23.10.2024

Mašina jede dál! Kobra zvládla přestřelku v Benátkách

David Zlomek

Kobra Praha i nadále potvrzuje parádní formu a z ledu Benátek nad Jizerou veze tři body za výhru 6:4. Výhru přitom musel potvrdil Kamil Bříška až třicet sekund před koncem gólem do prázdné brány.

10. kolo, 23.10.2024 v 17:30

HC Benátky nad Jizerou

4:6

(1:2, 2:2, 1:2)

Branky a nahrávky: 6. Mrňa (Havelka, Brázdil), 29. Jankovský (Hrouda, Pejchal), 34. Jankovský (Šafránek), 42. Hrouda (Jankovský, Šafránek) – 7. Šťastný (Vlček, Dudáček), 13. Davídek (Petrák, Míšek), 24. Vlček (Šťastný, David Šteiner), 33. Bříška (J. Sýkora), 41. Šťastný (Vlček), 60. Bříška (D. Kučera, Šťastný)

HC Benátky nad Jizerou: HC Benátky nad Jizerou: Brázdil (Hofman) – Antoš, Moravec, Hrouda, Klodner, Knesl, Havelka – Mrňa, Havlas, Hozák – Pejchal, Šafránek, Jankovský – Pětník, Hamršmíd, Vacín – Dvořák, L. Švec. Trenér: Kadlec

HC Kobra Praha: HC Kobra Praha: Hosnedl (Ondrík) – D. Kučera, Dominik Šteiner, J. Sýkora, A. Straka, Grauer, Dudáček – Vlček, Šťastný, Bříška – David Šteiner, S. Tichý, Krupička – Theimer, Urban, Davídek – Míšek, Petrák, Nagy. Trenér: Šeba

Začátek zápasu naznačil, že se bude jednat o velmi gólové utkání. Hned v šesté minutě otevřel skóre domácí Pavel Mrňa, hned za minutu ale srovnal Tomáš Šťastný. I nadále se rodily zajímavé šance, nicméně tu další využili opět hosté, a to ve třinácté minutě Milan Davídek, který z mezikruží nikým nehlídaný prostřelil gólmana. Skóre 1:2 v neprospěch Benátek vydrželo až do konce první třetiny.

Druhá perioda začala stejně rychle jako ta první. Ve čtvrté minutě se radoval Filip Vlček, který dostal puk z brankoviště až za čáru. I Benátky ale dokázaly celkem rychle kontrovat, ve 29. minutě využily Benátky druhou přesilovku zásluhou Václava Jankovského.

Vyrovnaný stav trval jen zhruba pět minut, vedení na stranu Kobry překlopil Kamil Bříška, jehož nájezd od modré neměl chybu. Vedení mohla Kobra navýšit v přesilovce, ale stal se pravý opak, po úniku skóroval Jankovský a snížil na 3:4.

Kobře se lépe dýchalo až na začátku třetí třetiny. Po 28 sekundách se prosadil Šťastný. Opakoval se ale scénář z celého zápasu, domácí totiž obratem kontrovali, na rozdíl jednoho gólu snížil Jakub Hrouda. Od té doby se ale Kobře dařilo držet skóre, které v poslední minutě pojistil Bříška.