27.11.2019

Z Příbrami bez bodu, Kobře nevyšla druhá třetina

Utkání na příbramském ledě se Branickým zrovna dvakrát nevyvedlo. Byli to sice oni, kteří se v zápase ujali vedení po trefě Denise Heldáka, avšak zároveň to byl také poslední gól Kobry v utkání, zatímco Příbram jich nasázela za záda obou gólmanů Pražanů osm a udržela tak doma tři body.

20. kolo, 27.11.2019 v 18:30

HC Baník Příbram

8:1

(2:1, 5:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 5. Kolouch (Chlouba, Saňa), 19. Brzák (Čurda, Josefus), 24. Josefus (Čurda, Grubner), 25. Rohlík (Káník, Šinágl), 27. Chlouba (Rohlík), 30. Panna (TS), 35. Brzák (Čurda), 57. Chlouba (Jindra, Kolouch) – 2. Heldák (Kohút, Hlinka). Rozhodčí: Hucl – Horažďovský, Štěpánek. Vyloučení: 4:1. Bez využití. Diváci: 227. Průběh utkání: 0:1, 8:1.

HC Baník Příbram: Čech – Straka, Mašek, Havlín, Holý, Grubner, Saňa, Rittig – Josefus (A), Brzák, Kolouch, Chlouba, Šinágl (C), Rohlík (A), Panna, Čurda, Jindra, Káník.

HC Kobra Praha: Sochůrek (27. Langer) – Šteiner (A), Popela, Valík, Šefl, Mrkvička – Bříška (A), Hlinka, Furch, Tondr, Hotěk, Hrubý, Heldák, Novák, Šťastný, Smejkal, Antončík (C), Petrov, Kohút.

Kobra vstoupila do utkání velmi dobře. Svého rychlého nástupu využil Denis Heldák, který přesně namířil kotouč k pravé tyči Čechovy branky a tím pádem Kobru do vedení. Jenže byli to Příbramští, kteří se vzápětí chopili režie hry. To vyústilo k vyrovnávací trefě Daniela Koloucha v páté minutě.

Vícero akcí pak ale v průběhu utkání měla Příbram. Šanci na skórování měli Luboš Brzák a Petr Josefus. Zatímco Kobra se do šance dostala až v druhé polovině první třetiny, kdy mohl přesilovou hru využít Kamil Bříška, který se objevil zcela sám před brankou Čecha. Pak ale přišla pro Kobru ledová sprcha v podobě gólu Luboše Brzáka. Ten 68 vteřin před koncem první periody po otočce překonal Sochůrka a poslal Příbram do vedení. V tom se Středočeši udrželi až do samého závěru třetiny.

Druhá třetina přinesla rychlý nástup Příbrami. Toho domácí využili v podobě dvou gólových tref v krátkém čase. Tu první vstřelil z brejku Petr Josefus, chvíli na to si Miroslav Rohlík zpracoval kotouč v mezikruží a střelou k levému rohu branky navýšil vedení Středočechů již na rozdíl třech branek.

Další větší akci měl Tomáš Mrkvička, který se rychle vyřítil proti Čechovi, avšak nevyzrál na jeho pravý beton. V tom naopak přišla protiakce Jaroslava Chlouby, jehož samostatný únik vyhnal Sochůrka z branky. Mezi tři tyče Kobry se tak postavil Lukáš Langer. To, spolu s přesilovkou, mohlo Kobru opět dostat do hry, avšak Braničtí netrefili prázdnou branku.

Ještě během přesilovky ale měla Příbram výhodu trestného střílení, které spolehlivě proměnil Ondřej Panna. Vzápětí to ale byl Jakub Čech, který měl v brance více práce. Přesto ještě jeden puk ze své branky lovil Langer. A to po střele Luboše Brzáka, který tak vsítil již pátou branku Příbrami v této třetině a zajistil tak její vedení 7:1.

Počátek závěrečné periody přinesl řadu střel na Jakuba Čecha. Tomu pomohlo i vyloučení příbramského Havlína. Po chvíli se do akce dostali i Příbramští, přesto žádná z šancí nevyústila v gólové zakončení. Tedy až do 57. minuty, kdy na konečných 8:1 pro Příbram zvýšil Jaroslav Chlouba a Kobra tak odjížděla domů s nepořízenou.

Miloslav Šeba (HC Kobra Praha): Již podruhé jsme tu neodehráli utkání dle našich představ. Nešlo to zejména hráčům, na kterých měla hra stát a dostali jsme laciné góly po taktických chybách jednotlivců. Zároveň Příbrami velmi dobře zachytal gólman, avšak nesmíme to stavět jen na jeho výkon. Nemůžeme dostávat góly z brejků a neproměňovat vyložené šance. Z naší strany to bylo špatné utkání a musíme se připravit na David Servis.