22.11.2023

Série výher je přerušena, Kobra podlehla píseckým Králům

Vít Trubička


Vítězná série Branických je u konce. O její přerušení se na branickém ledě postaral jihočeský Písek, proti kterému musela Kobra takřka vytrvale dorovnávat skóre. Dotáhnout se jí ho už ale nepodařilo a po delší době tak odchází bez bodového zisku.


17. kolo, 22.11.2023 v 18:00

HC Kobra Praha

IHC Králové Písek

3:6

(0:1, 2:4, 1:1)

Branky a nahrávky: 29. T. Duda (Do. Novák, T. Urban), 40. T. Urban (Vlček, Šťastný), 59. Šťastný (Vlček, Petrák) – 5. Koupal (Hail), 24. Radoš (Matiášek, Hracholski), 24. Zayml (Rousek, Pouzar), 28. Volf (Matiášek, Hracholski), 39. Zayml (Rousek, J. Turek), 43. Hracholski (Hail). Rozhodčí: Kosnar – Hradil, Brtník. Vyloučení: 3:7. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 42. Průběh utkání: 0:4, 1:4, 1:5, 2:5, 2:6, 3:6.

HC Kobra Praha: Ondrík (24. Běhula) – J. Stejskal, Šteiner (A), Holý, T. Duda, Horáček, Dráb, Pelant – Houška, Šťastný (C), Vlček – Nagy, T. Urban I, Do. Novák – M. Kvasnička, S. Tichý, Petrák – Míšek, Janča.

IHC Králové Písek: Kříž – Radoš (A), Hanus, J. Turek, Pavlát, Velíšek, Hail – Matiášek, Volf (C), Hracholski – Pouzar, Zayml, Rousek (A) – J. Březina, Koupal, Hollar – Vá. Brož.

Komentář k utkání

Úvod zápasu vyšel o něco lépe domácímu týmu, který neváhal ani chvilku a už zkraje první třetiny se dostal dopředu před píseckého gólmana Kříže. Skóre ovšem otevřeli hosté, konkrétně Martin Koupal, který v páté minutě tečoval Hailovu střelu z kruhu. ¨

Díky tomu se Písečtí dostali více do hry, v čemž jim pomohly i početní výhody. Velkou šanci na navýšení vedení měl Jan Matiášek. Kobra se osmělila až v samém závěru této fáze utkání, přesto se na vyrovnání nezmohla a do druhé třetiny vstupovala se ztrátou jedné branky.

V té to zprvu vypadalo, že Branickým pomůže rychlá přesilovka. Paradoxně právě i v ní byli aktivnější Králové, kteří se také po jejím skončení odhodlali ke gólové trefě. V čase 23:33 převzal Jan Radoš povedený pas od Matiáška a namířil jej přesně do vzdálenějšího dolního rohu Ondríkovy svatyně. Navíc ještě ve stejné minutě navýšil písecké vedení ranou do pravého vinglu Patrik Zayml.

To byl pro Branické impuls ke změně gólmana, Matyáše Ondríka nahradila nová akvizice Kobry z Chomutova Richard Běhula. Ovšem i on bez inkasované branky dlouho nezůstal. O čtvrtý gól Králů se postaral po samostatném úniku Lukáš Volf, který procedil betony brankáře domácích.

Na to ale už dokázala Kobra odpovědět, navíc poměrně rychle. V čase 28:22 poslal Tomáš Duda přesně do branky kotouč z hranice kruhu pro vhazování. Hra se posléze poměrně vyrovnala, avšak gólovou příležitost měli tentokrát Braničtí v podobě trestného střílení po faulu hostujícího Velíška. Puk si postavil Filip Vlček, který vypálil k pravé tyči, avšak gólman Kříž jej vytěsnil ramenem.

Ze strany Písku tak záhy přišla studená odpověď v podobě pátého gólu. Ten padl necelé dvě minuty před koncem z hole Patrika Zaymla, jemuž se povedlo nejlépe zorientovat v zahuštěném prostoru před Běhulou. Kobra ale dostala rychlou šanci na nápravu v podobě dvojnásobné přesilovky. A to také dokázala využít, odraženou Vlčkovu ránu umístil za položeného gólmana Písku Tomáš Urban. Avšak i tak musela Kobra dohánět tříbrankové manko.

Do závěrečné periody ale vlétl lépe Písek. Ve 43. minutě totiž dokázal opět navýšit své vedení, když se po samostatném úniku prosadil Jegor Hracholski. Poté to bylo poměrně dlouho vyrovnané s tím, že příležitosti byly k vidění na obou stranách. Žádná z nich ale ne taková, aby dokázala výrazněji ohrozit kohokoliv z gólmanů.

Přesto ještě v 59. minutě došlo k vylepšení skóre z pohledu Kobry. Z prostoru pro vhazování dokázal dopravit kotouč do branky Kříže Tomáš Šťastný a stanovil tak konečnou podobu výsledku na 3:6 pro hostující Písek.Ohlasy trenérů

Miloslav Šeba (HC Kobra Praha): Byl to nejhorší výkon od začátku soutěže. Hráči vůbec neměli správný přístup a není jediný, od brány počínaje, přes obránce a útočníky, koho by šlo pochválit nebo aspoň ocenit snahu. Byla to bída s nouzí a na tréninku se bude muset zamakat a připravit se na Vrchlabí. Pravděpodobně nám uškodilo odložené utkání s Benátkami, ale to nemá cenu nějak fabulovat, protože na našem hřišti bychom si měli poradit s každým soupeřem.partneři klubu