16.10.2024

Kobra zvládla utkání v Děčíně, vyhrála 3:1

David Zlomek

Kobra hodila víkendovou prohru s Příbramí za hlavu a zodpovědným výkonem se odrazila k další výhře. Ve středu vyhrála v Děčíně, ze severu Čech vede tři body za výhru 3:1.

8. kolo, 16.10.2024 v 18:00

HC Děčín

1:3

(0:1, 1:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 21. Faigl (Vladimír Brož, Nowák) – 19. Krupička (A. Straka, David Šteiner), 27. Šťastný (Bříška, A. Straka), 51. Bříška (Vlček, Grauer). Rozhodčí: Hlinka – Kurtin, Bertlík. Vyloučení: 4:1. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 351. Průběh zápasu: 0:1, 1:1, 1:3.

HC Děčín: Lavinger (D. Čermák) – Vladimír Brož (A), Nowák, Werner, Hora, Kotyza, Vyhlídal, Polata – D. Tůma (A), Písařík, Faigl (C) – Smola, Nezbeda, Jursa – Dej, J. Tůma, P. Hruška – M. Hruška, Przybyla, Chovanec. Trenér: Michal Trávníček

HC Kobra Praha: Ondrík (Hosnedl) – J. Sýkora, D. Kučera, Dudáček, Dominik Šteiner (A), Grauer, Šaklein, A. Straka – Šťastný (C), Vlček, Krupička – Davídek, S. Tichý, Bříška (A) – Nagy, David Šteiner, Urban – Theimer, Míšek, Petrák. Trenér: Miloslav Šeba

Úvod utkání patřil spíše domácím barvám, a byť se hra postupně vyrovnala, šance připisovali hlavně domácí. Ti ale ztroskotali na výborném brankáři Kobry Matyáši Ondríkovi. Dění v první třetině už spělo do konce, nicméně hosté ještě před sirénou stihli skórovat.

Nahození od modré čáry se dostalo k Janu Krupičkovi, který se tou dobou nacházel v blízkosti brankoviště, avšak úplně sám. Jeho zakončení bekhendem našlo síť brány.

Bleskový start Děčína do druhé třetiny znamenal vyrovnání. Tomáš Faigl z kruhu vystřelil rychle a přesně, gólman Ondrík nestihnul zasáhnout. Faigl byl i u další nebezpečné situace za pár desítek vteřin, ta ale gólem neskončila.

A tak se mohla radovat zase Kobra. Ve 27. minutě Kamil Bříška objel branku, zakončil a puk se od betonu gólmana odrazil do slotu, odkud zakončoval Tomáš Šťastný. Krátce poté měla Kobra další dvě velké příležitosti, tentokrát ale zůstaly nevyužity.

Třetí třetina začala pochopitelně tlakem domácích, nicméně Kobra se ubránila a minuty rychle ubíhaly. Pro domácí se situace zhoršila v 51. minutě. Bříška si najel do prostoru mezi kruhy a přesně o tyč zachránil.

Domácí Medvědi se sice snažili, šance si vytvářeli, ale proti byl gólman Kobry i jeho obránci. Pražané tak domů odvezli všechny tři body za výhru 3:1.