15.10.2022

Vydařený obrat! Kobra veze z Děčína tři body

Po nezdaru v Příbrami se tentokrát Branickým na venkovní půdě zadařilo. Děčín sice vedl po trefě zkušeného Davida Tůmy, nicméně Kobře se dvěma góly povedlo otočit vývoj zápasu ve svůj prospěch a z Děčína tak odjíždí s plným ziskem třech bodů.

8. kolo, 15.10.2022 v 18:00

HC Děčín

1:2

(0:0, 1:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 30. David Tůma (Pšenička, Volráb) – 37. Šťastný (Jedlička), 56. Zídek (Martínek, Straka). Rozhodčí: Valda – Janíček, Kučera. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 502. Průběh utkání: 1:0, 1:2.

HC Děčín: Lavinger – Brož, Černohorský, Trávníček (C), Charvát, Loukota (A), Kaltenböck, Starý, Gottfried – Faigl, T. Nezbeda, Zajan (A) – D. Tůma, Volráb, Pšenička – J. Tůma, L. Nezbeda, Macek

HC Kobra Praha: Kmec – Šteiner (A), Knesl (A), Ženíšek, Holý, Straka, Svach – Jedlička, Kolda, Janča – Petrák, Novák, Míšek – Martínek, Zídek, Ksandr – Šťastný (C)

Do zápasu vstoupil o něco aktivněji domácí Děčín, který si hned v první pětiminutovce připsal několik slibných příležitostí. Kobra se do akce dostala až v šesté minutě, kdy se v levém kruhu napřáhl Martin Petrák a tvrdě poslal kotouč do Lavingerovy lapačky.

Hra nadále pokračovala vyrovnaným dojmem. Šanci na otevření skóre měl Václav Zídek, který využil pasu do mezikruží a poslal puk na děčínského gólmana. Ten ovšem šanci pokryl, i proto tak bylo skóre po úvodní třetině bezbrankové.

Počátek druhé třetiny patřil Branickým. Ve 22. minutě Zídek orazítkoval břevno, nicméně pak přišla děčínská přesilovka, která domácí nabudila. Byl to tedy Děčín, kdo vsítil úvodní branku utkání. David Tůma bekhendovkou z mezikruží prostrčil kotouč za Kmece.

Kobře se ale ještě do konce této části utkání povedlo vyrovnat. Tomáš Šťastný si z mezikruží najel k pravé tyči, odkud zadovkou poslal kotouč přímo za Lavingerova záda. Ve zbytku třetiny se o něco málo více dařilo Děčínu, gól ale k vidění nebyl a před závěrečnou fází zápasu tak byl stav nerozhodný.

Třetí dějství zprvu patřilo domácímu týmu. Děčínští si vytvářeli řadu nadějných příležitostí, k čemuž jim pomohla i další přesilová hra. Po jejím skončení se ale Kobra opět nabudila a v čase 55:46 Václav Zídek strhl vedení na stranu pražského celku. Ve vlastní přesilovce se chopil přihrávky zpoza branky, kterou naprosto přesně uklidil mezi betony Lukáše Lavingera.

Děčín to záhy zkoušel v šesti, nadějné příležitosti měli Daniel Volráb a Vladimír Brož. Obrana Branických ale dokázala těsné vedení udržet a tři body tak ze severu Čech putují na Kobru.