Třetí výhra v řadě! Braničtí doma zdolali i Cheb, rozhodlo poslední dějství

Vojtěch Martinek

Na státní svátek na Kobru zavítal Cheb, se kterým se Kobra střetla teprve podruhé ve své novodobé historii. Úterní vyhrocený duel po velkém boji zvládli lépe, kteří třemi brankami v řadě ovládli poslední třetinu a připsali si na své konto třetí vítězství v řadě! Další bitva čeká svěřence Miloslava Šeby už v sobotu, kdy vyjedou na horký led Příbrami.

4. kolo, 28.09.2021 v 18:00

HC Stadion Cheb

Branky a nahrávky: 3. Bříška (Tondr, Šťastný T.), 11. Šťastný T. (Tondr, Bříška), 46. Novák (Hlinka), 51. Šťastný T. (Tondr, Bříška), 55. Heldák (Hlinka, Zídek) – 17. Trapl (Prošek), 40. Holub (Prošek, Trapl). Rozhodčí: Valda – Zmeškal, Horažďovský. Vyloučení: 8:7. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 136. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 5:2.

HC Kobra Praha: Sochůrek – Šteiner Do., Knesl, Pelant, Holý, Ryzák, Svach – Tondr, Zídek, Hlinka, Šťastný T., Janča, Hrubý, Heldák, Novák, Bříška (C), Petrák, Havrda, Šteiner Da., Mucha.

HC Stadion Cheb: Vecka – Kubík, Strýček (C), Vápeník, Kořán, Šik, Stejskal (A) – Kropáček, Trapl, Krutina, Šťastný P., Fečo, Kuluris, Bubanec, Holub, Hafijanič, Prošek, Krejsa, Hradecký.

Braničtí do souboje s Chebem vstoupili výborně a už na konci třetí minuty se mohli radovat z prvního gólu – po souhře s Lukášem Tondrem se prosadil Kamil Bříška, pro kterého to byl už pátý přesný zásah v sezóně. V polovině třetiny pak náskok domácích zvýšil třetí člen elitní formace, Tomáš Šťastný, jenže na jeho zásah už hosté našli odpověď. Po trefě Martina Trapla tak po úvodní periodě svítil na světelné tabuli na západním konci haly stav 2:1.

V průběhu druhé třetiny na ledě postupně houstla atmosféra. Branka k vidění dlouho nebyla, zato ostrých zákroků a vyloučení přibývalo. Sudí během prostřední části rozdali celkem osmnáct trestných minut, přičemž do zápisu o utkání si krom nich nakonec přeci jen našel cestu i nějaký ten gól – v čase 39:34 za Sochůrka kotouč dostal David Holub. Vyrovnáno, 2:2.

Poslední perioda tak slibovala napínavou podívanou. V jejím úvodu se hra přelévala z jedné strany na druhou bez větších střeleckých šancí, jenže pak se rozhodl vzít věci do svých rukou Dominik Novák. Ten se ve středním pásmu dostal ke kotouči, vyjel s ním za modrou a následně poslal za Vecku nechytatelnou dělovku – 3:2.

Kobra poté ubránila krátké oslabení, přečkala hru ve čtyřech na obou stranách a jen dvě sekundy po konci minutové přesilovky udeřila počtvrté. Tentokrát to byl znovu Tomáš Šťastný, který stejně jako v první pasáži nadělil svému výběru dvoubrankový náskok – 4:2.

Tečku za střeleckou listinou pak udělal v čase 54:57 Denis Heldák, který Vecku prostřelil ranou mezi betony a upravil na konečných 5:2. Kobra tak vyhrála potřetí v řadě, zatímco Cheb nenavázal na úspěch na ledě Tábora a tentokrát opustil soupeřovo kluziště s prázdnou.

Ohlasy trenérů

Miloslav Šeba (HC Kobra Praha): "Výsledek utkání Chebu v Táboře, kde vyhrál 8:7, nám naznačil, že sílu v útoku mít budou. Byl to divoký zápas, na což jsme ale byli připravení. Zvládli jsme první třetinu, ale ta druhá z naší strany nestála vůbec za nic, dozadu jsme byli strašně otevření. Ve třetí jsme museli hodně hrábnout, abychom je donutili chybovat a nakonec to potom z brejku prostřelil Novák. To bylo důležité. Máme další tři body, celkem už devět a v sobotu jedeme do Příbrami, kde se o to budeme muset hodně porvat."

Michal Jäger (HC Stadion Cheb): "Viděli jsme vyrovnané utkání. Jediný rozdíl mezi námi a domácími byl trochu vidět v zakončení, které měli lepší než my."