24.02.2018

Trápení pokračuje, ale šestá příčka je jistá

Barbora Wolfová


B Í L I N A - Kobra se poslední dobou trápí v každém zápase. Velký podíl na takovémto neúspěchu má rozsáhlá marodka, která donutila trenéry sáhnout po hráčích z B-mužstva. Tak tomu bylo i v zápase v Bílině, kde nakonec Pražané padli 2:6. O dva góly Kobry se postarali Lukáš Tuma a Karel Drahorád.


43. kolo, 24.02.2018 v 15:30

HC Draci Bílina

HC Kobra Praha

6:2

(2:0, 3:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 9. Böhm (Hrdlička), 15. Sýkora (Doležal), 34. Mála (Kýhos), 39. Procházka, 40. Sýkora (Mála, Jungvirt), 52. Sýkora (Hrdlička) - 24. Tuma (Novák, Skočovský), Drahorád (Skočovský, Hlinka). Rozhodčí: Místecký - Hynčica, Axman. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 198. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 6:1, 6:2.

HC Draci Bílina: Chabr, Kurakou, Polák, Běhula, Fučík, Petržílka, Vošta, Jungvirt, Jirkovský, Hrdlička, Gevorkian, Kail, Kýhos, Krastenič, Sýkora, Mála, Doležal, Vykoukal

HC Kobra Praha: Bílek, Mouček – Skočovský, Semrád, Šteiner, Drahorád, Verbík – Mužík, Novák, Jedlička, Matějček, Tuma, Slanina, Kellner, Hlinka, Gron, Malovický

Komentář k utkání

V první třetině měla Bílina více ze hry a využila dvě šance. První z brejku a druhou po sporném hybridním icingu. Ve druhé části Kobra částečně změnila lajny a měla více šancí. Ty však nevyužila až na jednu, o kterou se postaral Lukáš Tuma (Novák, Skočovský).

Poté však dostal Martin Semrád kvůli diskuzím s rozhodčími trest do konce zápasu a vzhledem k tomu, že Kobra měla k dispozici jen 13 hráčů, mělo takové vyloučení fatální následky.

Na konci třetiny, po chybě obránce na modré čáře při přesilovce, ujeli domácí a dali gól na 4:1. O zvýšení se pak postarali 5 vteřin před koncem dvacetiminutovky.

Třetí třetina už se víceméně dohrávala. Bílina jen vyhazovala puky ze třetiny a hrála ze zajištěné obrany. Po chybě v rozehrávce hostů ještě zvýšila na 6:1. Nakonec po vyhraném buly v útočném pásmu Kobra upravila stav utkání gólem Karla Drahoráda na 6:2.
partneři klubu