28.09.2022

První domácí utkání body nepřineslo, Hronov zvládl otočit utkání

Braničtí mají za sebou první utkání na vlastním ledě. Po dvou venkovních prohrách nyní proti Hronovu dlouho drželi těsné jednobrankové vítězství a sahali i po jeho navýšení. Soupeři ovšem vyšel obrat v závěrečné třetině, díky čemuž si on odváží body do Východních Čech.

3. kolo, 28.09.2022 v 18:00

HC WIKOV Hronov

1:3

(1:0, 0:0, 0:3)

Branky a nahrávky: 17. Kolda (Zídek) – 44. Štrombach (Hašlar, Veselý), 45. Hovsepyan (Bořuta), 48. Štrombach (Hašlar). Rozhodčí: Veinfurter – Všetečka, Jiruška. Vyloučení: 3:6. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 87. Střely na branku: 41:34. Průběh utkání: 1:0, 1:3.

HC Kobra Praha: Sochůrek – Ženíšek, Holý, Duda, Šteiner (A), Straka, Svach – Petrák, Petrov, Jedlička, Kolda, Janča, Martínek, Míšek, Ksandr, Zídek, Novák, Šťastný (C).

HC WIKOV Hronov: Tichý – Najman, Mikulec, Exner (C), Pavelka (A), Heligr, Kotyza, Amirov – Kindyšev, Achmeťjanov, Bořuta, Hašlar, Hovsepyan (A), Bondar, Veselý, Jajlov, Sobčenko, Štrombach.

Do samotného utkání vstoupila o něco aktivněji domácí Kobra. Hronovský gólman Tichý musel čelit většímu množství střeleckých pokusů ze strany Branických. Pražanům v tlaku pomohla i přesilovka, kterou měli k dispozici od páté minuty. V ní měl největší šanci Václav Zídek, jemu ale se povedlo jen nastřelit břevno hronovské svatyně.

Na gól se ale čekalo delší dobu. V čase 16:47 se Matěj Kolda dostal k odraženému puku a jeho dorážkou přes ležícího gólmana Hronova poslal Kobru do vedení. Domácí tým tak odcházel do šaten s těsným, jednobrankovým náskokem.

Start druhé periody se nesl v oboustranně aktivní hře. Po navýšení vedení sahal Petrák. Množství práce měl ale i gólman Sochůrek, který zlikvidoval řadu nadějných příležitostí Východočechů. Ten se blýskl i famózním zákrokem ve vlastní přesilovce, kdy polapil ránu Semyona Bondara, který dorážel po samostatném úniku Veselého.

Velká šance se otevřela pro Hronov po hákování Kristiána Ženíška, po němž bylo nařízeno trestné střílení proti brance Kobry. Jakub Veselý ale puk za záda Sochůrka poslat nedokázal. Gólová trefa tak v druhé třetině k vidění nebyla a domácí tým nadále vedl o jednu branku.

V úvodu závěrečné třetiny měl více ze hry opět domácí tým. V 44. minutě se ale Hronovu povedlo vyrovnat, když po rychlé kombinaci úspěšně zakončil Filip Štrombach. Krátce nato se dokonce Východočeši dostali do vedení zásluhou Noraira Hovsepyana.

Hostům se povedlo skórovat i ve vlastním oslabení. Rychlou protiakci Hronova opět zakončil Filip Štrombach. Braničtí se ještě pokusili něco s výsledkem udělat, pomohla jim k tomu i další přesilovka. Vždy si ovšem vylámali zuby na hronovském brankáři Tichém. Tři body tak putovaly na východ Čech a Kobra nadále čeká na úvodní výhru v soutěži.

Miloslav Šeba (HC Kobra Praha): „První třetina byla od nás dobrá. Měli jsme čtyři, pět gólových šancí, které jsme bohužel neproměnili. Pak jsme nebyli schopní překonat brankáře Hronova, který chytal velmi dobře. Zradily nás nevyužité přesilovky, během jedné jsme navíc inkasovali. Ve třetí třetině jsme dostali tři góly a absolutně jsme ji nezvládli. Měli jsme optickou převahu, ale to nic neznamenalo. Bohužel jsme neměli mezihru, a to ani ve druhé třetině. Je to stále začátek, je tu spoustu nových hráčů a manšaft si musí sednout.“

Luděk Exner (HC WIKOV Hronov): „Bylo to těžké utkání na malém hřišti. Měli jsme trochu štěstí. Brankář Jakub Tichý předvedl super výkon, díky němu jsme to otočili a máme tři body.“