28.11.2018

Vzestup tabulkou nezastavily ani Klatovy!

Vojtěch Martinek


Před měsícem byli svěřenci Miloslava Šeby poslední, nyní se po nájezdové výhře nad papírově silnějšími Klatovy posouvají do bojů o play-off! Ve středečním utkání proti Západočechům o jejich úspěchu brankami v rozstřelu rozhodli Filip Hlinka a Jan Šergl, a aspoň dočasně tak vrátili celek z Braníku na čtvrté místo. To dosud okupoval Děčín, který má oproti Pražanům jeden zápas k dobru.


21. kolo, 28.11.2018 v 18:00

HC Kobra Praha

SHC Klatovy

2:1sn

(1:0, 0:0, 0:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 20. Šteiner (Šergl, Kasík), rozh. náj. Hlinka – 41. Roubal J. (Tulačka, Staněk). Rozhodčí: Pilný – Svoboda, Krátký. Vyloučení: 4:6, navíc Kasík (KOB) 10 min. OT+OK. Využití: 1:0. Diváci: 102. Střely na branku: 35:32. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.

HC Kobra Praha: Mouček – Semrád, Kasík, Schejbal, Verbík J., Verbík R. (A) – Hrubý, Netolický, Šeba, Kysela, Patočka, Nestrašil, Šergl, Šteiner (C), Slabý, Šťastný, Hlinka.

SHC Klatovy: Beran – Houdek, Staněk, Slavík (C), Leština, Houfek, Sysel – Kristl, Rohla, Červenka, Hanzlík, Markov, Matiášek, Michel, Tulačka (A), Roubal J., Uhlík, Roubal D. (A), Vavřička.

Komentář k utkání

Braničtí do utkání vstupovali s vidinou čtvrtého místa, které bylo poprvé od jejich říjnového zmrtvýchvstání konečně na dosah ruky. Stačilo jen porazit Klatovy, tedy papírově silnějšího soupeře, jenž měl ze začátku dějství na ledě převahu. Mouček si ale se všemi jeho pokusy otevřít skóre poradil. Po vyloučení Houdka v deváté minutě se pak poprvé v zápase dostali pořádně ke slovu domácí, kteří Beranovi pořádně zatopili pod kotlem. Tuto početní výhodu sice nakonec v branku nepřetavili, v té druhé už však nezaváhali – Rohlův faul kolenem potrestal třicet sekund před koncem úvodní periody Dominik Šteiner.

Start druhé dvacetiminutovky nabídl krom tří vyloučení jen jednu velkou šanci, když si Mouček musel poradit s nepříjemnou skrumáží před jeho klecí. O pár chvil později byl pak na druhém konci ledové plochy Kysela zahákován Houfkem, a vyzkoušel si tak trestné střílení. Beran měl ale forvarda Kobry přečteného a jeho zakončení mezi betony zastavil bez větších komplikací. Následně se z úniku neprosadil ani klatovský Josef Roubal, kterého však jeho neúspěch nemusel mrzet příliš dlouho...

Dvě desítky sekund po začátku závěrečné třetiny totiž střelou z pravého kruhu připravil Moučka o čisté konto – 1:1. Západočeši následně domácího brankáře pořádně potrápili, další kotouč za něj ale už nepropašovali. Ve svižném průběhu hry nehodlal kapitulovat ani Beran, a o vítězi utkání tak muselo rozhodnout až prodloužení.

Po pěti minutách souboje třech proti třem, který k brance nevedl, přišly na řadu samostatné nájezdy. V něm o úspěchu domácích rozhodl Filip Hlinka, čímž Kobru definitivně vrátil do boje o play-off.Ohlasy trenérů

Pozápasový ohlas s Miloslavem Šebou (Kobra) a Michalem Strakou (Klatovy):


Aktuálně na webu


partneři klubu