06.11.2019

S Klatovy bez bodu, Kobra bohužel nestačila na Západočechy

Utkání s Klatovy bohužel nevyšlo Kobře zcela dle představ. Západočeskému týmu se od počátku dařilo přeci jen o něco málo výše a nakonec poslal za záda Lukáše Sochůrka osm gólových tref. Po dlouhé době tak Kobra smolně nestačila na body, ty si z Braníku v plném součtu odváží soupeř.

15. kolo, 06.11.2019 v 18:00

SHC Klatovy

1:8

(0:2, 0:1, 1:5)

Branky a nahrávky: 47. Knesl (Valík, Antončík) – 13. Hasman (Sysel), 13. Šiller (Kolda, Sysel), 37. Uhlík (Walter, Tulačka), 46. Procházka (Sysel, Houfek), 51. Hajšman (Princl, Procházka), 55. Procházka (Šiller), 58. Procházka (Hajšman), 59. Tulačka (Walter, Rohla). Rozhodčí: Kraval – Kučera, Schopf. Vyloučení: 5:3. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 67. Průběh utkání: 0:4, 1:4, 1:8.

HC Kobra Praha: Sochůrek – Knesl, Valík, Šteiner (A), Mrkvička, Šmíd, Šefl – Smejkal, Bříška (A), Hlinka, Petrov, Netolický, Šťastný, Furch, Antončík (C), Hrubý, Novák, Heldák.

SHC Klatovy: Beran – Šiller, Houfek (A), Slavík (C), Štěpánek, Vajner, Sysel, Walter – Kolda, Princl, Hanzlík, Uhlík, Rohla, Adamec, Matiášek, Hasman, Tulačka (A), Procházka, Hajšman.

Do utkání vstoupil o něco lépe klatovský tým, který se sice chvilku v úvodu třetiny hledal a umožňoval Kobře dostat se k Adamu Beranovi. Od páté minuty se ale hrálo již téměř výhradně před Lukášem Sochůrkem, ten ovšem zvládal svou úlohu celkem dobře. Tedy až do počátku třinácté minuty. Ve hře čtyři na čtyři se sice dařilo více Kobře, ta si ale neohlídala Josefa Hasmana, který vsítil první gól utkání.

Netrvalo to příliš dlouho a ještě v tom samém oboustranném oslabení se Klatovy dostaly k druhému gólu. O ten se po souhře Západočechů v útočném pásmu postaral Albert Šiller. Klatovští pokračovali ve svém útočném snažení i nadále. Kobra se osmělila až v závěru třetiny. K tomu domácím pomohla i přesilovka. Žádný další gól ale již k vidění nebyl a Klatovy odcházely do kabin s dvoubrankovým náskokem.

Úvod druhé periody vycházel o něco lépe Kobře. Ta měla navíc skoro 3,5 minuty početní výhodu, byť ji nedokázala gólově využít. Po vyrovnání početních sil a chvilkovém rozkoukání Klatov ale byla zahájena opětovná palba na Sochůrka. Tu sice Braničtí občas narušovali výpady proti klatovské posile z prvoligových Litoměřic Adamu Beranovi, ale většinu času se hrálo před brankou Kobry.

Na tom se s přibývajícím časem nic neměnilo. Klatovy navíc dokázaly vytrestat celou situaci další gólovou trefou. O tu se v dvojnásobné přesilovce západočeského celku postaral Jiří Uhlík, který dorazil z hranice brankoviště Tulačkovu střelu. Hosté už po zbytek třetiny udrželi výsledek a do třetí třetiny vstoupili s celkem jednoznačným náskokem třech branek.

Obdobně jako obě třetiny předešlé začalo i třetí dějství zápasu mezi Kobrou a Klatovy. Domácí tým se zprvu dostal k několika šancím, vzápětí však přenechal hru soupeři a výsledkem toho byla čtvrtá branka Klatov, o níž se postaral po rychlé kombinaci Jakub Procházka. Kobře to ale netrvalo příliš dlouho, než se dostala ke kontaktní trefě. Od modré čáry tvrdě vypálil Aleš Knesl a dělovkou přesně propálil kotouč za Beranova záda.

Kobru částečně vstřelený gól nabudil a nějakou chvíli se Pražané drželi na dostřel svatyně Adama Berana. Záhy se ale opět kotouč dostal na opačný konec kluziště a Klatovští se dostali k dalšímu gólu. Tentokrát v podání Kamila Hajšmana. Branickým ani nepomohlo třicetivteřinové dvojnásobné oslabení. Klatovy se v něm zformovaly před brankou a 44 vteřin před koncem druhého trestu vrátil Bříšku na led svou druhou trefou Jakub Procházka.

A v závěru se rozjel klatovský gólostroj naplno. Do prázdné branky dorážel kotouč Jakub Procházka, který tak kompletuje svůj hattrick. 61 vteřin před koncem navýšil klatovské vedení Vojtěch Tulačka. Hosté si tak došli za celkem pohodlném vítězstvím a přerušili vítěznou sérii Kobry.

Miloslav Šeba (HC Kobra Praha): "Vzhledem k tomu, že nám to v Budějovicích šlo až moc jednoduše, tak si možná někteří mysleli, že dnes to bude totéž. Tvrdě jsme narazili. Klatovy byly daleko pohyblivější v první třetině, využily naše chyby a přehrály nás. Je pravda, že do druhé třetiny jsme vstoupili s jiným nasazením, nebyli jsme ale schopní překonat soupeřovu obranu. Také jsme si nedokázali vytvořit gólové šance. Za stavu 0:3 to tým sice nevzdal, ale ta třetí třetina dopadla, jak dopadla. Bylo to špatné, ale na druhou stranu jsme asi potřebovali si takhle sednout na zadek, někteří hráči obzvlášť. V pátek na tréninku musíme pracovat tak, abychom na tuto prohru co nejrychleji zapomněli a do sobotního zápasu v Písku vstoupili úplně jinak."

Ivan Vlček (SHC Klatovy): "Po zápase v Příbrami jsme se srovnali a udělali jsme, co jsme chtěli. Odehráli jsme to zodpovědně, organizovaně a vyšlo nám to. Byli jsme lepší."