19.10.2019

Kobra zvládla šlágr kola a nad Táborem zvítězila o dva góly

Libor Kokoška

Desáté hrací kolo nabídlo ligový šlágr mezi prvním jihočeským Táborem a třetí pražskou Kobrou. I přes výsledek prvního zápasu, který bez větších potíží vyhráli braničtí hokejisté, šli jako mírní favorité do utkání Jihočeši. Utkání nakonec dopadlo lépe pro pražské hráče, ti i přes velký počet vyloučení vyhráli 4:2 a stáhli tak své manko na čelo tabulky. Ve žluto-modrém dresu se prosadili Aleš Furch, Tomáš Šťastný, Denis Heldák a Dominik Valík.

10. kolo, 19.10.2019 v 18:00

HC Tábor

2:4

(1:1, 0:2, 1:1)

Branky a nahrávky: 19. Seidl (Bárta, Radoš), 49. Seidl (Bárta, Heřman) – 16. Furch (Smejkal), 29. Šťastný (Furch), 30. Heldák (Hlinka), 53. Valík (Knesl, Hlinka). Rozhodčí: Čuňočka - Musil, Urubčík. Vyloučení: 6:12. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1327. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 2:3, 2:4.

HC Tábor: Šorf – Černý, Hajič, Bouška, Bouška, Skočovský, Havelka, Radoš, Havran – Jan Bárta, Jiří Bárta, Březina, Pechánek, Pejchal, Dančišin, Heřman, Zayml, Kadilák, Prášek, Šulek, Seidl

HC Kobra Praha: Sochůrek – Šteiner, Valík, Knesl, Antoš, Šmíd, Mrkvička, Šefl – Plíhal, Antončík, Tondr, Bříška, Smejkal, Novák, Heldák, Kohút, Šťastný, Netolický, Hrubý, Hlinka, Furch

Do utkání vstoupila lépe hostující Kobra, která už po šestnácti minutách šla do vedení, když Jan Smejkal našel v prostoru mezikruží volného Aleše Furcha, který bez váhání poslal puk do šibenice domácí branky. Domácím kohoutům se ale ještě do konce prvního dějství zápasu povedlo vyrovnat, pět sekund po konci vlastního vyloučení se Milan Dančišin zjevil za pražskou obranou a poslal puk na ujíždějícího Radka Seidla, ten našel škvíru mezi betony Lukáše Sochůrka a skóroval. Dvě sekundy před koncem první dvacetiminutovky se ještě do samostatného úniku na jihočeskou branku vydal Lukáš Tondr, Dominika Šorfa ale nepřekonal.

Na začátku druhé třetiny se činili zejména domácí, Lukáš Sochůrek musel vytasit dva parádní zákroky. Samostatný únik Milana Dančišina i Jana Březiny ale dokázal zneškodnit. Pak už ale měla navrch Kobra. Pět sekund po konci přesilové hry po faulu jihočeského Radka Seidla našel Aleš Furch osamoceného Tomáše Šťastného před táborskou brankou, slavistický odchovanec nezaváhal a střelou k tyči poslal puk do domácí klece.

Hostující hokejisté se o minutu později mohli opět radovat. Filip Hlinka poslal puk na Denise Heldáka, který nekompromisně poslal puk za záda táborského gólmana. Kobru po zbytek druhé třetiny sobotního zápasu srážely zbytečná vyloučení, výborně pracující obrana ale nedovolila Jihočechům využít ani jednu přesilovou hru.

Ve 48. minutě se domácím hokejistům s kohoutem na dresu sice povedlo po parádní dělové ráně asistenta kapitána Radka Seidla snížit na jednogólový dostřel pražského týmu, o čtyři minuty později ale přišlo hořké vystřízlivění v podobě branického gólu. Aleš Knesl poslal do nadějné střelecké pozice Dominika Valíka, který nekompromisně poslal kotouč do táborské branky a stvrdil tak hostující vítězství

Kobra díky důležitému vítězství na jihu Čech dohnala manko na první místo v tabulce. Na vedoucí Tábor tak už ztrácí pouze bod, v příštím zápase navíc na domácím kluzišti narazí na druhý Kolín a bude tak mít možnost se posunout zpět do čela druholigové skupiny Střed.

Miloslav Šeba (HC Kobra Praha): „Přijeli jsme do Tábora bodovat, což se nám povedlo. Hráli jsme dobře v obraně, což nakonec znamenalo, že jsme měli převahu i ve středu hřiště. Bylo tam opět mnoho zbytečných vyloučení, zvládli jsme ale všechny táborské přesilovky ubránit. Utkání bylo z naší strany kvalitně a zodpovědně odehrané.“

Arpád Györi (HC Tábor): „V zápase jsme narazili na těžkého soupeře, i tak se mi ale těžko hodnotí. Vstup do utkání se nám příliš nepovedl. V první třetině jsme byli až příliš nervózní, ale podařilo se nám vyrovnat a dá se říct, že jsme ji zvládli. Bohužel v dalších třetinách nám chyběl klid, a navíc jsme inkasovali dva góly, které jsme soupeři v podstatě sami darovali. Naše snaha nebyla efektivní, hodně jsme přidržovali kotouče, málo stříleli a dělali jsme chyby. V naší hře mi navíc chybělo více zaujetí. Měli jsme pasáže, kdy tam bylo, ale i fáze, kdy jsme nebyli tak hladoví, jak bych si představoval. Po zápase v Příbrami, který jsme zvládli a dostali se na první místo, jsme přitom nemuseli mít důvod k nervozitě, ale bylo to přesně naopak. Soupeř měl každopádně více zkušených hráčů, kteří nám chyběli. My se můžeme zlobit jen sami na sebe; přišla výborná návštěva, a my jsme ji tentokrát moc nepotěšili.“ (převzato z hctabor.com)