06.12.2019

První výhra v bojích o udržení! Dorostenci v Braníku přetlačili Techniku

Napotřetí už to vyšlo! Po úvodních dvou porážkách na ledech Vsetína a Poruby se braničtí dorostenci v pátek večer poprvé ve druhé fázi sezóny představili na domácí půdě, kde vyzvali na souboj hráče brněnské Techniky. Následovalo šedesát minut tuhého vyrovnaného boje, ze kterého domácí nakonec vyšli vítězně 5:4! Dvěma góly se blýskl Procházka, další branky vstřelili Bauer, Rejna a Strnad.

U3, 06.12.2019 v 15:00

Hockey Technika Brno

5:4

(1:1, 2:2, 2:1)

Branky a nahrávky: 14. Rejna (Král, Kalajev), 26. Bauer (Frydrich, Procházka), 32. Procházka (Půlpán, Bauer), 53. Strnad (Jiráček, Nápravník O.), 58. Procházka (Rejna, Jiráček) – 5. Plevka (Lysoněk), 27. Plevka (Lysoněk, Zavřel), 28. Maštalíř (Rajzík, Toman), 50. Lysoněk (Plevka, Kubový). Rozhodčí: Kraval – Horký, Hradil. Vyloučení: 5:2. Bez využití. Diváci: 41. Střely na branku: 39:39. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3, 3:3, 3:4, 5:4.

HC Kobra Praha: Peyerl – Jiráček, Nápravník A., Bucek (A), Kalajev, Frydrich – Král (C), Nápravník O., Čečetka, Půlpán, Procházka, Strnad, Rejna, Svoboda Jakub, Bauer, Krásný.

Hockey Technika Brno: Geidl – Zavřel, Šplíchal, Rajzík (A), Smutný, Žák, Šupa, Svoboda Jan – Nerad, Harásek, Kubový, Toman, Lysoněk, Plevka, Maštalíř, Líska, Korbini, Fornál (C), Závadský (A).

Úvodní minuty se nesly jednoznačně ve znamení domácí Kobry, která ale svou převahu nedokázala přetavit v gól. Jako první tak do vedení šli paradoxně hosté, za které už v polovině páté minuty otevřel skóre zakončením z hranice brankoviště Jakub Plevka. Bez odpovědi se ovšem jejich zásah neobešel – o pár chvil později totiž Král našel před brněnskou klecí nikým nehlídaného Marka Rejnu, jenž následně uklidil puk za brankáře Techniky. Po první části tak platil stav 1:1.

V prostřední části se s brankami roztrhl pytel. V čase 25:58 nejprve poprvé v zápase poslal do vedení Patrik Bauer, po jehož zásahu následovala studená sprcha pro Pražany. Ani ne minutu nato totiž Peyerla po vyhraném vhazování z levého kruhu prostřelil Jakub Plevka, na jehož zásah následně navázal Jiří Maštalíř a vše bylo najednou jinak. Braničtí se ale rychle oklepali a zpět do hry je gólem z prostoru pro buly vrátil Viktor Procházka, oba celky se tak do kabin vracely za vyrovnaného stavu.

Stav 3:3 platil téměř dvacet minut a kolem poloviny třetí třetiny začínalo být pravděpodobné, že o vítězi napínavé partie bude muset rozhodnout až prodloužení. V čase 49:08 ovšem zničehonic Peyerla zakončením mezi betony překonal Ludvík Lysoněk, a domácím začínalo téct do bot. Vrzalovi svěřenci ale zachovali chladné hlavy a po vyrovnávací brance Lukáše Strnada už nehodlali nic ponechat náhodě. Dvě a půl minuty před sirénou jejich nápor po nádherné souhře s Jiráčkem a Rejnou přetavil ve vítěznou trefu Vitkor Procházka, a domácí si tak po výhře 5:4 připsali do tabulky první tříbodovou výhru v bojích o udržení.

Milan Vrzal (HC Kobra Praha): "Bylo to vyrovnané, po první třetině 1:1, po druhé třetině 3:3, jednou jsme vedli, jednou jsme prohrávali... Nejsem spokojený, i když jsme ten zápas paradoxně zvládli. Čekal jsem kompaktnější výkon od kluků, od některých z nich to dnes nebylo dobré. Z toho jsem mírně zklamaný a doufám, že to zítra bude lepší."