03.02.2023

Na Kobru čeká další těžký soupeř, tentokrát Chomutov

Tadeáš Podolka

V nadstavbové skupině A není lehkého soupeře, již dnes v pátek od 18:30 Kobru čeká souboj s chomutovskými Piráty. Jak dnešní utkání na horké severočeské půdě dopadne? Zápas můžete sledovat textově na webu na Onlajny.com či přes stream na Czechicehockey.tv.

Tým z Braníku se potýká poslední dobou se zraněními - chybí i nejvýraznější tradiční opory Tomáš Šťastný a Dominik Šteiner. I proto v posledních dvou utkáních Kobra ztratila, nejprve podlehla ústeckému Slovanu 3:5 a pak v pražském derby Letňanům 2:4. "Letňany jsou první tým 2. ligy a těšili jsme se na derby. Bohužel ale chyběli čtyři hráči a Letci byli komplet, hráli na čtyři lajny," vysvětloval po utkání kouč Pražanů Miloslav Šeba. Před koncem přestupového období ale Kobra získala na hostování trojici hráčů z juniorského výběru Sparty - obránce Filip Ducháče, Dominika Pavláka a útočníka Artema Hrabovetského. Ani tyto posily sice nezabránily porážce od Letců, nicméně utkání bylo po dvě třetiny vyrovnané.

Nyní mají hokejisté z jihu Prahy další výzvu v podobě Pirátů, kteří mají zatím v nadstavbě tři výhry a dvě porážky. Naposledy ve velkém severočeském derby přetlačili Ústí nad Labem 2:1, kdy rozhodl dvě minuty před koncem legendární Viktor Hübl. Právě o něj a ještě o dalšího veterána Františka Lukeše, se chomutovský útok opírá. "Nemyslím si, že by měly proběhnout nějaké závratné změny. Musíme makat stejně jako v prvních třech utkáních a jít si pro výhru," velí jedna z opor branických Dominik Novák. Severočeši půjdou do dnešního duelu jako favorit. Prosadí se bývalé hvězdy extraligového Litvínova či naopak překvapí Pražané dalším dobrým výkonem? Zápas startuje v ROCKNET Aréně od 18:30!