17.01.2020

Nepovedený zápas dorostenců, s Třemošnou prohráli o sedm branek

Libor Kokoška

I přes povedený vstup do utkání braničtí dorostenci nakonec podlehli západočeskému Meteoru 1:8 a zkomplikovali si tak boj o záchranu v nejvyšší tuzemské soutěži. O jedinou branku domácího týmu se při přečíslení 3 na 1 postaral Adam Krásný. Do branky se na závěr zápasu podíval Jan Kadlec, který nahradil Matiáše Peyerla.

U10, 17.01.2020 v 19:00

HC Meteor Třemošná

1:8

(1:1, 0:4, 0:3)

Branky a nahrávky: 2. Krásný (Jiráček) – 19. Sieger (Čarda, Krasanovský), 22. Beníšek (Albrecht, Dvořák), 34. Pešek (Beníšek), 36. Dvořák (Beránek, Sieger), 38. Beránek (Dvořák, Beníšek), 43. Šmíd (Plecitý), 53. Sieger (Krasanovský), 56. Albrecht (Dvořák). Rozhodčí: Škrobák – Beneš, Coubal. Vyloučení: 11:8,. Využití: 0:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 54. Střely na branku: 26:44. Průběh utkání: 1:0, 1:8.

HC Kobra Praha: Peyerl (53. Kadlec) – Jiráček, Nápravník A., Bucek (A), Šesták, Kalajev, Frydrich – Král (C), Čečetka, Halfar, Procházka, Strnad, Rejna, Bauer, Krásný.

HC Meteor Třemošná: Vondraš – Čarda, Plecitý (A), Malkovský, Bláha, Balák, Albrecht – Beníšek, Šmíd, Sieger, Dvořák, Fiala, Krasanovský, Pešek, Beránek (C).

Boje ve skupině "O udržení" se pomalu blíží do své poloviny, už v 10. hracím kole na domácím kluzišti přivítala pražská Kobra západočeský Meteor. A o motivaci měly oba týmy postaráno, případná výhra totiž mohla jak Pražany, tak i Západočechy posunout na dostřel nesestupové čtvrté příčky.

Lepší vstup do utkání měla domácí Kobra, už v 2. minutě dokázal úspěšně zakončit přečíslení 3 na 1 Adam Krásný. Na závěr třetiny se branický tlak stupňoval a vypadalo to, že je jen otázkou, než padne druhá branka. Nakonec to ale bylo přesně naopak, do samostatného úniku na branku Matiáše Peyerla se těsně před koncem třetiny dostal Jakub Sieger, který povedenou kličkou do bekhendu talentovaného pražského gólmana nakonec překonal.

Veškeré branické naděje na výhru uhasly ve druhém dějství pátečního zápasu. Už ve 22. minutě dokázal závar před brankou Kobry přetavit ve druhou západočeskou branku Jiří Beníšek. Gólostroj jménem Meteor se pak naplno rozjel až po půlhodině hry, nejdříve Ondřej Pešek střelou mezi betony pražského gólmana Matiáše Peyerla zakončil povedenou sólovou akci, o něco později se prosadil i Adam Dvořák, kterému ke vstřelené brance pomohla levá tyč. Pátou a zároveň závěrečnou branku ve druhé třetině pak vsítil ve 38. minutě kapitán Meteoru Jiří Beránek, který po přihrávce zpoza branky nekompromisně uklidil puk pod víko domácí klece.

I ve třetím dějství byl Meteor tím lepším týmem. Po přihrávce podél mantinelu se z hranice kruhu přesně trefil hostující útočník Zdeněk Šmíd. V 53. minutě pak přidal svou druhou branku v dnešním zápase po přihrávce Matyáše Krasanovského Jakub Sieger. Ze závěrečné branky utkání se pak mohl radovat Šimon Albrecht, který dokázal využít hrubky v branické obraně a poslal puk za záda přesouvajícího se Jana Kadlece.