22.09.2021

Zaváhání napraveno! Kobra zničila Řisuty sedmi góly

Aleš Skok

Hokejisté Kobry parádně odčinili zaváhání z prvního kola, když doma podlehli Táboru. V dalším zápase totálně zničila Řisuty sedmi brankami. Přitom po prvních dvaceti minutách svítil na ukazateli skóre 0:0. Ve druhé části se ale rozjel gólostroj domácích, na který hosté nedokázali reagovat a konečné skóre se zastavilo na výsledku 7:2. Kobra tak bere první tři body v nové sezoně.

2. kolo, 22.09.2021 v 18:00

HC Řisuty

7:2

(0:0, 4:1, 3:1)

Branky a nahrávky: 23. Heldák (Pelant, Hlinka). 27. Heldák (Hrubý), 27. Ryzák (Bříška, Tondr), 36. Bříška (Ryzák, Tondr), 49. Svach (Havrda, Zídek), 51. Bříška (Tondr, Šťastný), 53. Šťastný (Bříška, Tondr) - Janeček (Formánek), 57. Janeček (Havlůj). Rozhodčí: Glanc - Kučera, Schopf. Vyloučení: 2:1. Využití: Bez využití. V oslabení: 0:0. Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: 1:0, 1:1, 7:1.

HC Kobra Praha: Sochůrek – Ryzák, Šteiner, Holý, Pelant, Procházka, Svach – Bříška, Hrubý, Mucha, Petrák, Havrda, Zídek, Novák, Šťastný, Tondr, Hlinka, Heldák, Janča.

HC Řisuty: Stahl – Matula, Potěchin, Flachs, Kučera, Řepka, Zich, Malovický – Patyk, Čermák, Janeček, Fortelka, Bláha, Havlůj, Pokorný, Výrut, Keszi, Formánek, Rendla.

Zpočátku zápasu nebyl k vidění nikterak záživný hokej a vyložené šance nepřicházely. Větší emoce vzbudila až střela Procházky z 13. minuty, která zamířila do tyče. Z úvodní třetiny stojí za zmínku už pouze přečíslení domácích v poměru tří na jednoho. Jenže akce byla překombinovaná a Tondr neměl tolik prostoru k zakončení.

Diváci se dočkali gólu až ve druhé periodě. Jako první se v zápase prosadil domácí Denis Heldák, na jehož pokus Stahl nedosáhl. Řisuty ale srovnaly krok ve 26. minutě. Petr Janeček možná i s trochou štěstí procedil puk mezi Sochůrkovým betonem a pravou tyčkou.

Kobru to ovšem nepoložilo. Spíše naopak. Podruhé v zápase, tentokrát po přesné teči Hrubého přihrávky, se prosadil Denis Heldák. A o dalších 32 sekund později už to bylo o dvě branky. Krásně do růžku se trefil střelou zápěstím Marek Ryzák.

Hosté z Řisut mohli snížit po samostatném úniku Rendla. Sochůrek ale podržel svůj celek, když soupeřovu střelu zlikvidoval betonem. A tak přišel trest a čtvrtý gól Kobry. Jeden z buldoků udělal obrovskou chybu, tým z Braníku se dostal k několika přihrávkám a akci zakončil gólovou ranou Kamil Bříška.

Řisuty následně dostaly možnost přesilové hry, ale místo snížení málem inkasovaly. Stahl si neporadil s rozehrávkou ideálně, namazal ho na hůl Šťastného, jenže ten ani nadvakrát neuspěl.

Po výborné prostřední části přišlo zvolnění v té závěrečné. Až ve 49. minutě se opět měnilo skóre. Václav Svach napřáhl těsně za modrou a se štěstím propálil gólmana hostí. Už na 6:1 zvyšoval o dalších 76 sekund později svou druhou brankou v zápase Kamil Bříška.

Braničtí byli v laufu, což vyústilo až v sedmý přesný zásah. Další skvělou souhru první lajny zakončil gólovou střelou Tomáš Šťastný. Hosté přece jenom tři minuty před koncem ještě zkorigovali skóre. Chybu Kobry využil samostatný únik Petr Janeček.

Ve zbytku zápasu už další branka nepadla a Kobra po vítězství 7:2 zapisuje do tabulky první tři body.

Miloslav Šeba (HC Kobra Praha): "Poučili jsme se z nepovedeného duelu s Táborem. V první třetině to bylo hodně znát, mančaft hrál daleko zodpovědněji. Vzhledem k tomu, že Řisuty odehrály dobrý zápas s Havlíčkovým Brodem, věděli jsme, že musíme vstřelit první gól, dobře forčekovat, mít kvalitní nasazení a zlomit je. Hlavně jsme nechtěli dělat zbytečné fauly. To se nakonec podařilo. Po druhé třetině to bylo 4:1 a hru jsme měli maximálně pod kontrolou. Nebylo tam žádné nebezpečí toho, že by to mohli otočit. Měli jsme velkou převahu a mohli jsme dát daleko více gólů. Jsme rádi, že to takhle dopadlo a teď už se musíme připravit na Písek, který porazil Příbram. Vypadá to, že dal dohromady dobrý mančaft. V sobotu potřebujeme to, co nás nejvíc trápí. Potřebujeme podporu diváků."

Jan Boháček (HC Řisuty): "Prohráli jsme 2:7, což je docela ranec a možná trošku kruté. Hráli jsme hodně zataženě. Když jsme si mysleli po první třetině, která skončila 0:0, že můžeme hrát vyrovnaný hokej, tak jsme třikrát propadli, dostali jsme čtyři góly a bylo po zápase. Ve třetí třetině už nebylo o čem. Prohráli jsme si to v té druhé."