archiv článkůarchiv aktualit

V září 2021 vyšly tyto články:

Další stránky
123>>
30.9.Druhá výhra v řadě! Dorost po Technice sestřelil i TáborKOB - TAB 5:3, 7.kolo | Vojtěch Martinek

Dorostenci Kobry si podruhé za sebou připsali na své konto tři body! Po sobotním vítězství na půdě brněnské Techniky se ve čtvrtek vrátili zpět domů, kde je čekala bitva s jihočeským Táborem. Svěřenci Jiřího Doležala po první třetině vedli už 3:0 a ač hosté následně bitvu zdramatizovali, Braničtí jí nakonec přeci jen zvládli dotáhnout do šťastného konce. Trefami se o úspěch zasloužili Jakub Štěpánek, Vojtěch Příhoda, Adam Kovář, Jan Sůsa a Adam Mráz.

29.9.Lukáš Tondr: Chtěli jsme v úvodu dát více branek, zbytečná oslabení jsme zvládliKOB - CHE 5:2, 4.kolo | Marek Baloun

Divoké první domácí utkání od vstupu Chebu do druhé ligy zvládli Pražané nakonec úspěšně 5:2. U většiny branek Kobry opět stála první lajna Bříska – Šťastný – Tondr. Právě Lukáš Tondr utkání po jeho skončení krátce zhodnotil.

28.9.Třetí výhra v řadě! Braničtí doma zdolali i Cheb, rozhodlo poslední dějstvíKOB - CHE 5:2, 4.kolo | Vojtěch Martinek

Na státní svátek na Kobru zavítal Cheb, se kterým se Kobra střetla teprve podruhé ve své novodobé historii. Úterní vyhrocený duel po velkém boji zvládli lépe, kteří třemi brankami v řadě ovládli poslední třetinu a připsali si na své konto třetí vítězství v řadě! Další bitva čeká svěřence Miloslava Šeby už v sobotu, kdy vyjedou na horký led Příbrami.

27.9.Bude dominatní had, nebo orel? Na Kobru poprvé přijede ChebKOB - CHE 5:2, 4.kolo | Marek BalounTeprve podruhé za dvě sezóny se Braničtí potkávají s týmem z Chebu. Stadion byl poslední mančaft, na kterého tým Miloslava Šeby narazil, než se na podzim upět utáhly pandemické šrouby. Tehdy vyhráli Západočeši, takž je co oplácet. Úvodní buly je nařízeno standardně na sobotní 18. hodinu!¨
26.9.Kamil Bříška: Když se řídíme herním plánem, tak to fungujeKOB - PIS 6:3, 3.kolo | Vojtěch Martinek

Kobra proti Písku vstřelila celkem šest branek, přičemž u všech z nich byla první lajna. Její součástí je i druholigový fantom a kapitán Branických Kamil Bříška, který v bitvě s Jihočechy zaznamenal čtyři kanadské body za dva góly a dvě asistence. Utkání nám následně krátce zhodnotil.

26.9.Ani ve druhém utkání béčko neuspělo, padlo se SmíchovemKOB - ZBR 2:8, 2.kolo | Šimon Sýkora

Domácím se nevydařil samotný vstup do utkání a již se z něj nedovedli vzpamatovat a utkání otočit. Už v deváté minutě dali hosté ze Smíchova svou třetí branku a z klece předčasně odešel Jakub Hart. Zbytek utkání dochytal Václav Mouček, který ale ještě v první periodě dvakrát inkasoval. Kobra odehrála utkání velmi disciplinovaně, nasbírala pouhé tři dvouminutové tresty oproti šesti Smíchovským. Jenže soupeř využil svou početní výhodu dvakrát, branická záloha ani jednou. Střelecky se prosadili domácí až v samotném závěru, za stavu 0:8 se v 53. minutě trefil do sítě Jan Král, o necelé tři minuty později korigoval skóre na závěrečných 2:8 Jan Ksandr. Svým druhým bodem v sezóně se tak tento mladý útočník dostal na aktuální první místo ve statistikách. Další utkání odehraje béčko v Berouně, kde se pokusí prolomit současnou smůlu a připsat si své první vítězství.

26.9.Akce Pojď hrát hokej do Braníku přilákala 27 nových mladých nadějíVojtěch Martinek, Michal Chadim

Poslední záříjové nedělní ráno v branické hale patřilo již tradiční akci Pojď hrát hokej, kterou organizuje Český hokej ve spolupráci s jednotlivými kluby. Téměř třicítka dětí ve věku mezi čtyřmi a osmi lety si v rámci dvouhodinového programu mohla poprvé vyzkoušet, jaké to je hrát lední hokej.

26.9.Juniorka vyrabovala Ostravu! Z ledu Poruby si odváží další tři bodyPOR - KOB 2:3, 5.kolo | Vojtěch Martinek

V pátém kole čekal svěřence Milana Vrzala první sezónní souboj s týmem ze skupiny Východ – Porubou. Kobra na ledě RT Torax Areny začala dobře a už ve třinácté minutě šla do vedení díky brance Alberta Bareše. Domácí pak sice srovnali, jenže následně ostravského brankáře překonali Jan Lederer a Jakub Svoboda. Na tyto dvě trefy se už dostavila odpověď jen jedna, a tři body tak putovaly na konto Branických.

26.9.I ve druhém utkání ženy uspěly, těsně porazily JičínJIZ - KOB 2:3, 2.kolo | Šimon Sýkora

Kobry vyjely do Jičína ve zmenšené sestavě, hrály pouze na dva obranné páry a tři útoky. Utkání otevřely v deváté minutě domácí brankou Markéty Zárybnické. Na další změnu stavu jsme čekali až do druhé části, kde hostující z Prahy otočily. Nejprve srovnala v přesilové hře Anna Václavíková, která se tímto bodem dostala do čela týmových statistik. Do vedení svůj celek poslala Mariana Šatrová a třetí branku Kobry si připsala Markéta Zvěřinová, jenž se rovněž prosadila v početní výhodě. Tato branka se nakonec ukázala jako vítězná. Ve třetí části opět skórovaly pouze hráčky Jičína, jako jediná překonala Soukupovou Pavlína Mikolášková. Díky této výhře se alespoň prozatím dostal ženský celek z Braníku na první místo druhé ligy. Nyní je čeká jednozápasové volno, 10. října na svém ledě přivítají Holkey z Náchoda.

25.9.Obrat ve třetí třetině zajistil dorostu první výhru v sezóně!TEC - KOB 3:4, 6.kolo | Vojtěch Martinek

Svěřenci Jiřího Doležala se po úvodních pěti porážkách konečně dočkali! V sobotu zavítali do brněnské Hokejové haly dětí a mládeže v Lužánkách, kde díky dvěma gólům ve třetí třetině přetlačili domácí Techniku a výsledkem 4:3 si vybojovali tři body! Pod hostující branky se podepsali Vojtěch Příhoda, Štefan Judiak, Jakub Štěpánek a Samuel Uhlík.

25.9.Branická tvrz odolala! Kobra Jihočechy dvojnásobně přestřílelaKOB - PIS 6:3, 3.kolo | Marek BalounPražané zvládli další utkání druhé ligy, když doma od začátku nad Píseckými dominovala. Ti se sice přiblížili na rozdíl jedné branky, sniperské trio Kamil Bříška - Tomáš Šťastný - Lukáš Tondr ale vždy zabralo a Kobra nakonec zvítězila 6:3.
23.9.Veronika Tomasová: Prvý ligový zápas s KobrouKOB - DEC 7:5, 1.kolo | Veronika Tomasová

Přinášíme článek od hráčky Kobry Veroniky Tomasové, která si v prvním zápase žen proti Děčínu připsala svůj premiérový start v ligovém hokeji. Slovenská rodačka, nastupující v obraně, popisuje debut ze svého pohledu. Slovenské výrazy jsme v článku ponechali pro větší autentičnost.

23.9.Na Kobru míří další Jihočech! Pražský hrad se pokusí dobít písečtí KrálovéKOB - PIS 6:3, 3.kolo | Marek BalounPražskou Kobru čeká po střetu s Táborem druhý tým z jihu Čech. Písečtí Králové jsou pro Pražany už velmi znalým soupeřem, nicméně pro letošek se toho u nich hodně změnilo. Bitva o branické království a druhé místo začne tradičně úderem sobotní 18. hodiny a domácí obránci budou spoléhat i na vaši podporu!
23.9.Dorost nestačil na Havlíčkův Brod! Stále tak čeká na výhruKOB - HBR 3:7, 5.kolo | Vít TrubičkaBraničtí dorostenci mají za sebou další domácí utkání, ve kterém vyzvali průběžně třetí tým tabulky, Havlíčkův Brod. Tým z Vysočiny se ale hned na samém počátku zápasu dostal do vedení, které pak udržel po celou dobu. Kobře se povedla především třetí třetina, i tak ale musela skousnout porážku 3:7.
22.9.Zaváhání napraveno! Kobra zničila Řisuty sedmi gólyKOB - RIS 7:2, 2.kolo | Aleš SkokHokejisté Kobry parádně odčinili zaváhání z prvního kola, když doma podlehli Táboru. V dalším zápase totálně zničila Řisuty sedmi brankami. Přitom po prvních dvaceti minutách svítil na ukazateli skóre 0:0. Ve druhé části se ale rozjel gólostroj domácích, na který hosté nedokázali reagovat a konečné skóre se zastavilo na výsledku 7:2. Kobra tak bere první tři body v nové sezoně.
21.9.Ve druhém kole opět doma, do Prahy tentokrát přijedou ŘisutyKOB - RIS 7:2, 2.kolo | Vojtěch Martinek

Nová sezóna třetí nejvyšší soutěže ve středu večer pokračuje druhým kolem, které do pražského Braníku zavede Řisuty. Tým, proti kterému svěřenci Miloslava Šeby nastoupili v přípravě hned dvakrát a v obou případech jej porazili. Naváží na povedené výkony z letních přáteláků a vytěží první body? Úvodní buly je na programu v 18:00.

20.9.Kapitán juniorky Ribarovski: Kobra je pro mě srdcová záležitostKOB - UNL 4:1, 4.kolo | Martina Nová

Nedělní utkání juniorky proti Ústí nad Labem nabídlo parádní podívanou, kterou korunovaly čtyři branky branického celku. Cestu za vítězstvím odstartoval kapitán týmu Dejan Ribarovski, který navíc asistoval u poslední kobří trefy. Hráč s makedonskými kořeny nám za přítomnosti spoluhráčů po zápase poskytl zhodnocení duelu a i probíhajícího ročníku.

19.9.Béčko v úvodním utkání nestačilo na HvězduHVP - KOB 5:1, 1.kolo | Šimon Sýkora

Sezóna začala i branickému béčku. Úvodní utkání sehrála Kobra na ledě Hvězdy. Již v šesté minutě otevřel skóre Jan Klečka. Kobra se dokázala prosadit pouze ve třetí třetině, na 1:3 z pohledu hostů snižoval Jan Ksandr. Loňský kapitán juniorky se tak zapsal mezi střelce ve svém debutu za branickou zálohu. Ke konci utkání ještě zvýšili své vedení domácí a zpečetili tak svou výhru. Kromě Ksandra si první start připsali také obránci Jan Skalík a David Křepelka. Po roční štaci v Sokolu Solopisky se vrátil Mansúr Káninský.

19.9.Juniorka přejela Ústí nad Labem a podruhé v sezóně bere tři body!KOB - UNL 4:1, 4.kolo | Martina Nová

Junioři Kobry nastoupili ke svému pátému duelu v Lize juniorů a potřetí dokázali bodovat. Skóre otevřel hned v úvodu duelu kapitán Pražanů Ribarovski a střelecky na něj navázali ještě další tři spoluhráči. Díky čarujícímu Ilievovi v brance navíc inkasovali pouze jednou a připisují si vítězství 4:1.

19.9.Matyáš Hrubý: Za trefu jsem rád, ale radši bych bral tři bodyKOB - TAB 1:5, 1.kolo | Martina Nová, Michal Chadim

Braničtí v sobotu večer proti Táboru na úvod sezóny padli 1:5, přičemž pod jejich jedinou branku se ve třetí třetině podepsal Matyáš Hrubý. Mladý forvard, který po zranění v sobotu nastoupil za Kobru poprvé od poloviny srpna, byl sice za trefu rád, ale jak sám přiznal, více by ocenil zisk tří bodů.