03.03.2022

Tuhá bitva přinesla porážku po nájezdech, Baník bere druhý bod

Semifinálová série mezi Kobrou a Příbramí se ve čtvrtek večer přenesla na branický zimák, kde půl třetí stovka diváků sledovala tuhou a nervydrásající bitvu. Na první branky se čekalo až do třetí třetiny a jelikož základní hrací doba vítěze neodhalila, šlo se do prodloužení a následně i do nájezdů. V nich o druhém úspěchu Baníku rozhodl Josef Saňa.

SF2, 03.03.2022 v 18:00

HC Baník Příbram

1:2sn

(0:0, 0:0, 1:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 54. Tondr (Šťastný, Bříška) – 51. Seniov (Hlaváček), rozh. náj. Saňa. Rozhodčí: Jílek – Rubáš, Hlinka. Vyloučení: 1:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 247. Střely na branku: 40:34. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2.

HC Kobra Praha: Ondrík – Zmeškal, Svach, Holý, Ženíšek, Šteiner (A), Knesl, Janda – Janča, Čech, Havrda, Bříška (C), Tondr, Petrák, Zídek, Ksandr, Šťastný, Novák (A), Hlinka.

HC Baník Příbram: Šorf – Malý, Saňa, Hlaváček, Havlín, Jelínek, Vinš, Zdeněk – Chlouba, Josefus (C), Kraus, Seniov, Rohlík (A), Pinkas, Furch, Panna (A), Gengel, Svoboda.

Úvodní perioda hry nabídla velmi vyrovnanou podívanou s minimem větších střeleckých šancí, oba celky hrály opatrně a nechtěly udělat chybu. Nejblíže k úvodnímu gólu utkání měla Kobra, a to v samotném závěru – střela z modré lízla Šorfovu rukavici a odrazila se jen těsně mimo klec. Po siréně tak platil stav 0:0.

V prostřední části se jako první nebezpečnou akcí blýskla domácí elitní formace, když Bříška našel v předbrankovém prostoru Tondra a toho musela na poslední chvíli odzbrojit hostující obrana. Na druhém konci hrací plochy pak o něco později nadějné zakončení Zdeňka fantasticky vyrazil Ondrík, který měl chvíli nato štěstí – Malého jedovatá rána z hranice pásma minula jeho klec. Gól nicméně nepadl ani tentokrát, a bezbrankové skóre se tak přeneslo i do poslední periody.

V polovině šestačtyřicáté minuty se do úniku dostal Šťastný, jenže Šorf byl ve střehu a jeho nájezd uhasil. Produktivní branický forvard na gólmana Baníku nevyzrál ani na druhý pokus a brzy toho trpce litoval – Příbram totiž otevřela skóre v čase 50:52 tečí Daniela Seniova. Odpověď z hole Lukáše Tondra na sebe nicméně nenechala dlouho čekat, a jelikož až do konce základní hrací doby další branka nepadla, šlo se do prodloužení a následně i do nájezdů.

Prvním úspěšným exekutorem byl ve třetí sérii Tondr, v páté sérii pak Středočechy z hrobníkovy lopaty vytáhl Josef Saňa. Stejný borec potom Ondríka překonal znovu a jelikož Šorf na Tondra na druhý pokus vyzrál, Příbram si vybojovala druhou výhru v sérii.

Miloslav Šeba (HC Kobra Praha): "Byli jsme dobře připravení. První třetina sice z naší strany nebyla ideální, postupně to ale bylo lepší a ve třetí už jsme na Příbram tlačili. V těch přesilovkách jsme měli dát gól a rozhodnout, to je jednoznačné. V prodloužení jsme také měli více ze hry, dvakrát jsme tam nastřelili tyč, a nájezdy už jsou vabank. To je otázka, co se komu povede, nepovede a jak to zvládnou brankáři. Je to 0:2, ale hraje se na čtyři vítězné zápasy a předpokládám, že série to bude ještě dlouhá."

Pavel Marek (HC Příbram): "Byl to hodně vyrovnaný zápas, hrálo se na doraz a na konci to už byla loterie. Štěstí se přiklonilo k nám, dali jsme ten rozhodující nájezd."