2019

Kobra v divokém duelu s Pískem uspěla v prodloužení

Vojtěch Martinek


V pátek večer zavítal na branický led tým z Písku, který v Praze předvedl bojovný hokej a potrápil favorita. Kobra v divokém duelu s Jihočechy hned dvakrát vedla, nakonec ovšem o svém úspěchu musela rozhodnout až v prodloužení, ve kterém jí bod navíc přisoudil Ondřej Šteiner. Pražané se tak se ztrátou čtyř bodů na vedoucí Tábor drží na druhém místě ve skupině Střed.


9. kolo, 16.10.2019 v 18:00

HC Kobra Praha

IHC Králové Písek

4:3pr.

(2:1, 1:1, 0:1 - 1:0)

Branky a nahrávky: 9. Kohút (Tondr, Bříška), 10. Hlinka (Šťastný), 36. Novák D. (Šťastný), 62. Šteiner – 7. Volf (Paule, Šaršok), 24. Bednářík (Suda, Čížek), 49. Čížek (Bednařík, Tintěra). Rozhodčí: Zavřel – Tasch, Kettner. Vyloučení: 9:6, navíc Knesl (KOB) 10 min. OT. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 124. Střely na branku: 43:37. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:3, 4:3.

HC Kobra Praha: Sochůrek – Valík, Knesl, Antoš, Šmíd, Šteiner (A), Mrkvička, Šefl – Kohút, Hlinka, Petrov, Netolický, Tondr, Novák D., Heldák, Plíhal, Bříška (A), Hrubý, Šťastný, Antončík (C), Smejkal.

IHC Králové Písek: Hamalčík – Houdek, Suda (A), Hanus, Růžek, Šafář, Šaršok, Turek – Bednařík (A), Strnad, Čížek, Tintěra, Přibyl, Rod, Volf, Karbulka, Paule, Novák A., Egert.

Komentář k utkání

Do středečního střetnutí vstoupili lépe hosté, kteří měli po většinu první poloviny úvodního dějství na ledě jasnou převahu. Tu se jim v sedmé minutě podařilo přetavit v úvodní trefu, když Sochůrka z rychlého výpadu překonal Jakub Volf. Situace následně šla pro domácí od desíti k pěti – krátce po sobě byli vyloučeni Hlinka a Kohút, druhý jmenovaný navíc za vysokou hůl dostal hned dva menší tresty. Kobra ovšem dlouhé oslabení přežila a krátce po jeho konci po výborné akci vyrovnal právě David Kohút. Na jeho zásah ani ne minutu na to nenavázal nikdo jiný než Filip Hlinka, a rázem tak bylo všechno jinak. Braničtí svého soka pak do konce periody k ničemu nepustili, a do první přestávky tedy odešli s jednobrankovým náskokem.

Prostřední perioda měla velmi podobný průběh. Králové měli ze začátku znovu více ze hry a v čase 23:23 vyrovnali dorážkou Lukáše Bendaříka, kolem poloviny třetiny se ale misky vah opět překlopily na stranu Kobry. Ta branku svého soupeře místy doslova zasypávala střelami, přičemž cestu za Hamalčíka nakonec jedna z nich našla. Ranou z pravého kruhu se prosadil Dominik Novák, a domácí tak šli znovu do vedení, jenž jim vydrželo až do přestávky. Druhou třetinu také okořenila první větší výměna názorů – na konci sedmatřicáté minuty se za domácí klecí do sebe pustili Mrkvička s Turkem, za což oba dostali dva menší tresty.

Divoký duel nabral na obrátkách v závěrečné periodě. Ve vlastním oslabení nejprve v devětačtyřicáté minutě srovnal Jakub Čížek, jen chvilku nato se pak na ledě strhla další mela. Po několika menších strkanicích v rohu kluziště neudrželi nervy na uzdě Adam Novák a Aleš Knesl, o chvilku později pak rozzuřeně na dvě minuty opustil ledovou plochu Tomáš Mrkvička. Hustá atmosféra vydržela až do konce základní hrací doby, jméno vítěze jsme se ale v šedesáti minutách nedozvěděli.

Na řadu tak přišlo prodloužení, které mělo relativně rychlý průběh. Kobra vzala věci do svých rukou a v čase 61:26 o jejím vítězství rozhodl zakončením z bezprostřední blízkosti brankoviště Dominik Šteiner. Sečteno, podtrženo: Kobra – Písek 4:3.Ohlasy trenérů

Miloslav Šeba (HC Kobra Praha): „Chtěli jsme dnes vysoko forčekovat, což se nám dařilo a měli jsme více ze hry. Bohužel nás trochu zastavilo neúmyslné vyloučení Kohúta na čtyři minuty, ale pak jsme to stáhli na tři formace a byli jsme zase lepší. Písek těžil z brejků, my dělali chyby v obraně a díky tomu i srovnali ve vlastním oslabení. Gólman chytal dobře, pro nás platí, že můžeme takhle vysoko forčekovat, ale musí to být zezadu zajištěné. Dva body za současného stavu je v pořádku a my se musíme pořádně připravit na Tábor.“

Karel Herr (IHC Králové Písek): „Dnes jsme viděli vyrovnané utkání. Střídaly se tam u nás lepší a horší pasáže. I během poslední pětiminutovky jsme měli spoustu šancí, ale netrefili jsme prázdnou branku a to nás mrzí. V prodloužení se ukázala kvalita a zkušenost (pražských) hráčů, když nás prakticky nepustili na kotouč a nakonec oprávněně zvítězili.“partneři klubu