17.08.2018

V odvetě proti Letňanským Kobra jasně vítězí

Barbora Wolfová

P R A H A - První přípravný zápas zvládli lépe rivalové a loňští nováčci druhé ligy - Letci z Letňan. Na odvetu už byli Braničtí připravenější a i když šlo o přestřelku, jasným poměrem 7:4 pro hosty ukázali, že ani v lize to nebude lehký soupeř.

přát., 17.08.2018 v 17:00

HC Letci Letňany

4:7

(2:3, 2:2, 0:2)

Branky a nahrávky: 2. Beran (Chlouba, Fabiánek), 8. Fabiánek (Keller), 33. Gebell (Chlouba, Zídek), 38. Zídek (Vobořil) – 4. Kysela (Hlinka), 11. Hlinka (Semrád, Mouček), 15. Verbík J. (Bureš, Malovický), 31. Šteiner (Ryzák, Kellner), 34. Kysela (Tuma, Skočovský), 42. Kysela (Šteiner, Semrád), 44. Skočovský (Kellner, Šťastný). Vyloučení: 5:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:4, 3:4, 3:5, 4:5, 4:7.

HC Letci Letňany: Šorf – Beran, Brabec, Keller, Eliáš, Vobořil, Hanuš, Gebell, Chvála – Švarc, Jegor, Kejdana, Chlouba, Fabiánek, Zídek, Šilhan, Heldaka, Uhlíř, Nedorost, Horák, Doležal.

HC Kobra Praha: Mouček (od 32. Novák) – Ryzák, Verbík R., Skočovský, Verbík J., Shejbal, Kellner, Šťastný, Tuma, Kysela, Hlinka, Šteiner, Bureš, Kuluris, Semrád, Malovecký.

Diváci se pomalu ani nestačili porovnat na tribunách arény v Letňanech a domácí mužstvo už slavilo první gól Berana . Ani fanoušci hostí však nezůstali dlouho chladnými a po dvou minutách slavili vyrovnaný stav, díky úspěšné střele Kysely.

Po čtyřminutovém oťukáváni se situace zopakovala. Domácí rozveselil Fabiánek a na to bez váhání odpověděl branický Hlinka. Tento dvougólový cyklus narušil v patnácté minutě využitím signalizovaného trestu Verbík. Do konce třetiny už se pouze stupňovalo napětí, které se projevilo na třech vyloučení a za stavu 2:3 se šlo do kabin.

Ani druhá dvacetiminutovka nepřipravila fanoušky o góly. I když až po půlce zápasu, zvýšil vedení hostí na dvoubrankový rozdíl Šteiner. Mouček však udržel tento stav jen 2 minuty a nadostřel dokázal posunout domácí Gebell. Hosté se však o vítězství rozhodli bojovat a Kysela vrátil náskok po minutě zpět. Jenže před odchodem do kabin po druhé části domácí rozdíl opět snížili přesnou střelou Zídka v přesilovce.

Nástup do třetí třetiny se domácím opravdu nepovedl a nejspíše byl zlomovým momentem. Kvůli pozdnímu příchodu na led hráli oslabení, díky kterému Kysela dokonal svůj hattrick. O konečný výsledek a potvrzení vítězství se postaral hostující zadák Skočovský.

Kvůli pozdnímu příchodu se tak domácí nezvládli vrátit do zápasu a v odvetě vítězí branický celek Kobra 7:4.

Miloslav Šeba (HC Kobra Praha): Dnes nám dobře zachytali gólmani. Chtěli jsme dostat všechny formace do nějaké pohody, první i druhá lajna dnes fungovaly. Ve hře nebyl Jedlička, který je nyní zraněný, navíc ještě čekáme na nějaké doplňující hráče. Co se týká obránců, točíme jich stále osm, ve výhledu jich ale máme de facto dvanáct, takže uvidíme, kdo bude hrát. Chtěli jsme vyhrát, to se nám podařilo, ještě to ale zdaleka není to, co si představujeme, jak by lajny měly fungovat. Musíme na tom pracovat, každá výhra je však dobrá.