17.09.2022

Na závěr přípravy vyhrála Kobra 3:2 v prodloužení

Martina Nová

Kobra vyjela ke svému poslednímu přípravnému zápasu na led proti Řisutům a i přes nepříznivý vývoj duelu nakonec dokázala zvítězit. V prodloužení vystřelil výhru 3:2 Dominik Šteiner a svěřenci Miloslava Šeby mohou vkročit do nového ročníku se vztyčenou hlavou.

přát., 17.09.2022 v 18:00

HC Řisuty

3:2pr.

(0:1, 0:0, 2:1 - 1:0)

Branky a nahrávky: 46. Kolda (Šťastný), 51. Svoboda (Petrák, Martínek), 63. Šteiner (Míšek) - 19. Bláha (Bílek), 41. Bílek (Petráš). Rozhodčí: Flegl – Hradil, Stacho. Vyloučení: 1:2. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 3:2.

HC Kobra Praha: Ondrík – Ženíšek, Šteiner, Duda, Straka, Holý, Svach – Janča, Jedlička, T. Šťastný, Novák, Kolda, Míšek, Petrov, Zídek, Martínek, Petrák, J. Svoboda.

HC Řisuty: Pánek (30. Šubrt) – Janda, Potěchin, Řepka, O. Rudovský, Pokorný, J. Strnad – Janeček, Chamrád, Bílek, J. Křepelka, Bláha, Keszi, Okegawa, Rendla, Výrut, A. Šťastný, Petráš.

Poslední přípravné utkání před startem nové sezóny 2. ligy sehrála Kobra na domácím ledě proti Řisutům. Během první třetiny měli Braničtí více ze hry, nicméně gólmana Pánka se ani jednomu z nich překonat nepodařilo. Nakonec to byli hosté, kteří se ujali vedení. V 18. minutě putoval na trestnou lavici Tomáš Šťastný a početní výhodu proměnil Martina Bláha, který obdržel přihrávku před branku a kotouč doklepl za Ondríka.

Do druhé dvacetiminutovky vlétli pražští hokejisté se vší vervou, jenže ani Šťastný, ani Janda nenašli recept na řisutského gólmana. Poslední přípravné utkání před startem nové sezóny 2. ligy sehrála Kobra na domácím ledě proti Řisutům. Během první třetiny měli Braničtí více ze hry, nicméně gólmana Pánka se ani jednomu z nich překonat nepodařilo. Nakonec to byli hosté, kteří se ujali vedení. V 18. minutě putoval na trestnou lavici Tomáš Šťastný a početní výhodu proměnil Martin Bláha, který obdržel přihrávku před branku a kotouč doklepl za Ondríka.

Do druhé dvacetiminutovky vlétli pražští hokejisté se vší vervou, jenže ani Šťastný, ani Janda nenašli recept na řisutského gólmana. V polovině utkání došlo ke střídání brankářů na hostující straně, ale domácí nerozehřátého Šubrta nepřekonali. V následujícím průběhu se dokonce Kobře naskytla příležitost hry pět na tři, jenže také v tomto případě zůstal Šubrt bezchybný. Jelikož do sirény žádná branka nepadla, do třetí části se šlo za nezměněného stavu 0:1

Při vstupu do třetí části se povedlo buldokům zvýšit náskok zásluhou Vítězslava Bílka, jenže Kobra flintu do žita nezahodila. Ve 46. minutě Matěj Kolda procpal puk za Šubrta a o pět minut později vyrovnal střelou z levého kruhu Jakub Svoboda. V následujícím průběhu se Řisuty pokoušely získat své vedení zpět, ale ani Janeček, ani Potěchin na Ondríka nevyzráli.

Duel tak pokračoval do prodloužení v němž velmi rychle mohl rozhodnout bývalý hráč Kobry Sebastian Janda, jenže Ondrík ho vychytal betony. Nakonec obrat Kobry dokonal v 63. minutě Dominik Šteiner a Pražané vstoupí do nového ročníku 2. ligy s výhrou v zádech.

Miloslav Šeba (HC Kobra Praha): "Měli jsme neúplnou sestavu, chybělo pět hráčů. Náhradníci ale nezklamali a bojovali, junior Jakub Svoboda dal důležitý gól. Musíme potrénovat v plné sestavě, ještě by nám měli přijít dva hráči ze Slavie pomoct do útoku. Příště nás čeká těžký soupeř v Táboře, který je letos velmi nabitý. Rádi bychom urvali nějaký bod."