17.11.2018

Skvěle získané tři body! Kobra přehrála Dvůr Králové

Vít Trubička

P R A H A – Proti Rodosu to bylo povedené představení ze strany Kobry. Již od počátku Pražané prokazovali svou převahu, kterou potvrdili hned třemi gólovými trefy. Byť se Východočeši posléze probudili a povedlo se jim snížit, o tři body už Kobru nepřipravili. Ta se tím pádem ještě více přiblížila k vytouženému čtvrtému místu tabulky.

18. kolo, 17.11.2018 v 18:00

HC RODOS Dvůr Králové nad Labem

4:2

(2:0, 1:2, 1:0)

Branky a nahrávky: 8. Šťastný (Šergl), 20. Nestrašil (Kysela, Hlinka), 23. Ryzák (Nestrašil), 54. Šťastný (Netolický) - 32. Půhoný, 32. Řepík (Luštinec) Rozhodčí: Velčovský - Marek, Ovsík Vyloučení: 3:5 Využití: 0:0. V oslabení: 0:2. Diváci: 153 Průběh utkání: 3:0, 3:2, 4:2.

HC Kobra Praha: Mouček - Semrád, Kasík, Schejbal, Verbík J., Verbík R. (A), Ryzák - Hrubý, Netolický, Kysela, Nestrašil, Šergl, Šteiner (C), Slabý, Šmerha, Šťastný, Hlinka.

HC RODOS Dvůr Králové nad Labem: Čáp - Vitebský, Starosta, Matějíček (C), Hamerský, Franc, Petira, Faltys, Karlík - Hoskovec, Půhoný, Řepík, Dušek, Sedláček, Zmítko, Řezníček, Kocián, Luštinec, Havlas, Fořt, Valášek.

Do zápasu vstoupila Kobra o něco aktivněji než soupeř, královedvorský gólman musel již od počátku čelit několika nadějným střeleckým pokusům. Proti všem ale zůstal úspěšný, navíc se hra uvolnila a přesunula na opačnou stranu díky prvnímu vyloučení na straně domácích. Tlak královedvorských posléze gradoval a Václav Mouček měl kolikrát velmi na mále.

K první gólové trefě ale došlo na straně domácího celku. Po střele z pravého kruhu poslal Kobru do vedení Tomáš Šťastný. Díky tomu získali Pražané odhodlání a podnikli několik dalších výpadů na gólmana Rodosu Čápa. Tím pádem se hra často přenášela od jedné branky k druhé.

V závěru třetiny Kobra navýšila své vedení. Samostatným nájezdem se těsně k pravé straně dostal Viktor Nestrašil, který bez obtíží poslal kotouč za Zdeňka Čápa. Do samotného konce periody se již nic nezměnilo, Kobra po ní vedla o dvě branky.

Druhou periodu zvládali lépe Východočeši, kteří se po malé chvilce dostali do početní výhody. Tu také mohli využít, ovšem v poslední chvíli vytáhl Václav Mouček famózně betony proti střele. Paradoxně tak velmi rychle padl gól krátce po vyrovnání početních sil na druhé straně. Po opuštění trestné lavice po vydařeném nájezdu trefil branku Východočechů Marek Ryzák.

Dvůr Králové posléze musel čelit opravdu velkému tlaku. Kobra se dostávala celkem snadno sérií několika rychlých přihrávek před Čápovu branku. Ovšem Východočeši se dokázali utrhnout a po samostatném průniku snížil v oslabení Jiří Půhoný. Ještě během oslabení Rodos snížil na rozdíl jediné branky. Z podobné akce se nyní prosadil Dominik Řepík.

Zbylá část hry přinesla časté akce střídavě na obě branky. Z mnoha akcí ale nedošlo k překonání gólmana ani na jedné straně, čímž Kobra po druhé třetině vedla o jeden gól.

Počátek závěrečné třetiny patřil Kobře, která se ihned sjela před Zdeňka Čápa. Po delší době navíc navýšila své vedení, kdy se dokázal prosadit Tomáš Šťastný. Pražané se po zbytek utkání odhodlávali více před královedvorskou branku. K dalšímu gólu však již nedošlo. Kobra celkem jasně zvítězila 4:2.

Miloslav Šeba (HC Kobra Praha): Soupeř začal sezónu stejně jako my. V počátku neudělal moc bodů a nyní se dostává nahoru. Po utkání s Bílinou, ve kterém jsme vedli 5:2 a z něhož jsme měli brát tři body, jsme chtěli zabojovat. Věděli jsme, že soupeř má kvalitu. Tu předvedl v utkání s Trutnovem. Šli jsme tedy do utkání s obranou, ve které jsme nechtěli udělat moc chyb a čekali jsme na chybu soupeře. To se podařilo, zejména v první třetině. Bohužel v té druhé jsme dostali v přesilovce dva góly. Do třetí třetiny jsme museli jít s tím, že chceme hrát zodpovědně a vyčkávat na chybu soupeře. Což jsme učinili a vstřelili gól na 4:2, načež jsme ubránili oslabení. Vítězství to dnes bylo důležité, celý tým hrál skvěle. Myslím si, že máme opět šanci přiblížit se k čtvrtému místu.

Ladislav Lubina (HC RODOS Dvůr Králové n. L.): Myslím si, že jsme se nepřizpůsobili hrací ploše a byli jsme všude, minimálně v první polovině, o krok pozadu. Chyběla nám důslednost a důraz, špatně jsme bránili předbrankový prostor a dali soupeři luxusní tříbrankový náskok. Sice se nám povedlo během jednoho oslabení snížit na 3:2, ale během třetí třetiny jsme se nedostali do žádného tlaku a proto jsme prohráli.