V březnu 2020 vyšly tyto články:

Další stránky
12>>
30.3.Ohlédnutí za sezónou, 1. díl: statistický rozbor základní částiVojtěch Martinek, Šimon Sýkora

Už jsou to bezmála tři týdny, co jubilejní třicátou sezónu Kobry ve druhé lize předčasně ukončila koronavirová epidemie. Přichází tedy čas na shrnutí uplynulého ročníku – v prvním díle série několika článků se zaměříme na statistický rozbor základní části, dále probereme individuální výkony branických hráčů, připomeneme si nedokončené předkolo s Klatovy a v závěru se podíváme i na mistrovský B-tým, výběr žen, juniory a dorostence.

12.3.Se sezónou jsme spokojení, překvapil nás Jičín, říkají v rozhovoru trenéři ženŠimon Sýkora

Zatímco v jiných soutěžích přichází nebo již probíhá play off, v ženských ligách sezóna pro většinu týmů skončila. Konkrétně ve druhé lize bude bojovat o postup do první ligy Jičín, zbylé čtyři týmy mají volno. Po posledním utkání hráček Kobry, které skončily letos na třetím místě, jsme zpovídali trenéry Josefa Zenkera a Vladimíra Václavíka. Ptali jsme se na uplynulou sezónu, velikost hráčského kádru i plány na sezónu příští.

12.3.Nejnovější informace: druholigové play-off se ruší, zůstane dorost v extralize?Vojtěch Martinek, Libor Kokoška

A-tým Kobry včera odvrátil klatovský mečbol, páteční čtvrtý zápas série se už ale neodehraje. Výkonný výbor Českého hokeje totiž po poledni rozhodl o okamžitém ukončení druholigového play-off, sezóna rovněž ve čtvrtek skončila také branickému dorostu a všem týmům žáků.

12.3.Oficiální prohlášení HC Kobra Praha k vládním opatřenímKlub

Vzhledem k vládním nařízením je Zimní stadion HC Kobra Praha od dne 13. března od 6:00 až do odvolání uzavřen pro veřejnost. Vstup na stadion je povolen pouze zaměstnancům a členům klubu HC Kobra Praha. Pro další informace sledujte naše webové stránky a sociální sítě.

11.3.Kobra zvládla třetí duel předkola, série se vrací do Prahy!KLT - KOB 1:2, 0.kolo | Vojtěch Martinek

Kobru ve středu večer čekal před prázdnými tribunami klatovského zimního stadionu boj o přežití ve vyřazovacích bojích. Svěřenci Miloslava Šeby třetí duel série se Západočechy ovšem zvládli na jedničku a po bojovném výkonu urvali výhru 2:1 po prodloužení, díky které se v pátek předkolo vrátí zpět do Prahy. Opět se ale bude muset hrát bez přítomnosti diváků.

10.3.Šimon Antončík: Série s Klatovy je stále otevřená KOB - KLT 1:5, 0.kolo | Libor KokoškaAni napodruhé to Kobře proti Klatovům nevyšlo. Na úvodní západočeský gól sice ještě dokázal v závěru první dvacetiminutovky odpovědět trefou od modré důrazný bek Tomáš Mrkvička, braničtí hokejisté nakonec plzeňské farmě podlehli 1:5. O tom, zda série bude pokračovat se rozhodne už ve středu, kdy by měl čekat Pražany duel na ledě svěřenců Michala Straky.
9.3.Ani doma Braničtí neuspěli, o pokračování série zabojují v KlatovechKOB - KLT 1:5, 0.kolo | Libor KokoškaKobře vstup do předkola play-off s Klatovy nevyšel, ze západu Čech si nakonec po nepovedeném vstupu do utkání odvezla prohru 2:4. Šanci vyrovnat sérii měli svěřenci Miloslava Šeby v domácím zápase. Na úvodní gól klatovských hokejistů ještě dokázal minutu a půl před koncem první třetiny odpovědět trefou od modré Tomáš Mrkvička. Západočeši si pak v průběhu utkání vytvořili čtyřbrankový náskok, který se jim povedlo udržet až do konce. Braničtí hokejisté tak nezvládli ani druhé utkání v bojích o postup do semifinále. Už ve středu se tak rozhodne, zda vyřazovací boje pro Pražany končí či nikoliv.
8.3.Michal Bárta: Hodně nám podrážely nohy naše vyloučeníKLT - KOB 4:2, 0.kolo | Libor KokoškaKobře to v úvodním zápase předkola play-off proti Klatovům nevyšlo. Západočeši už po půlhodině hry vedli o tři branky, branickou naději na vyrovnání pak zažehl zkušený útočník Michal Bárta. Ve 48. minutě sám dojel k vlastní vyražené střele, podjel branku a uklidil puk za záda gólmana Ondřeje Kuchaře. Pražanům se už ale vyrovnat nepodařilo, ze západu Čech si tak odvezli prohru 2:4.
8.3.Milan Davídek: V pondělí do toho musíme dát všechnoKLT - KOB 4:2, 0.kolo | Libor KokoškaKobra nevstoupila do série s Klatovy úspěšně. Západočeský celek, složený zejména z talentovaných plzeňských mladíků, si vytvořil tříbrankový náskok, který svěřenci Miloslava Šeby už jen těžko dotahovali. O druhou branickou branku se postaral Milan Davídek, když v 50. minutě úspěšně dorazil vyraženou střelu Dominika Nováka. Na vyrovnání to přesto nestačilo, Pražané si tak ze západu Čech odvezli prohru 2:4.
8.3.Juniorka slibný start ve druhou výhru nepřetavila a loučí se se sezónouVSE - KOB 6:3, 0.kolo | Vojtěch Martinek, Helena Hegeďová

První extraligová sezóna branické juniorky končí před branami semifinále. Svěřenci Miloše Pecky chtěli v neděli ve Vsetíně navázat na vítězství z předcházejícího dne a do zápasu vstoupili výborně – po první třetině vedli 3:1. Náskok ale nezvládli udržet až do konce, a po porážce 3:6 se definitivně loučí s ročníkem 2019/2020. Nemají se ovšem vůbec za co stydět, proti papírově silnějšímu soupeři a jednomu z favoritů na postup bojovali až do posledních sekund.

7.3.Oslabený dorost po Českých Budějovicích potrápil také TáborKOB - TAB 4:6, 0.kolo | Vojtěch Martinek

Velmi náročný dvojzápas mají za sebou braničtí dorostenci, kteří kvůli epidemii horeček oba duely sehráli ve velmi okleštěné sestavě. Za svůj výkon se ale vůbec nemusí stydět – statečně bojovali jak v pátek proti Budějovicím, tak i následující den proti Táboru, se kterým velmi dlouho drželi krok. Hattrickem se proti kohoutům blýskl Viktor Procházka a jednu trefu přidal kapitán Lukáš Strnad, nicméně na výhru to bohužel nestačilo. Jihočeši v Braníku zvítězili 6:4.

7.3.První mečbol odvrácen! Juniorka otočila třetí duel série se VsetínemVSE - KOB 2:3, 0.kolo | Anna Pavlína Sedláčková, Vojtěch Martinek

Sezóna juniorům ještě nekončí! Svěřenci Miloše Pecky se v sobotu vypravili do Vsetína, kde je čekal boj o všechno – první dva zápasy čtvrtfinálové série totiž prohráli 0:2 a 0:7, a třetí porážka v řadě by znamenala vyřazení z play-off. Vsetín si šel za postupem a na konci druhé třetiny vedl o dvě branky, Braničtí ovšem následně náskok trefami Černého a Janiurka smazali a poslali duel do prodloužení. Na rozhodnutí se čekalo dlouhých osm minut a patnáct sekund, po kterých vítězný kotouč za Málka poslal Richard Mucha. Kobra tak proti Valachům zvítězila 3:2 a čtvrtá bitva jí čeká už zítra.

7.3.Kobra držela s Klatovy krok, zápas na západu Čech ale nakonec nezvládlaKLT - KOB 4:2, 0.kolo | Libor KokoškaSobotní program play-off druhé ligy otevřel souboj mezi západočeskými Klatovy a branickou Kobrou. Do utkání lépe vstoupili, posilněni o několik talentovaných mladíků z Plzně, domácí, kteří po půlhodině hry vedli už o tři branky. Kobře se pak po trefách Michala Bárty a Milana Davídka povedlo snížit na jednobrankový rozdíl, hosté si díky gólu Davida Roubala už ale výsledek utkání pohlídali. Příští zápas s Klatovy odehraje Kobra doma už v pondělí.
7.3.Béčko vyhrálo i v Berouně, je bod od celkového prvenstvíBER - KOB 1:9, 26.kolo | Šimon Sýkora

Také poslední vzájemné utkání s Berounem přineslo jasnou výhru Kobry. Domácí sice vstřelili úvodní branku, přesně o dvě minuty později však vyrovnal Tomáš Gron. Ještě v první třetině přidal i branku druhou, která byla nakonec vítěznou, jelikož Medvědi na Václava Moučka podruhé nevyzráli. Nejvíce bodů v utkání si připsal právě Tomáš Gron (3+0), spolu s Dominikem Zmeškalem (2+1) a Filipem Svobodou (0+3). V souběžně hraném utkání prohrálo TNP s Hvězdou 2:3 a náskok Kobry dvě kola před koncem vzrostl na čtyři body. K celkové výhře v Pražském přeboru tak stačí branickému celku získat pouze bod ze čtyř možných. Za týden se utká na svém ledě právě s TNP.

6.3.Play-off začíná! Kobru čeká náročné předkolo s KlatovyKLT - KOB 4:2, 0.kolo | Vojtěch Martinek

Sezóna vrcholí! Po dlouhé základní části přichází na řadu vyřazovací boje, na jejichž konci je kvalifikace o Chance ligu. Kobra do bitev o šanci postoupit do vyšší soutěže vstoupí předkolem proti Klatovům, se kterými měla v dlouhodobé fázi vyrovnanou bilanci vítězství a porážek. Zvládne sérii se Západočeským sokem a probojuje se do semifinále? Rozpis zápasů najdete níže.

6.3.Oslabení dorostenci s Motorem bojovali, na vítězství to ale nestačiloKOB - CEB 3:6, 0.kolo | Libor KokoškaBraničtí dorostenci nastoupili do předposledního domácího zápasu ve skupině "O udržení" v kombinované sestavě, do hry tak nakonec zasáhli i dva starší žáci. Pražané se papírově silnějšího soupeře nezalekli, ještě deset minut před koncem zápasu bylo skóre vyrovnané. Jihočeši ale nakonec potvrdili roli favorita a z Prahy si odvezli tři body za vítězství 6:3.
4.3.Ani v druhém utkání to juniorům nevyšlo. Na Lapači tak budou odrážet vsetínský mečbolKOB - VSE 0:7, 0.kolo | Vít TrubičkaČtvrtfinálová série branických juniorů pokračovala dalším domácím kláním se Vsetínem. Tentokrát už ale bohužel soupeř získal dříve vedení a postupně se vyšplhal až na celkové vedení 7:0. Tím se ujal vedení v sérii 2:0 a již v příštím klání na svém ledě může rozhodnout.
4.3.Úspěšná generálka na předkolo! Kobra předvedla tříbodový obratDSB - KOB 1:4, 42.kolo | Vojtěch Martinek

Kobra v posledním duelu před play-off poměřila síly s Českými Budějovicemi, kterým vrátila porážky z předchozích dvou vzájemných střetnutí a uspěla v Hokejovém centru Pouzar 4:1! Hosté sice na konci první části šli do vedení, od druhého dějství se už ovšem utkání neslo v režii Branických, kteří za Hausera postupně poslali čtyři kotouče, a rozhodli tak o svém vítězství.

3.3.Junioři nenašli recept na Málka, se Vsetínem padli 0:2KOB - VSE 0:2, 0.kolo | Šimon Sýkora

První utkání play off přineslo velmi těsný výsledek. Junioři odehráli celý zápas srdnatě a s velkým nasazením, nepodařilo se jim ale překonat vsetínskou obranu. Krátce po polovině utkání se prosadil Jan Vašenka, jehož branka se následně ukázala jako vítězná. Ve třetí třetině ještě skóre upravoval Jakub Apolenář. Skvělý výkon předvedl brankář Matyáš Ondrík, který pochytal 48 z 50 střel soupeře. Hostující Jakub Málek potřeboval 25 zákroků na udržení čistého konta. Další utkání, hrané opět v Braníku, je na programu zítra.

3.3.Derniéra základní části, Kobra se ve středu vydá do Českých BudějovicDSB - KOB 1:4, 42.kolo | Vojtěch Martinek

Základní část je po dlouhých pětadvaceti týdnech definitivně u konce, Kobru ve středu čeká poslední utkání před nacházejícím předkolem s Klatovy. Doladit formu na vyřazovací boje pojede do Hokejového centra Pouzar, kde vyzve na souboj českobudějovický David Servis. Vrátí Jihočechům porážky z posledních dvou vzájemných bitev? Úvodní buly bude vhozeno v 18:00.