12.01.2019

Série výher pokračuje! Kobra si tentokrát došlápla na Dvůr Králové

Tým Kobry si může připsat další venkovní výhru! Na ledě královedvorského Rodosu sice zprvu ztrácel na soupeře jedinou branku, velmi brzy ale dokázal srovnat a třemi dalšími trefami korunovat již třetí výhru Kobry v řadě. Pražský tým se tak již zcela dotáhl na čtvrtý Děčín a v cestě za play-off bude jistě pokračovat nadále.

31. kolo, 12.01.2019 v 17:00

HC RODOS Dvůr Králové nad Labem

1:4

(1:1, 0:0, 0:3)

Branky a nahrávky: 13. Panna (Dušek) – 17. Do. Šteiner (Antončík), 44. Šergl (Ryzák), 49. Šergl, 60. Antončík (R. Verbík) . Rozhodčí: Vyštejn - Axman, Kettner. Vyloučení: 4:6. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 500. Průběh utkání: 1:0, 1:4.

HC RODOS Dvůr Králové nad Labem: Čáp - Matějíček (C), Tondr, Franc, Petira, Pokorný, Karlík - Hoskovec, Panna, Půhoný, Dušek, Kocián, Luštinec (A), Havlas, Fořt (A), Ježek, Valášek.

HC Kobra Praha: Mouček - Schejbal, Verbík J., Verbík R. (A), Ryzák - Šeba, Kysela, Patočka, Šteiner Da., Nestrašil, Šergl, Šteiner Do. (C), Šťastný, Slabý, Hlinka, Antončík.

Úvod zápasu ovlivnily dvě přesilové hry Dvora Králové, které ale Východočeši dokázali ubránit. Velkou příležitost měla Kobra v deváté minutě, kdy ale Tomáš Šťastný neproměnil samostatný nájezd po trestném střílení. Díky Ondřejovi Pannovi se navíc domácí dostali v polovině třetiny do vedení, na což o nějaký čas později zareagoval vyrovnávací trefou Davida Šteinera. Do konce první třetiny se pak již nic zásadního nestalo, oba celky odcházely do kabin za vyrovnaného stavu.

I úvod druhé třetiny se nesl v duchu vyloučení pražského celku. Střídavé početní nevýhody pak pokračovaly po celou dobu této části zápasu. Na gólovém stavu se ale nic nezměnilo, do třetí třetiny tak oba celky vstupovaly nadále za stavu 1:1.

V závěrečné periodě se Kobra díky Janu Šerglovi dostala velmi rychle do vedení. A Jan Šergl nedlouho poté zaúřadoval gólově i podruhé, když se samostatným průnikem dostal přímo k Josefu Čápovi, jehož bez obtíží prohodil. V samém závěru ještě upravil skóre trefou do prázdné branky Šimon Antončík. Kobra si tak připsala další důležité tři body z venkovního utkání.