archiv článkůarchiv aktualit

V březnu 2022 vyšly tyto články:

Další stránky
1>>
1.3.Úvodní zápas série pro Příbram, přetlačila Kobru 5:2PRI - KOB 5:2, 0.kolo | Tadeáš PodolkaBraničtí hokejisté sehráli v Příbrami vyrovnané utkání, štěstí v koncovce se přiklonilo ale na domácí Baník. Ten měl přesnější mušku, a tak po dnešku vede v semifinálové sérii playoff 1:0 na zápasy.
3.3.Tuhá bitva přinesla porážku po nájezdech, Baník bere druhý bodKOB - PRI 1:2, 0.kolo | Vojtěch Martinek

Semifinálová série mezi Kobrou a Příbramí se ve čtvrtek večer přenesla na branický zimák, kde půl třetí stovka diváků sledovala tuhou a nervydrásající bitvu. Na první branky se čekalo až do třetí třetiny a jelikož základní hrací doba vítěze neodhalila, šlo se do prodloužení a následně i do nájezdů. V nich o druhém úspěchu Baníku rozhodl Josef Saňa.

3.3.Matyáš Ondrík: Chtěli jsme výhru více než PříbramKOB - PRI 1:2, 0.kolo | Marek Baloun

Na jeho bedrech je velký balvan jménem play-off, on se však nevzdává. Matyáš Ondrík se úkolu zhostil s vervou a po prohře v Příbrami doma podržel Kobru až do nájezdů a vysloužil si i přes prohru pochvalu týmu.

5.3.Kobra rozdrtila Příbram čistým kontem a vynutila si 5. zápas!PRI - KOB 0:4, 0.kolo | Marek BalounZa nepříznivého stavu 2:0 na zápasy vyrazila Kobra na třetí utkání série do Příbrami. Ačkoliv měli domácí herně navrch, trápila je koncovka a nakonec se jim nepodařilo Matyáše Ondríka pokořit ani jednou. Naopak na straně Kobry zazářil Václav Zídek, který se blýskl gólem a dvěma nahrávkami a pomohl tak k výhře a prodloužení série na minimálně 5 zápasů.
5.3.Kobry vezou výhru z Náchoda a drží si první místoNAH - KOB 1:4, 19.kolo | Šimon Sýkora

Hostující hráčky ukázaly chuť po vítězství velice rychle. Již po půl minutě se prosadila Veronika Prošková a poslala svůj tým do vedení. Další trefu přidala ve druhé třetině Alice Hrivňáková, na 3:0 v téže části zvýšila Ema Jandová. Domácím se sice podařilo snížit, ale Kobry si již výhru udržely. V poslední části pečetila svou druhou brankou na konečných 4:1 Hrivňáková. Velký podíl na výhře měla brankářka Jaroslava Soukupová, která za svá záda pustila jediný puk. Hráčky Kobry se tak nadále drží na prvním místě tabulky. V dalším utkání pojedou k dohrávce 16. kola do Děčína, kde v případě výhry mohou ukořistit konečné první místo a nárok na kvalifikaci o první ligu.

6.3.První zápas dopadl vítězně, béčko je blíže třetímu místuZBR - KOB 4:7, 0.kolo | Šimon Sýkora

Kobra první utkání o třetí místo zvládla, za celou hru nepustila soupeře do vedení. První branku utkání vstřelil Dominik Zmeškal. Smíchov sice krátce na to srovnal, další se ale prosadil David Sovík, Kobra však další vyrovnání nepřipustila. Na dvoubrankový rozdíl zvyšoval Tomáš Gron, a i když krátce po začátku druhé třetiny snížili smíchovští, patřila tato třetina Kobře. Postupně nastříleli branky Jan Ksandr, podruhé Sovík s Gronem, a Ondřej Zmeškal. Ve třetí části již jen domácí korigovali na závěrečných 4:7. Odvetné utkání je na programu v sobotu, v případě výhry může béčko zvrátit sérii na svou stranu.

7.3.Kobra bojovala, ale nestačilo to, Příbram má mečbolKOB - PRI 2:4, 0.kolo | Martina Nová

Pražané mohli stav série srovnat na domácím ledě, nicméně to se nakonec nepodařilo. První dvě třetiny patřily Příbrami, která trestala vyloučení Kobry jak na běžícím pásu. Braničtí ale zapnuli všechny síly a ve třetí části snížili stav na rozdíl jednoho gólu, v závěru je však opět zradilo vyloučení. Svěřenci Miloslava Šeby padli 2:4 a v sérii prohrávají 1:3.

7.3.Přišlo mi, jak kdybychom na konci listopadu přijeli do Řisut, zlobil se ZídekKOB - PRI 2:4, 0.kolo | Marek BalounV play-off patří s průměrem 1,5 bodu na utkání mezi ty nejproduktivnější hráče. V Příbrami se na výhře 4:0 podílel třemi, dnes zapsal další dva. Bohužel to na Středočechy nestačilo a s hrou týmu Václav Zídek rozhodně spokojený nebyl.
8.3.Juniorka zakončila sezonu na čtvrtém místě, čeká ji série play-down proti VsetínuTadeáš PodolkaSvěřenci Milana Vrzala playoff v letošní sezoně Ligy juniorů nevybojovali. Naopak ještě budou muset soutěž zachraňovat, a to proti silnému týmu z Valašska. První utkání je na programu zítra 9. března od 16:15 na branickém ledě.
8.3.Shrnutí výsledků mládeže, 28. 2. – 6. 3. 2022Vojtěch Martinek

Dorostencům minulý týden skončila sezóna, juniorům zase základní část. Do akce krom nich šli i deváťáci. Jak si všechny kategorie Kobry vedly? Podrobnější informace o konkrétních zápasech si můžete přečíst kliknutím na jejich výsledek.

8.3.Kobrám nevyšel souboj o první místo, šance na baráž se zmenšilaDEC - KOB 10:0, 16.kolo | Šimon Sýkora

V předposledním utkání sezóny dohrávaly branické ženy zápas 16. kola. Vypravily se do Děčína, kde měly svést přímou bitvu o první místo. Domácí hráčky, v čele s kapitánkou Dominikou Forejtovou, jim však nedaly šanci. Nejen, že se hostující tým ani jednou neprosadil přes Hejzákovou, ještě inkasoval celkem deset branek. Nejvíce byla vidět právě Forejtová, která si připsala sedm branek a jednu asistenci. Pro Kobry jde sice o nejtvrdší porážku od sezóny 2017/2018, ještě ale není vše ztraceno. Děčín vede aktuálně tabulku o jeden bod. Pokud by v posledním kole zaváhal s Jičínem a Kobry porazí Lovosice, stále mohou svého dnešního soupeře přeskočit.

9.3.Skvělý úvod v sérii! Junioři překvapili Valachy a vyhráli 4:3KOB - VSE 4:3, 0.kolo | Tadeáš PodolkaKobří mladíci první zápas série play-down se Vsetínem zvládli na výbornou. Už po první třetině svěřenci Milana Vrzala vedli 3:1 po brankách Mikuláše Černého, Jeffersona Marka Rejny a Viktora Štípky. Valaši se zmohli ještě na vyrovnání stavu, ale konečnou ránu jim zasadil Mikuláš Skoupý. Pražané tak vedou 1:0 na zápasy. Odveta je na programu již zítra, a to od 16:15 opět v Braníku.
9.3.Sezóna končí! Kobra v pátém semifinále po boji padla o jeden gólPRI - KOB 3:2, 0.kolo | Tadeáš PodolkaKobra začala páté utkání semifinálové série slibně. Po první třetině vedla díky trefám Denise Heldáka o dvě branky. Příbram, i přes pouhých patnáct hráčů na soupisce, ale překlopila vývoj zápasu na svou stranu. Pražané tak skončili na první metě playoff. Baník je vyřadil 4:1 na zápasy.
9.3.Ondřeji Pavlovi se v prestižní NCAA daří, o víkendu se stal první hvězdou zápasuTadeáš PodolkaOndřej Pavel je historicky prvním odchovancem Kobry, který hraje prestižní americkou vysokoškolskou soutěž NCAA. Tam obléká dres Minnesota State University-Mankato a řadí se mezi nejlepší střelce týmu.
10.3.Přetahovaná o výsledek dopadla lépe pro Valachy, srovnali stav série na 1:1KOB - VSE 3:5, 0.kolo | Tadeáš Podolka Druhé utkání série play-down Ligy juniorů bylo velmi vyrovnané, nakonec větší štěstí v koncovce měli hokejisté z Valašska. Kobří mladíci přitom šli do vedení už ve 3. minutě po trefě Jáchyma Čermáka. Vsetín ale zvládl do přestávky srovnat a ve druhé části přidal další tři branky. Braničtí se ještě dvakrát dotáhli na jednogólový rozdíl, ale vsetínští zasadili poslední ránu v podobě zásahu Petra Przybyly na 5:3. Třetí souboj je naplánován na neděli 13. března, a to od 12:00.
12.3.Kobry zakončily sezónu vynulováním LovosicLOV - KOB 0:3, 20.kolo | Šimon Sýkora

Do zápasu vstupovaly hráčky Kobry již s tím, že první skončit nemohou. Děčín krátce před zahájením tohoto utkání zvítězil nad Jičínem a zajistil si tak vítězství v druhé lize. Utkání v Lovosicích začínalo pozvolna, první branka padla až ve druhé části, kdy se zkraje prosadila Anna Václavíková. Ve třetí třetině zvyšovaly Ema Jandová a Veronika Prošková. Nejvíce bodů v utkání si připsala Marie Čermáková, která se podílela asistencí na všech brankách svého týmu. Branku střežící Jaroslava Soukupová nepustila jediný puk za svá záda a Lovosice tak nevstřelily pražankám ani jednu branku ze čtyř utkání v celé sezóně.

12.3.Dramatická přestřelka dopadla lépe pro domácí, béčko slaví bronzKOB - ZBR 10:8, 0.kolo | Šimon Sýkora

Nebývalá přestřelka začala již ve druhé minutě. Prosadil se Dominik Zmeškal. Nejprve sice Smíchov srovnal, poté domácí odskočili díky zásahům Matyáše Hrubého a Jana Šubrta. Po dalším srovnání přišel největší odskok Kobry, po brankách Jana Ksandra, Filipa Svobody a Davida Šálka vedli domácí vysoko 6:3. Skóre, které by jindy bylo už rozhodující, se však ještě dlouho nezastavilo. Za béčko se dále zapsali mezi střelce Lukáš Michalů a Matyáš Hrubý. Drama přišlo ve 46. minutě. Smíchovu se podařilo stáhnout náskok a vyrovnat na 8:8. Další góly však přidali pouze domácí hráči. Nejprve zkompletoval hattrick Matyáš Hrubý, do prázdné branky pečetil Petr Zemánek. Celkem tak v utkání padlo 18 branek, ze soupisky Kobry se nejvíce podíleli bodově Jan Procházka (0+5) s pěti body, po čtyřech měli Matyáš Hrubý (3+1) a Tomáš Gron (0+4). Díky této výhře strhlo béčko sérii na svou stranu a po ne moc povedené sezóně bere nakonec bronzové místo.

13.3.Juniorce se třetí duel play-down nepovedl, Vsetín má mečbolVSE - KOB 7:1, 0.kolo | Vojtěch Martinek

Dosud vyrovnaná a napínavá série o udržení ve druhé nejvyšší juniorské soutěži se v neděli přesunula na Valašsko, přičemž třetí bitva pražské Kobře vůbec nevyšla. Na legendárním Zimním stadionu Na Lapači utrpěla vysokou porážku 1:7, přičemž pod jediný její gól se podepsal Michal Novák. Vsetín tak má mečbol a již zítra může poslat branické hráče do Regionální ligy juniorů, naopak hosté se budou snažit vybojovat pátý zápas.

13.3.Shrnutí výsledků mládeže, 7. – 13. 3. 2022Vojtěch Martinek

Juniorka bojuje o udržení ve druhé nejvyšší soutěži se Vsetínem, třídy mezitím pomalu finišují aktuální ročník. Podívejte se na náš pravidelný přehled výsledků branické mládeže, detaily o jednotlivých utkáních si můžete prohlédnout kliknutím na jejich výsledek.

16.3.Juniorka ztratila se Vsetínem dobře rozehraný zápas a sestupujeVSE - KOB 4:3, 0.kolo | Tadeáš PodolkaKobří mladíci čtvrtý zápas série play-down Ligy juniorů se Vsetínem nezvládli. Přitom svěřenci Milana Vrzala vedli na Lapači po druhé třetině dokonce 3:1. Ve třetím dějství ale přišel zkrat - Vsetín vyrovnal na 3:3 zásluhou Štěpána Jurka a Adama Bachánka. Definitivní tečku za utkáním udělal v prodloužení Martin Janíček, který tak poslal Pražany do Regionální ligy juniorů.