19.02.2022

Kobra zápas s Příbramí ztratila, čtvrtfinále play-off začne venku

Vojtěch Martinek


Braničtí až do sobotního večera živili matematickou naději na posun na druhé místo tabulky, jenže kvalitně rozehraný souboj s Baníkem ztratili ve třetí třetině a nyní je již definitivně jasné, že dlouhodobou fázi zakončí na třetí pozici. Březnové čtvrtfinále proti Příbrami tak začne na půdě soupeře.


40. kolo, 19.02.2022 v 18:00

HC Kobra Praha

HC Baník Příbram

3:5

(2:1, 1:2, 0:2)

Branky a nahrávky: 7. Petrák (Hlinka, Svach), 10. Hlinka (Šteiner, Bříška), 25. Zídek (Novák, Havrda) – 3. Malý (Chlouba, Rohlík), 31. Josefus (Rohlík, Hlaváček), 39. Gengel (Josefus, Malý), 50. Hlaváček (Tlačil, Jelínek), 51. Josefus (Gengel, Malý). Rozhodčí: Šmika – Schopf, Thuma. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 173. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:5.

HC Kobra Praha: Sochůrek – Svach, Šteiner, Duda, Ženíšek, Holý, Janda – Bříška (C), Havrda, Čech, Hedlák, Tondr, Zídek, Novák, Šťastný, Petrák, Hlinka.

HC Baník Příbram: Jiroušek – Havlín, Hlaváček, Jelínek, Malý, Vinš, Kutlák, Zdeněk – Josefus (C), Furch, Chlouba, Seniov, Gengel, Rohlík (A), Pinkas, Tlačil, Panna (A), Kraus.

Komentář k utkání

Kobra do střetnutí nevstoupila ideálně – necelou minutu po startu utkání byl za nedovolené bránění vykázán Václav Zídek a jeho faul prvním gólem střetnutí potrestal Robin Malý. V čase 6:54 však po rychlé akci srovnal Martin Petrák a jen chvíli nato se v přesilovce prosadil Filip Hlinka, což znamenalo, že Braničtí do první přestávky šli s náskokem 2:1.

Vedení domácích na začátku druhé periody navýšil Václav Zídek, jenže Příbram nehodlala hodit ručník do ringu. V polovině utkání se po souhře s Rohlíkem prosadil Petr Josefus a na jeho zásah dvě minuty před sirénou navázal veterán Ladislav Gengel. Před posledním dějstvím tak na světelné tabuli v hale svítilo skóre 3:3.

Třetí periodu ovládli hosté, kteří dvěma slepenými brankami dokonali obrat a zajistili si tříbodový zisk – nejprve skóroval Marcel Hlaváček a jen třiačtyřicet sekund nato zase Petr Josefus. Baník tak v Praze vyhrál 5:3 a definitivně si pojistil druhé místo v tabulce, což znamená, že Kobra čtvrtfinále play-off zahájí na půdě soupeře.Ohlasy trenérů

Miloslav Šeba (HC Kobra Praha): "S Příbramí nás čeká play off, budeme navíc začínat u nich, protože budou v tabulce druzí, my třetí. Bylo to utkání, které jsme chtěli vyhrát už z psychologického hlediska. Sice jsme nejdřiv prohrávali 1:0, ale dokázali jsme se dostat do vedení 3:1. Pak nastaly ty naše bolesti, a to je hlavně disciplína ve hře. Byli jsme moc vylučovaní. Proti Příbrami, která měla vyloučené tak dva hráče, jsme my měli nějakých sedm. To je hrozně moc a zbytečně ztrácíme sílu v oslabeních. Nedali jsme navíc přesilovku 5 na 3, to rozhodlo. Máme jasný úkol na tréninky. Zlepšit přesilovku, musí být lepší disciplína, obzvlášť v takovémto utkání. A potom také zlepšit četnost střelby proti soupeři. Chybí nám střelba s důrazem před bránou. Někteří hráči se to snaží hrát moc do prázdné brány a tudy cesta nevede. Potřebujeme, aby se nám vrátili dva klíčoví beci. Ryzák, který by snad měl začít přístí týden trénovat, a Knesl. V Havlíčkově Brodu by snad už měli nastoupit. V útocích se musíme pokusit některé věci předělat. Věřím, že to přijde, kluci si věří, a už jsme dříve ukázali, že jsme schopní Příbram porazit. Měli jsme dnes z utkání vytěžit minimálně bod. Musíme se teď připravit na play off."

Miroslav Bláha (Generální manažer, HC Příbram): "Do zápasu jsme vstoupili dobře, jenže pak jsme vypli a Kobra otočila. Hra se potom i díky přesilovkám vyrovnala a rozhodli jsme. V play-off to bude hodně vyrovnaná série, hrát tu je pro nás strašně těžké. Bude to pěkný hokej."partneři klubu