04.11.2017

Po čtyřech zápasech Kobra prohrává, nestačila na lídra tabulky

Šimon Sýkora


P R A H A - Ani podruhé v sezóně Kobra na Vlky nestačila. Silnému soupeři tentokrát podlehla 1:3 a končí jí tak vítězná série. Domácí měli hodně šancí, ale skvěle chytající Lukáš Hosnedl svůj tým držel.


15. kolo, 04.11.2017 v 18:00

HC Kobra Praha

HC Vlci Jablonec nad Nisou

1:3

(1:1, 0:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 13. Novák (Ryzák) – 12. Brokeš (Mulač), 30. Moravec (Tondr L., Bříška), 47. Víšek (Pavlů, Havlas). Rozhodčí: Nepomucký – Marek, Ovsík. Vyloučení: 8:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 211. Průběh utkání: 0:1 - 1:1 - 1:3.

HC Kobra Praha: Mouček – Kolařík, Skočovský, Šteiner (A), Verbík J., Verbík R., Vacek, Ryzák – Doležal, Jedlička, Hlinka, Novák, Antončík (C), Tuma, Matějček, Čurda, Kellner

HC Vlci Jablonec nad Nisou: Hosnedl – Moravec, Žalud, Čechura, Pavlů, Tondr M., Pilař, Zeman – Homolka, Bříška (A), Tondr L. (A), Víšek (C), Havlas, Nevyhoštěný, Mulač, Brokeš, Babec, Gecko, Frk

Komentář k utkání

Začátek utkání přinesl jasnou převahu Jablonce. Vlci chtěli ukázat, že jsou první v tabulce právem. O svou převahu přišli pouze ve dvou oslabeních. V těch diktovala tempo domácí Kobra, ale k brance jejich snaha nevedla. Ve 12. minutě jel na banku Havlas, Novák ho ale fauloval a jelo se tak trestné střílení. Mouček však potvrdil, že nájezdy chytat umí a Havlasův pokus zblokoval betony.

O chvíli později se však jako první prosadil Tomáš Brokeš, který využil pokračujícího tlaku svého týmu. Tato branka domácí tým probudila jako studená sprcha a braničtí poprvé začali útočit i mimo přesilovku. Díky tomu se jim povedlo přesně po minutě srovnat brankou Dominika Nováka, který trefil vyražený puk po Ryzákově střele. Od této chvíle se hrálo vyrovnaně a mužstva se na puku střídala. Na závěr třetiny byla Kobra dvakrát vyloučena, druhé oslabení si přenesla do další třetiny.

Ani v té se Jablonci nepodařilo využít početní převahu. První desetiminutovka přinesla přetahovanou o puk, oba gólmani byli zaměstnáváni, ale vyloženě nebezpečné šance likvidovat nemuseli. Téměř v polovině utkání jeli hosté v protiútoku přečíslení 3 na 2. Bříška jel po levé straně, nahrál křižmo na úroveň brankové čáry Lukáši Tondrovi, který našel před bránou Jiřího Moravce. Vlčí obránce se nemýlil a trefil se do protipohybu roztaženého Moučka. O minutu později jel na bránu Čurda, byl ale zfaulován Brokešem a rozhodčí podruhé odpískali trestné střílení. To nebylo využito ani tentokrát, Čurda zkoušel kličku do protipohybu, Hosnedl však nechal u tyčky přiražený beton a puk kolem něj neprošel.

Na ledě prudce rostly emoce, čemuž pomohl i faul Romana Verbíka. Domácí bek fauloval za svou bránou Jakuba Mulače, který dlouho zůstal ležet na ledě. Rozhodčí se rozhodl udělit trest ve hře, Verbík tak musel do sprch a Čurda šel odpykat pětiminutový trest. V pětiminutové převaze se ale Jablonec prosadit nedokázal, několikrát se musel i vracet a bránit. Minutu před koncem přesilovky se navíc vyrovnal poměr sil po faulu Michala Pavlů.

Když se poměr sil vyrovnal, Kobra ještě držela tlak, v jednu chvíli byl navíc Hosnedl bez hole, domácí toho ale využít nedokázali. Tři čtvrtě minuty před koncem třetiny se opět vylučovalo, na trestnou šel Antončík za hru vysokou holí a trest se opět přenesl do další třetiny. Vylučovalo se i ve třetí části, po necelých sedmi minutách šel na trestnou Antončík za držení. Tuto přesilovku však již Jablonec využil, po pouhých šesti sekundách se prosadil Jan Víšek.

Další branka v utkání nepadla. Kobra byla velmi aktivní, ale troskotala na skvěle chytajícím Hosnedlovi. Rozhodčí stále udělovali tresty, nejvyšší v poslední části dostal Čurda, který srazil na středu hřiště jednoho z Vlků a trochu přísně byl vyloučen za nedovolené bránění. Své vyloučení šel reklamovat, rozhodčí mu přidal deset osobních minut.

Ani závěrečný tlak k ničemu nevedl, Kobra nevyužila své šance a Jablonec přesilovky. Přítomných 211 diváku tak vidělo ukončení čtyřzápasové vítězné šňůry. Jablonec naopak přidal pátý zářez v řadě a upevnil si vedoucí pozici.Ohlasy trenérů

Miloslav Šeba (HC Kobra Praha): Na zápas jsme se těšili. Zaprvé je Jablonec první a zadruhé jim hlavně máme co vracet kvůli play off, které jsme s nimi nezvládli. Chtěli jsme vyhrát, jako v každém utkání, ale byla tam chyba už na začátku, nahrávka od obránce, což byla škoda. Sice jsme srovnali na 1:1 a měli víc ze hry, ale méně jsme stříleli. Jablonec se dostane do šance nebo brejku a ze všeho vystřelí. My moc kombinujeme. Na střelbě budeme muset zapracovat na tréninku, protože při větší četnosti střelby je větší šance, že tam něco spadne nebo se odrazí na dorážku. Víme, že 60 % branek padá z dorážky. Pak tam také bylo zbytečné pětiminutové vyloučení. Musíme být zodpovědnější, nedělat fauly a odehrát to tak, abychom hráli 5 na 5. Obzvlášť proti takovému gólmanovi, který chytá výborně. Ale je to začátek, teprve druhé kolo, ale takový zápas je pro nás důležitý. Je to dobrá konfrontace.

Tomáš Zeman (HC Vlci Jablonec nad Nisou): Myslím si, že rozhodla naše disciplína. Byli jsme trochu víc disciplinovaní. Navíc máme opravdu dobrého gólmana. Celý tým to odmakal pro vítězství.partneři klubu