Třetí porážka v řadě, Kobra nevstřelila v Chomutově ani jednu branku

Nadstavba - 7. kolo, 03.02.2023 v 18:30

Piráti Chomutov

4:0

(0:0, 2:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 26. Mála (Kostourek, Chlouba), 28. Chlouba (Mála, Kostourek), 41. Lukeš (Chrpa), 55. Veselý (Zajíček, T. Koblížek). Rozhodčí: Šmika - Kettner, Brož. Vyloučení: 6:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1 773. Průběh utkání: 4:0.

Piráti Chomutov: Hanuljak – Matai, Seemann, Havel, Petrásek, Žižka, Váchal, Němec – Lukeš, Hübl, Chrpa – Kostourek, Chlouba, Mála – T. Koblížek, Veselý, Zajíček – Mežnar, Vrhel, Křemen.

HC Kobra Praha: Sochůrek – Knesl, Pavlák, Duda, Holý, Straka, Svach – Janča, Kolda, Petrák, Jedlička, Novák, Míšek, Martínek, Zídek, Ksandr, Houška, Šťastný.

V šesté minutě nahodil puk proti brance Vít Seemann, jehož pokus ještě tečoval Adam Křemen. Avšak Lukáš Sochůrek stihl reagovat a puk schovat do výstroje. O dvě minuty později se mezi kruhy objevil Jakub Zajíček, který se výpadem doleva uvolnil. Jenomže hostující brankář se rychle přesunul a zlikvidoval další dobře vypadající šanci Chomutova. Ve dvanáctí minutě najel za branku Stanislav Vrhel, jenž propasíroval černou gumu na Adama Křemena, který si i tentokrát vylámal zuby na gólmanovi Kobry.

O čtyři minuty později si puk k pravé tyči zavezl Tomáš Koblížek, jehož první střelu brankář vyrazil a následnou přihrávku před prázdnou brankou přejel Jakub Veselý. O chvíli později si na útočné modré neporozuměli Chlouba s Váchalem, a tak se do akce vydal Dominik Novák. Jeho střela z kruhu pro vhazování mířila do bližší šibenice, avšak Miroslav Hanuljak vytáhl zákrok ramenem. V závěru úvodní periody ujížděl sám na domácího brankáře Matěj Kolda, avšak nevyšla mu bekhendová klička.

V pětadvacáté minutě hráli Severočeši přesilovou. Nejprve z vrcholu levého kruhu zamířil do brankové konstrukce František Lukeš a další střelu vyrazil Lukáš Sochůrek těsně vedle branky. Ovšem o chvíli později zakončoval Roman Chlouba a puk zůstal ležet před brankářovým betonem. Avšak důrazný František Mála jej natřikrát dostal do klece – 1:0. O dvě minuty si předchozí dva jmenovaní role vyměnili. Roman Chlouba si na pravé straně klepl o kotouč, který také dostal a následně jej poslal k bližší tyči – 2:0.

V polovině zápasu se v dobré příležitosti nacházel Jakub Veselý, který střelou do protipohybu trefil brankářův beton. Za následnou dorážkou se natahoval ještě Milan Kostourek, jenž místo odkryté brány trefil soupeřovu nohu. O tři minuty později našel křižnou přihrávkou František Mála na zadní tyči Františka Lukeše, který odkrytou branku minul. Dvacet vteřin před koncem prostřední části vyrazil střelu od modré čáry Miroslav Hanuljak. Odkrytá brána zívala na Václava Zídka, jenž smolně trefil tyčku.

Pouze sedmnáct vteřin po startu poslední dvacetiminutovky přihrál Jakub Chrpa na osu, odkud se zakončením zápěstím prezentoval František Lukeš, který zamířil přesně ke vzdálenější tyči – 3:0. O pět minut později se na ose napřáhl stejný hráč, ovšem legenda extraligového hokeje nastřelila jen brankovou konstrukci. Po vypršení trestu Romana Chlouby přejel do útočného pásma Jakub Zajíček, který zadovkou přenechal puk Jakubu Veselému. Jeho střela v pětapadesáté minutě propadl hostujícímu gólmanovi až za brankovou čáru – 4:0.

Autor reportáže: David Panuška, Piráti Chomutov.

Miloslav Šeba (HC Kobra Praha): „Pro nás je důležité uhrát šesté místo, takže se pereme s Vrchlabím o každý bod. Zápas jsme neměli špatně rozehraný, ale ve druhé třetině jsme Chomutovu nabídli přesilovky. Soupeř má zkušené hráče, kteří toho dokáží využít. Abychom tu uspěli, museli bychom hrát bez vyloučení a s větším nasazením. Zápas to byl dobrý, a protože máme hodně zraněných, tak to pro naše mladé kluky bylo ponaučení do příštích duelů.“