22.10.2022

Kobra v pražském derby těsně podlehla Letňanům

V rámci kulatého desátého kola do mrazivého branického svatostánku zavítaly Letňany, jeden z nejsilnějších týmů ve skupině Západ. Domácí s ambiciózním soupeřem dlouho drželi krok a sahali po bodovém zisku, po těsné porážce 2:4 ale nakonec duel opustilo s prázdnou. Po obě trefy Kobry se podepsal Václav Zídek. Šanci na reparát budou svěřenci Miloslava Šeby mít už ve středu proti Chebu.

10. kolo, 22.10.2022 v 18:00

HC Letci Letňany

2:4

(1:2, 1:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 2. Zídek, 37. Zídek (Straka, Šťastný) – 5. Havelka (Poul, Wojnar), 8. Kastner (Hozák, Kellerstein), 50. Kastner (Hozák, Vacín), 56. Hrala (Kolářík). Rozhodčí: Jílek – Hradil, Tuháček. Vyloučení: 5:6, navíc Kolda (KOB) TH. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 124. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 4:2.

HC Kobra Praha: Kmec – Holý, Šesták, Ženíšek, Knesl (A), Straka, Svach – Petrák, Petrov, Jedlička, Kolda, Janča, Martínek, Míšek, Ksandr, Zídek, Novák, Šťastný (C).

HC Letci Letňany: Brázdil – Chalupa, Kolářík, Havelka, Guryevsky, Lytvynov, Němeček, Kynčl, Fiala – Wojnar, Kastner (A), Kropáček, Vacín, Hozák (C), Pejchal, Arnošt, Kellerstein, Labuzík, Hrala, Pejchal, Poul.

Do prvního soutěžního pražského derby aktuálního druholigového ročníku sice vstoupili lépe svěřenci Jaroslava Nedvěda, jako první se však ze vstřelené branky radovali domácí. Po chybě jednoho z hostujících zadáku se kotouče ujal Václav Zídek, jenž vyrazil sám na Brázdila a bez slitování jej hned zkraje utkání obral o čisté konto.

Odpověď na sebe nenechala dlouho čekat. Na začátku čtvrté minuty nejprve vyrovnal Dominik Havelka a Letňanští pak pokračující drtivý nápor přetavili v další zásah, pod který se podepsal Lukáš Kastner. Braničtí pak se svými soky srovnali krok, do konce úvodní periody ovšem srovnat nedokázali.

Úvod prostřední pasáže poznamenal nevybíravý faul z dílny Matěje Koldy, za který branický útočník obdržel trest ve hře, a následná šarvátka mezi Martínkem, Zídkem, Chalupou a Pejchalem. Celek ze severu Prahy tak měl k dispozici pětiminutovou přesilovku, kterou ovšem tým lodivoda Šeby zvládl na jedničku a nedovolil soupeři ani jeden gól.

V čase 36:11 přislo vyrovnání. Krátce po sobě na trestnou putovali Němeček s Kastnerem a Kobra dlouhou dvojnásobnou početní převahou nepohrdla – z bezprostřední blízkosti brankoviště si na hattrick zadělal Václav Zídek, a před posledním dějstvím tak v mrazivé hale v Braníku platil nerozhodný stav 2:2.

Kotel hostujících fanoušků dostal další důvod k radosti v polovině padesáté minuty, kdy se z velkého náporu na střeleckou listinu zapsal podruhé Lukáš Kastner. Domácí nedlouho poté dostali šanci na vyrovnání po trestu Chalupy za podrážení, kterou ovšem pohrdli. Nepomohla jim ani hra bez brankáře těsně před koncem, při které zásahem prázdné branky náskok Letců pojistil Kryštof Hrala, a tři body tak putovaly do Letňan.

Miloslav Šeba (HC Kobra Praha): "Bylo to derby, na které se vždycky všichni hráči těší. Dostali jsme se do vedení po brejku, kdy dal gól Václav Zídek. Pak jsme měli šance, které jsme bohužel nedali a zbytečně jsme faulovali. Letci se pak dostali do vedení 2:1. Pak za stavu 2:2 bylo rozhodující, kdo dá třetí gól. Pak už bylo těžké se usadit ve třetině a při powerplay jsme dostali branku na 2:4. Největším problémem je, že jsme ztratili středního útočníka Matěje Koldu, který dostal trest ve hře. Momentálně nám navíc chybí Dominik Šteiner, který se zranil. Jednáme o obránci, kterého bychom získali na střídavé starty, abychom sestavu doplnili. Musíme se dát dohromady, abychom ve středu zvládli utkání s Chebem."

Ondřej Poul (HC Letci Letňany): "Šlo o těžké utkání, sem se pro body rozhodně jezdit nebude. V první třetině jsme měli víc ze hry, druhou třetinu ovlivnila pětiminutová přesilovka. Tam jsme trochu vypadli z tempa a potom jsme hnedka hráli ve třech, kdy jsme dostali vyrovnávací gól. V kabině jsme si pak něco řekli ke třetí třetině, abychom začali dělat tu černou práci, ve které jsme dobří. Dali jsme zaslouženého góla a ubránili jsme powerplay. Třetí třetina byla z naší strany určitě nejlepší. Myslím si, že jsme zaslouženě vyhráli."