14.11.2018

Třináctigólové drama vyšlo lépe pro Draky

P R A H A – Neuvěřitelný zápas se ve středu večer sehrál na Kobře, kde se proti domácímu celku postavila poslední Bílina. Utkání plné napětí a zvratů nakonec musela rozhodnout až sedmá série nájezdů, ve kterých bod navíc Severočechům vystřelil Filip Šmejc. Braničtí však i přes porážku zůstávají předposlední, na spodek tabulky se nově přesouvají Řisuty.

17. kolo, 14.11.2018 v 18:00

HC Draci Bílina

6:7sn

(2:2, 3:1, 1:3 - 0:0)

Branky a nahrávky: 5. Šťastný (Šteiner, Ryzák), 6. Schejbal (Hlinka, Nestrašil), 22. Netolický (Slabý), 30. Šťastný (Šteiner), 31. Hlinka (Nestrašil, Ryzák), 59. Ryzák (Šťastný) – 8. Komínek (Kochkarev, Keszi), 20. Keszi (Komínek), 33. Petržílka (Sýkora), 42. Kolíček (Kochkarev, Mašek), 46. Novák (Urban), 53. Urban (Kezsi), rozh. náj. Šmejc. Rozhodčí: Čáp – Horažďovský, Horký. Vyloučení: 8:6, navíc Verbík J. (KOB) 10 min. OT. Využití: 3:2. Diváci: 99. Střely na branku: 46:29. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 5:2, 5:6, 6:6, 6:7.

HC Kobra Praha: Mouček – Semrád, Kasík, Schejbal, Verbík J., Verbík R., Ryzák – Hrubý, Netolický, Šeba, Kysela, Nestrašil, Šergl, Šteiner (C), Slabý, Šmerha, Šťastný, Hlinka.

HC Draci Bílina: Krejčí (31. Siniakin) – Cikánek, Kochkarev, Delmarche, Pajk, Novák, Heinzl, Jungvirt – Petržílka, Vošta, Kolíček, Gnusin, Komínek, Keszi, Jarý, Urban (C), Mašek, Sýkora, Leitner, Šmejc.

Obrat celku z Bíliny je dokonán. Kobra nadělila svému soupeři šest gólu a jednu chvíli vedla dokonce o tři góly. Nakonec z domácího zápasu ale hráči s kobrou na dresu berou pouze bod, takže se očekávaný postup tabulkou vzhůru opět nekoná. V bráně opět nastoupil Mouček, Kobra hrála na pět obránců a Šeba si připsal další start za A-tým.

Do první třetiny vstoupili domácí skvěle. Už po pěti minutách hry se Tomáše Šťastný radoval po hře 5 na 3 ze vstřeleného gólu. Za 37 vteřin se modro-žlutí hráči radovali znovu, Jakub Schejbal od modré lajny tvrdou střelou skóroval. Velká šance v osmé minutě Kobru mrzela dvojnásobně, z následného protiútoku se totiž prosadil hostující Jakub Komínek. Před první sirénou přišel tvrdý direkt z bílinské strany, Vincent Keszi se totiž čtyři vteřiny před koncem třetiny ze samostatného úniku prosadil Moučkovi mezi betony. Na konci třetiny to tak bylo 2:2.

I do druhé třetiny vstoupili lépe domácí. Lukáš Netolický díky zaváhání hostujícího gólmana dával gól na 3:2. V 24. minutě se rozhodčí rozhodli k odpískání nájezdu na hostující branku, Jiří Kysela ale překvapivou střelou hostující brankáře nepřekonal. Domácí si ve 30.minutě pachuť z neproměněného nájezdu napravili, Krejčí opět po střele Tomáše Šťastného chyboval. Po 36 vteřinách si připsal další hrubku, což už hostující trenér nevydržel a po gólu Filipa Hlinky se do severočeské branky postavil Siniakin. Kobra po pátém gólu přestala aktivně hrát, její hráči naprosto ztratili koncentraci, což se jim nakonec stalo osudným. První vlaštovka hostujícího obratu byl gól Hanuše Petržlíka z brejku v 32. minutě.

A ve třetí třetině už byl obrat dokonán. V 42. minutě se prosadil Tomáš Kolíček střelou od modré, za čtyři minuty na něj navázal Adam Novák, který se opět trefil z modré lajny. Velkolepý obrat byl dokonán v 53. minutě! Tomáš Urban bez váhání využil vyloučení Jakuba Verbíka a doráží puk do odkryté branické branky.

Kobra se po velmi riskantní hře bez brankáře a několika gólových šancí soupeře dostala k vyrovnávacímu gólu! Necelou minutu a půl před koncem vyhroceného utkání se prosadil Marek Ryzák. Konec třetiny poznamenalo desetiminutové vyloučení Jakuba Verbíka po kontroverzním rozhodnutí rozhodčích.

Stav po konci základní hrací doby ukazoval skóre 6:6, takže jelikož hokej nezná remízu, šlo se do hry 3 na 3. V té byla Kobra jasně lepší, avšak ani po trefeném břevně se štěstěna nepřiklonila na stranu pražského celku. Ani nadstavbových pět minut tak nerozhodlo o vítězství středečního utkání. Na řadu přišly nájezdy. Po dychtivé koncovce se nakonec vítězně trefuje hostující Filip Šmejc na jehož nájezd hráči z Braníku nebyli schopni odpovědět. Dodatečný bod tak putuje na sever.

Kobra tak zůstává na šestém místě, ztráta na čtvrté místo ale stále zůstává čtyřbodová. Zranění v obličeji si navíc přivodil Roman Verbík.

Co si myslíte o dnešním výkonu?

“ V utkáních, které jsme v poslední době odehráli, jsme byli poměrně dost vylučovaní, ale skoro vždycky jsme byli schopni i přes ty tresty urvat vítězství na naši stranu. Dneska se to nepovedlo. Chyběl nám hodně Šmerha, který dnes nastoupil za Slavii. Od začátku zápasu jsme byli lepší, vedli jsme 2:0, pak se ale soupeřům povedlo skóre dorovnat na 2:2, to už taky něco avizovalo. Do druhé třetiny jsme šli s daleko větším nasazením, jasně jsme ji proto vyhráli 3:1. Pak nám ale vypadla koncentrace a nechali jsme soupeře to utkání úplně otočit, hodně k tomu napomohlo zranění Romana Verbíka, jelikož jsme potom museli hrát jen na čtyři obránce. Nakonec se nám to ale povedlo srovnat. Do prodloužení jsme šli aktivně, jelikož jsme chtěli vyhrát. Měli jsme tři gólové šance, bohužel ani jedna neskončila v síti hostující branky. V nájezdové loterii si bod navíc bohužel vylosovali hosté. Skóre tak podle mě vůbec neodpovídá průběhu utkání, ale můžeme si za to sami. Příště už nesmíme ztratit koncentraci.“

Jak to vypadá se zraněním Romana Verbíka?

“Jedná se o nepříjemné zranění v oblasti obličeje. Pokud ale bude Roman hrát s mřížkou, mohl by nastoupit už příští středu.“

Kdybyste měl někoho z týmu vyzdvihnout, kdo by to byl?

“Tam se ze začátku hodně dařilo takřka všem hráčům, až do konce druhé třetiny hráli takřka bez chybičky. Ale to je málo, v té třetině bylo spoustu hrubých chyb, které nás nakonec stály body. Takže jelikož to dopadlo takovým způsobem, nikoho bych tak úplně nevyzdvihával.“

Do A-týmu stále více pronikají hráči z juniorky. Už si někdo z nich našel své stálé místo v A-týmu?

“Plánujeme vyzkoušet některé hráče z juniorského týmu. U těch kluků to hlavně není tak o fyzičce a dovednostech, ale hlavně o hlavě. Je důležité, aby to zvládli psychicky. Budeme je i nadále zařazovat tak, aby získali ostruhy z dospělého hokeje.“