09.11.2022

Rychlý obrat v třetí třetině! Kobra úspěšně vyzrála na Písek

Poměrně dlouho chudé utkání na góly přineslo rychlý minutový obrat! Branickým se skoro padesát minut nepodařilo najít recept na píseckého gólmana, pak ale díky dvěma gólům v řadě otočili vývoj utkání ve svůj prospěch a proti píseckým Králům tak berou další domácí vítězství!

15. kolo, 09.11.2022 v 18:00

IHC Králové Písek

3:1

(0:1, 0:0, 3:0)

Branky a nahrávky: 50. Zídek (Kolda, Knesl), 52. Martínek (Jedlička, Tůma), 60. Novák (Šťastný) - 5. Cháb (Hrakholski). Rozhodčí: Glanc - Goltsch, Sýkora. Vyloučení: 1:0. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 157. Průběh utkání: 0:1, 3:1.

HC Kobra Praha: Kmec – Tůma, Duda, Knesl (A), Ženíšek, Holý, Straka, Svach – Šťastný (C), Daniel, Míšek, Zídek, Petrov, Petrák, Jedlička, Martínek, Kolda, Ksandr, Havrda, Dominik Novák, Janča.

IHC Králové Písek: David Novák – F. Novák, Dudáček, Kurfürst, Dvořák, Radoš (A), Hanus (A), Turek – Macháček, Volf (C), Hrakholski, Hollar, Brož, Prášek, Cháb, Matiášek, Bednařík, Novotný, Pouzar.

Do utkání vstoupily oba týmy aktivně. Velké šance si připsali Matěj Kolda na jedné straně a Lukáš Volf na druhé. Ovšem jako první dokázal otevřít skóre Písek. A to díky Filipu Chábovi a jeho ráně z mezikruží k pravé tyči.

Braničtí se ovšem usilovně snažili o vyrovnání. Nadějnou příležitost si vytvořil letošní debutant v sestavě Maxim Havrda, o malou chvilku později pak Dominik Novák. Z tlaku na klec Písku ale nic vytěžit nedokázali, proto do druhé třetiny vstupovali s jednobrankovým mankem.

Úvod druhé třetiny vyšel herně o něco lépe Branickým. Písecký gólman Novák měl o něco více práce oproti Matěji Kmecovi. S příbývajicím časem útočná aktivita Kobry ještě více gradovala. Gólová trefa ale v druhé třetině nepřišla, Kobra tedy i na startu třetí třetiny musela dohánět ztrátu jednoho gólu.

Poslední třetina v úvodu přinesla totožný obrázek hry, jaký byl k vidění po celou druhou. Oba týmy poměrně aktivně dobývaly soupeřovy branky. Jediným rozdílem bylo to, že i Matěj Kmec musel být více ve střehu.

Přesně v polovině třetí fáze utkání se Branickým podařilo tlak zúročit! Nejprve vyrovnal Václav Zídek, jemuž se povedlo procpat kotouč ve výstroji Davida Nováka. Minutu a deset vteřin nato dokázal Kobru poslat do vedení vydařenou technickou ranou Viktor Martínek.

Písek ještě zkusil posledních 53 vteřin hry nastoupit bez gólmana. Kobře se ale podařilo udržet situaci pod kontrolou, naopak ještě pojistil vedení trefou do prázdné branky Dominik Novák. Po úspěšném obratu tedy doma udržela cenný tříbodový zisk.

Miloslav Šeba (HC Kobra Praha): „První třetinu jsme neodehráli úplně ideálně. Písek nás forčekoval vysoko ve třetině a nebál se. Naopak nám chyběl pohyb. Do druhé třetiny jsme tedy nastoupili s pozměněnou sestavou, pohyb se zlepšil a vrátilo se nám štěstí. Ve třetí třetině se to ukázalo se vším všudy, v pohybu i v zakončení jsme byli lepší. Zaplaťpánbůh za výhru, zápas to byl dlouho vyrovnaný, ale pro nás důležité tři body.“